Hokej

Parahokejisti Kanady vo finále MS zdolali USA 2:1

Slovenskí reprezentanti obsadili konečné 6. miesto.

DJ kabíny na MS je Grman: Cez deň hráme slovenské, pred zápasom techno

Slovenských hokejistov burcuje na MS v Ostrave aj hudba, ktorú im nielen v kabíne, ale aj na predzápasovej rozcvičke vyberá obranca Mário Grman.

Slováci nastúpia v pondelok o 16.20 proti USA, sú poučení z generálky

Reprezentanti Slovenska odohrali v ére samostatnosti 31 zápasov proti USA. Zvíťazili v 11, trikrát sa zrodila remíza a v 17 dueloch triumfovali Američania.

Švédsko - Poľsko 5:1 v B-skupine, obranca Karlsson s tromi bodmi

Švédi odohrajú ďalší zápas na šampionáte v pondelok od 20.20 proti Nemecku, Poliaci si v utorok od 20.20 zmerajú sily s Francúzmi.,aktualizované

Rakúsko prehralo so Švajčiarskom 5:6 v A-skupine, rozhodli presilovky

K triumfu pomohol hetrikom a asistenciou hviezdny útočník Nico Hischier, obranca Roman Josi mal bilanciu 2+2. ,aktualizované

Lotyšsko zlomilo Francúzsko v predĺžení, opäť rozhodol Daugavinš

Lotyši nastúpia na ďalší duel v utorok 14. mája od 16.20 h proti Kazachstanu. Francúzi budú hrať v rovnaký deň od 20.20 h proti Poľsku.,aktualizované

Dánsko podľahlo Kanade 1:5 v A-skupine, tri body Bedarda

Kanaďania nastúpia najbližšie v utorok o 20.20 h proti Rakúsku, Dáni o štyri hodiny skôr v severskom súboji s Nórskom.

Futbalista Polievka si užil prvú návštevu na šampionáte

Dvadsaťsedemročný zakončovateľ si pozrel len zápas s Kazachstanom. Od pondelka už bude opäť zarezávať v klube a pripravovať sa na záver Niké ligy.

Pospíšil po Kazachstane: Opadne stres, môžeme hrať pokojnejšie

Pospíšil strelil svoj druhý gól v zápase v úvode tretej časti a nebol ďaleko od hetriku.

Slováci zdolali na MS Kazachstan 6:2 a majú prvé tri body

Rozhodla o tom najmä prvá tretina, v nej sa gólovo presadili Martin Pospíšil, Martin Faško-Rudáš a Matúš Sukeľ. ,aktualizované

Fínsko hladko porazilo Veľkú Britániu 8:0 v A-skupine, hetrik Kapanena

Fíni mali podľa očakávania od úvod prevahu, no Briti dokázali v prvej tretine ešte tlmiť ich ofenzívne snahy. Favorit však bol trpezlivý, čakal na svoju šancu a tá prišla v 17. minúte.

ONLINE MS 2024: Druhý zápas SR: Slovensko - Kazachstan

Online z druhého vystúpenia slovenských hokejistov na MS 2024 v Prahe a Ostrave.,aktualizované

Zibanejad natiahol bodovú sériu, zápisy Aha, Heiskanena a Toewsa

Sebastian Aho prispel k triumfu Hurricanes gólom a zaznamenal 10. bod (3+7) v tohtoročných bojoch o Stanleyho pohár.

Carolina znížila proti Rangers na 1:3 na zápasy, Dallas vedie 2:1

O rozhodujúci gól Caroliny sa postaral v 57. minúte obranca Brady Skjei v presilovke. Išlo o vôbec prvý gól Hurricanes v početnej výhode v celej sérii, predchádzajúcich 16 presiloviek nevyužili.,aktualizované

OTESTUJTE SA: Začínajú sa hokejové MS. Čo všetko o nich viete?

MS v hokeji každoročne počas vyše 2 týždňov pútajú mimoriadnu pozornosť fanúšikov slovenskej reprezentácie. Obstojíte vo výzve ako dobre poznáte slovenské aj svetové reálie z turnaja MS? Otestujte sa.

Česi zdolali Nórsko 6:3, Červenka: Dôležité sú tri body

Česi začali od úvodu aktívne, ale na druhej strane mohol otvoriť skóre Rönnild. Favorit naďalej pokračoval vo vysokom tempe a v 7. minúte otvoril skóre kapitán Červenka.,aktualizované

USA porazili Nemecko 6:1, Kahun: Američania ukázali svoju silu

Nemci začali dôrazne, ale k otvoreniu skóre im nepomohla ani presilovka v 10. minúte a po nej sa ujali vedenia Američania. Usadili sa pred Niederbergerom a Kesselringovu strelu tečoval Tkachuk - 1:0.

Hokejisti Poľska po 22 rokoch neúčasti medzi elitou podľahli Lotyšom

Poliaci nastúpia na ďalší duel v nedeľu od 20.20 h proti Švédsku, Lotyši budú hrať v rovnaký deň od 16.20 h s Kazachstanom.,aktualizované

Hokejisti Rakúska podľahli Dánom, Blichfeld s troma bodmi

Dáni sa o necelých 24 hodín neskôr stretnú s Kanadou, Rakúšania tiež nastúpia na svoj druhý zápas v nedeľu, keď ich o 20.20 čaká Švajčiarsko.,aktualizované

Veľká Británia viedla nad Kanadou, nakoniec prehrala 2:4

Vysoký favorit zápasu sa tradične potreboval rozbehnúť a Briti nelenili, tento faktor využili agilným prístom. Už po dvoch minútach dali gól, ktorý zrušila úspešná výzva kanadského trénera na preskúmanie videom.,aktualizované

MS2024: Tavares bude kapitán Kanady

Tavares sa ku kanadskému tímu pripojil krátko pred otváracím zápasom, v ktorom úradujúci majstri sveta výsledkovo splnili rolu favorita.

