Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

NHL

Boston sa udržal v hre, Edmonton vyrovnal sériu

Víťazný gól Bruins vsietil v 31. minúte obranca Charlie McAvoy. Vancouver vymazal v Edmontone dvojgólové manko, keď v 59. minúte vyrovnal na 2:2 Dakota Joshua, no predĺženie sa napokon nekonalo.

,aktualizované

Cenu Marka Messiera za vodcovstvo získal kapitán Rangers Trouba

Víťaza ceny vyberá a osobne ju udeľuje samotný Messier od roku 2007.

McDavid s treťou 150-bodovou sezónou v rade ako tretí hráč vôbec

Dokázal to ako tretí hráč v histórii po Wayneovi Gretzkom a Guyovi Lafleurovi, v 85 dueloch mal bilanciu 34 gólov a 116 asistencií.

Carolina vyhrala na ľade Rangers 4:1, Colorado prehralo 1:5 s Dallasom

Canes pred piatkovým domácim zápasom znížili stav série na 2:3.,aktualizované

Soucy dostal jednozápasový dištanc za zákrok na McDavida

Dvadsaťdeväťročný obranca dostal trest za nepríjemný krosček do tváre kapitána Oilers Connora McDavida v treťom stretnutí semifinálovej série play off Západnej konferencie.

Florida zvíťazila v Bostone 3:2 a je krok od postupu

Vancouver uspel na ľade Edmontonu 4:3 a vedie v semifinále Západnej konferencie 2:1 na zápasy.,aktualizované

Zibanejad natiahol bodovú sériu, zápisy Aha, Heiskanena a Toewsa

Sebastian Aho prispel k triumfu Hurricanes gólom a zaznamenal 10. bod (3+7) v tohtoročných bojoch o Stanleyho pohár.

Carolina znížila proti Rangers na 1:3 na zápasy, Dallas vedie 2:1

O rozhodujúci gól Caroliny sa postaral v 57. minúte obranca Brady Skjei v presilovke. Išlo o vôbec prvý gól Hurricanes v početnej výhode v celej sérii, predchádzajúcich 16 presiloviek nevyužili.,aktualizované

McDavid vyrovnal zápis Messiera v počte asistencií z roku 1989

McDavid zariadil svojmu tímu predĺženie, keď vyrovnal v 46. minúte na 3:3. Bodovou žatvou si napravil chuť z prvého zápasu vo Vancouveri (4:5), v ktorom nevystrelil ani raz na bránku.

Florida využila 4 presilovky a zdolala Boston 6:2, v sérii vedie 2:1

Hráči Floridy prestrieľali súpera 33:17 a až štyri presné zásahy zaznamenali v početnej výhode. Dva góly v stretnutí zaznamenal Evan Rodrigues, tri asistencie si pripísal Matthew Tkachuk.,aktualizované

Ničuškin kuriózne natiahol rekordnú šnúru, vyrovnal LaFontainea

Pre Ničuškina znamenal gól nielen vyrovnanie rekordu celej profiligy, ale aj klubového rekordu v počte gólov za sebou celkovo.

Rangers vedú nad Carolinou už 3:0 na zápasy, Dallas zdolal Colorado

Víťazi základnej časti Rangers vyradili v prvom kole play off Washington so Slovákom Martinom Fehérvárym v najkratšom možnom čase (4:0). ,aktualizované

Keefe skončil v pozícii hlavného trénera Toronta

Toronto v prebiehajúcom ročníku vypadlo už v úvodnom kole Východnej konferencie, keď v sedemzápasovej dráme podľahlo Bostonu.

Názov Utahu v NHL určí hlasovanie fanúšikov, na výber je 20 možností

V úvodnej sezóne budú dresy s názvom štátu, pričom názov, logo a farby budú mať premiéru v sezóne 2025/26.

Reinhart s klubovým rekordom, Hyman vyrovnal zápis Messiera

Reinhart štyrmi asistenciami v jednom stretnutí vytvoril nový rekord Panthers v play off.

Kučerov, MacKinnon a Matthews sú finalisti na zisk Ted Lindsay Award

Cenu každoročne udeľujú najlepšiemu hráčovi základnej časti NHL na základe hlasovania samotných hokejistov, respektíve členov hráčskej asociácie NHLPA.

Florida zdolala Boston 6:1, Vancouver otočil prvý duel s Edmontonom

Charlie Coyle síce poslal Boston v prvej tretine do vedenia, no v druhej domáci odpovedali tromi gólmi a rovnaký počet pridali aj v záverečnej časti hry.,aktualizované

Chicago podpísalo novú dvojročnú zmluvu s Reichelom

Reichel odohral v tomto ročníku za "jastrabov" 65 stretnutí, v ktorých nazbieral 16 bodov (5+11). Sezónu dohral v nižšej AHL na farme v Rockforde.

San Jose zvolí jednotku draftu, Grier: Veľký moment pre organizáciu

Hlavný favorit na pozíciu draftovej jednotky je 17-ročný kanadský útočník Celebrini, ktorý figuruje na vrchole všetkých preddraftových rebríčkov.

Ničuškin je krok od rekordu LaFontainea, Panarin prekonal Jágra

Panarin pomohol tromi asistenciami k výhre New Yorku Rangers nad Carolinou 4:3 po druhom predĺžení a so 127 bodmi v jednej sezóne vytvoril nový rekord "jazdcov" v súčte základnej časti a play off.

Rangers zdolali Carolinu a vedú 2:0, v predĺžení rozhodol Trocheck

Víťazný gól Rangers dal v ôsmej minúte druhého predĺženia Vincent Trocheck. Za domácich dal úvodné dva góly Alexis Lafreniere a tri asistencie si pripísal Artemij Panarin. ,aktualizované

Ottawu povedie v novej sezóne Green

Päťdesiattriročný Green viedol v minulosti aj Vancouver Canucks (2017-2021).

Kučerov, MacKinnon a McDavid sú finalisti na zisk Hartovej trofeje

Medzi trojicu finalistov sa nedostal Auston Matthews, útočník Toronta so 69 gólmi ovládol poradie kanonierov v základnej časti.

Z Bannistera je hlavný tréner St. Louis

Bannister prevzal v decembri kormidlo v rozbehnutej sezóne po Craigovi Berubem, ktorý priviedol St. Louis v roku 2019 k zisku Stanleyho pohára.

Tkachuk vytvoril nový rekord Floridy, zápisy Swaymana a Lohreiho

Jeden z gólov hostí dal Mason Lohrei. Stal len štvrtým nováčikom klubu spomedzi obrancov za uplynulých 10 rokov, ktorému sa podarilo streliť gól v play off.

Florida podľahla v úvodnom semifinále Východnej konferencie Bostonu

Florida sa ujala v 32. minúte vedenia zásluhou Matthewa Tkachuka. ,aktualizované

Casey sa dohodol s New Jersey na trojročnom kontrakte

Dvadsaťročného obrancu si vybrali Devils v drafte roku 2022 ako číslo 46. V uplynulej sezóne si v 40 dueloch pripísal 7 gólov a 38 asistencií. Informoval portál TSN.

Winnipeg bude hľadať trénera, Bowness po 40 rokoch ukončil kariéru

Niekdajší útočník Bowness odohral v NHL 173 duelov za Atlantu Flames, St. Louis a pôvodný tím Winnipeg Jets.

Obhajca Vegas vypadol, Rangers triumfovali v prvom zápase s Carolinou

Stars viedli od 15. minúty, keď chybu hostí v rozohrávke využil Wyatt Johnston a prekonal Adina Hilla.,aktualizované

NHL: Dallas sa obratom zapísal do histórie, Trocheck siaha na rekord

NY Rangers po hladkom postupe cez Washington (4:0 na zápasy) uspeli aj v prvom súboji semifinále Východnej konferencie, keď zdolali Carolinu 4:3.

Barkov, Matthews a J. Staal sú finalisti na zisk Selke Trophy

Aleksander Barkov bol druhý najvyťaženejší útočník Panthers, v základnej časti odohral v priemere 19:38 minút na zápas, z toho takmer dve minúty v oslabeniach.

Matthews, Pettersson a Slavin sú finalisti na zisk Lady Byng Trophy

Matthews je na toto ocenenie nominovaný tretíkrát v kariére.

Pastrňák bol hrdinom Bruins, v predĺžení rozhodol o postupe Bostonu

Dve sekundy pred koncom tretej časti mohol rozhodnúť Nylander, no duel išiel za stavu 1:1 do predĺženia a Pastrňák poslal svoj tím ďalej.,aktualizované

Šilovs s prvým čistým kontom: Bola to pre mňa veľká príležitosť

Šilovs do štartu play off v NHL odchytal len deväť duelov.

NHL: Vancouver postúpil do konferenčného semifinále, rozhodol Suter

O jediný gól hostí sa postaral Pius Suter, ktorý skóroval 99 sekúnd pred záverečnou sirénou. ,aktualizované

NHL: Švédsky obranca Engström podpísal kontrakt s Montrealom

Engström reprezentoval Švédsko na MS juniorov 2023, kde odohral sedem zápasov a získal tri body (1+2).

Penguins ukončili spoluprácu s asistentom trénera Reirdenom

NHL: Penguins ukončili spoluprácu s asistentom trénera Reirdenom

Bowness, Brunette a Tocchet sú finalisti ceny pre najlepšieho trénera

Šesťdesiatdeväťročný Bowness priviedol Winnipeg Jets (52-24-6) na druhé miesto Centrálnej divízie, pričom jeho tím mal o 15 bodov viac ako pred rokom (z 95 na 110).

Chicago Wolves bude opäť farmou Caroliny v AHL

Chicago bolo farmou tímu z NHL od roku 2020 do roku 2023, pričom v roku 2022 získalo Calderov pohár.

Trofej Billa Mastertona získa Ingram, Andersen alebo Kylington

Dán Andersen z Caroliny vynechal v tejto sezóne 49 zápasov pre krvnú zrazeninu, ktorú mu doktori odhalili päť zápasov po štarte ročníka.