MS2024: Pardavý avizuje zmeny v obrane, proti Kazachom bez Daňa

Slováci si uvedomovali silu Kazachstanu, ktorý vstúpil do MS sobotňajším víťazstvom nad Francúzskom 3:1.

Francúzsko podľahlo Kazachstanu 1:3, Savickij s dvoma bodmi

Francúzi mali skvelý úvod, súpera zatlačili do defenzívy a po prihrávke Boudona otvoril skóre duelu Cantagallo po 120 sekundách.

Švédi ukázali svoju silu v šlágri s USA, Hedman: Dôležitý triumf

Švédi po dvoch tretinách viedli 3:1, no v úvode tretieho dejstva zdramatizoval zápas presným zásahom Brock Nelson. Američania mali k dispozícii dve početné výhody, ktoré nevyužili.

McDavid vyrovnal zápis Messiera v počte asistencií z roku 1989

McDavid zariadil svojmu tímu predĺženie, keď vyrovnal v 46. minúte na 3:3. Bodovou žatvou si napravil chuť z prvého zápasu vo Vancouveri (4:5), v ktorom nevystrelil ani raz na bránku.

Česi zachovali po neuznanom góle rozvahu a vyhrali v nájazdoch

Neuznaný gól z hry prišiel v 39. minúte z hokejky Ondřeja Paláta. Nasledovala trénerská výzva od Jukku Jalonena a rozhodcovia gól neuznali pre faul Davida Tomáška na brankára Harriho Säteriho.

Florida využila 4 presilovky a zdolala Boston 6:2, v sérii vedie 2:1

Hráči Floridy prestrieľali súpera 33:17 a až štyri presné zásahy zaznamenali v početnej výhode. Dva góly v stretnutí zaznamenal Evan Rodrigues, tri asistencie si pripísal Matthew Tkachuk.,aktualizované

DRUHÝ ZÁPAS SR NA MS: Proti Kazachom je motívom aj revanš za MS2023

Druhý zápas SR na šampionáte má úvodné buly o 12.20 h.

Švédsko zdolalo USA 5:2,Dahlin: Veľké víťazstvo,na ktorom treba stavať

Američania nastúpia na druhý zápas v sobotu opäť vo večernom termíne proti Nemcom, ktorí na úvod B-skupiny zdolali Slovensko 6:4. Švédi sa o 24 hodín neskôr stretnú s Poľskom. ,aktualizované

Česi po samostatných nájazdoch zdolali Fínov 1:0,Kubalík: Som spokojný

Tempo nasadili od úvodného buly obe mužstvá vysoké, len opačný charakter mal počet počet vzruchov pred bránkami. Fíni, ktorí v úvodnej 5-minútovke vyzneli agilnejšie, postupne strácali ostrie.

ÚVODNÝ NEÚSPECH: Slováci vstúpili do B-skupiny prehrou s Nemeckom 4:6

Slovensko odohrá najbližší duel v nedeľu o 12.20 h proti Kazachstanu, Nemci nastúpia v sobotu vo večernom stretnutí proti Američanom. ,aktualizované

Prvé body získali Švajčiari po víťazstve 5:2 nad Nórmi

Nóri nastúpia na svoj druhý zápas v sobotu o 20.20 proti domácemu Česku, o 24 hodín neskôr je na programe úvodné buly zápasu Švajčiarsko - Rakúsko. ,aktualizované

ONLINE MS 2024: Prvý zápas SR: Slovensko - Nemecko

Online z úvodného vystúpenia slovenských hokejistov na MS 2024 v Prahe a Ostrave.,aktualizované

Obranca Bačik posilnil Slovan: Teším sa na ďalšiu sezónu

Dvadsaťdeväťročný Bačik pôsobil v uplynulých troch sezónach v Banskej Bystrici.

Fanzónu pred štart šampionátu ovládli v Ostrave Slováci

Priľahlá fanzóna sa nachádza hneď vedľa Ostrava arény a pre návštevníkov ju otvorili o 14. hodine. Okamžite ju zaplnili Slováci.

V Banskej Bystrici sa rozlúčili s 10 hráčmi i trénerom Helminenom

Okrem Helminena v Banskej Bystrici skončil aj jeho asistent Hunor Marton.

Útočník Kukuča posilnil Zvolen: Cítil som veľký záujem

Dvadsaťštyriročný útočník Kukuča pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v Poprade. V drese "kamzíkov" odohral 108 zápasov so ziskom 48 bodov.

Kanadu posilní Tavares, môže nastúpiť už v sobotu proti Británii

Tridsaťtriročný Tavares si pripísal v 80 súbojoch základnej časti 65 bodov (29+36), v play off nastúpil vo všetkých siedmich dueloch a zaznamenal jeden gól a asistenciu.

Podľa Frühaufa cítiť z tímu energiu, na rozkorčuľovaní bol aj Kelemen

Vedenie reprezentačného tímu vo štvrtok napísalo na súpisku maximálny počet 25 hráčov.