Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Hokejisti Bezúch a Galamboš pokračujú v Žiline

Žilinský klub nedávno informoval aj o angažovaní obrancu Daniela Gachulinca, ktorý hral v uplynulej sezóne za Slovan Bratislava a Zvolen. Z českej extraligy prišiel Rastislav Dej.

Súboj s Poliakmi vo fanzóne v tieni útoku na slovenského premiéra

Správa o atentáte na Róberta Fica v Handlovej sa fanzónou rozniesla okamžite.

Jonathan Milan vyhral 11. etapu, na čele zostal Pogačar

Úvodná polovica stredajšej trasy mala zvlnený charakter a cyklisti počas nej prekonali asi 1800 výškových metrov.,aktualizované

Po útoku na Fica odložili hádzanársky duel o titul v Dunajskej Strede

Nový termín zápasu bude určený po dohode oboch klubov a SZH, uviedol SZH na svojej oficiálnej stránke.

Slovenskí futbalisti absolvujú štvordňový tréningový kemp v Šamoríne

Kluby neboli povinné pustiť hráčov v tomto termíne a tak priestor dostalo veľa mladých, ktorí už predtým boli v nomináciách reprezentácie, vyjadril Hamšík pre futbalsfz.sk.

Albon bude jazdiť za Williams do roku 2026

Albon sa k Williamsu pripojil pred sezónou 2022 a v minulom ročníku pomohol tímu obsadiť siedme miesto v Pohári konštruktérov.

Dlhoročný Kloppov asistent Lijnders povedie rakúsky Salzburg

Štyridsaťjedenročný Lijnders viedol krátko v roku 2018 druholigový NEC Nijmegen v rodnom Holandsku, okrem toho bol asistentom trénera v Liverpoole v rokoch 2015 - 2017 a od roku 2018.

Kanadský obranca Robertson posilnil Zvolen

Kanadský obranca odohral v Liptovskom Mikuláši 19 zápasov a získal 8 bodov (2+6). Následne sa presunul naspäť do Ameriky, kde dve a pol sezóny pôsobil v ECHL, v Norfolku Admirals a Rapid City Rush.

Hádzanári Smetánka a Holdoš budú hrať v budúcej sezóne za Bojnice

Chcem si trochu oddýchnuť od profesionálneho hádzanárskeho života, lebo je to náročné a nie je to také ružové, ako to možno vyzerá, vysvetlil Smetánka rozhodnutie pre televíznu stanicu Sport1 TV.

Levice vo finále SBL zatiaľ nad sily Spišiakov, Hojč: Chýba Fusek

Levický majster silu a herné kvality predviedol aj v druhej konfrontácii so Spišskými Rytiermi, z ich palubovky odchádzal po výsledku 90:67 ako víťaz.

Šortrekár Bradbury získal ďalšiu medailu, tentokrát za statočnosť

Udelil mu ju guvernér austrálskeho štátu Queensland za to, že pomohol zachrániť život štyrom tínedžerom, ktorých v mori prekvapila vlna.

Mbappe má problémy so stehenným svalom, v Nice nenastúpil

Parížsky klub dúfa, že sa Mbappe dá do poriadku predovšetkým do 25. mája, keď je na programe finále Francúzskeho pohára.

Prvé MS klubov žien budú v úvode roku 2026

Turnaj by mal zahŕňať 16 tímov a konať by sa mal na prelome januára a februára.

FIFA plánuje umožniť konanie zápasov domácich súťaží mimo krajiny

Záujem o hostenie zápasov európskych líg majú predovšetkým Saudská Arábia a USA.

Cenu Marka Messiera za vodcovstvo získal kapitán Rangers Trouba

Víťaza ceny vyberá a osobne ju udeľuje samotný Messier od roku 2007.

Guardiola hovorí o tlaku, Postecoglou bol rozhorčený z fanúšikov Spurs

City pred záverečným stretnutím ligy proti West Hamu vedie tabuľku o dva body pred Arsenalom a sú tak na najlepšej ceste k zisku štvrtého titulu za za sebou.

O OH 2024 v Paríži zabojuje aj 17-ročná lezkyňa Buršíková

V hre je dvanásť miesteniek na tohtoročné olympijské hry v Paríži.

POLIACI V TOM MAJÚ JASNO: So SR prehráme 1:5, prognózuje médium

Tvrdí to poľský hokejový web polishpuck. com, ktorý pred MS v Ostrave prognózoval všetky zápasy Poliakov v ostravskej skupine aj s výsledkami.

McDavid s treťou 150-bodovou sezónou v rade ako tretí hráč vôbec

Dokázal to ako tretí hráč v histórii po Wayneovi Gretzkom a Guyovi Lafleurovi, v 85 dueloch mal bilanciu 34 gólov a 116 asistencií.

ŠTVRTÝ ZÁPAS NA MS: SR proti Poľsku bude favorit, kľúčom je nepodceniť

Štvrtý zápas SR má úvodné buly o 20.20 h v Ostrave, v rovnakom čase sa budú začínať aj zostávajúce tri slovenské zápasy v základnej skupine.,aktualizované

Denver a New York zvládli piate stretnutia a vedú 3:2 na zápasy

Obhajcovia titulu z Denveru nedopustili scenár z prvých dvoch duelov série, na domácej palubovke tentokrát zvíťazili a to 112:97. Knicks si doma poradili s Indianou 121:91. ,aktualizované

Boston sa udržal v hre, Edmonton vyrovnal sériu

Víťazný gól Bruins vsietil v 31. minúte obranca Charlie McAvoy. Vancouver vymazal v Edmontone dvojgólové manko, keď v 59. minúte vyrovnal na 2:2 Dakota Joshua, no predĺženie sa napokon nekonalo. ,aktualizované

Francúzi porazili Poliakov 4:2

Poliaci nastúpia na ďalší duel v stredu 15. mája od 20.20 proti Slovensku, Francúzi budú hrať po dni voľna vo štvrtok v rovnakom čase s USA.,aktualizované

Kanadskí hokejisti zdolali Rakúsko 7:6 po predĺžení

Kanaďania sa napriek zaváhaniu dostali s 8 bodmi na čelo tabuľky, najbližšie nastúpia vo štvrtok o 20.20 h proti Nórsku. ,aktualizované

MIMEL Lučenec vyhral vo štvrtom finále v Košiciach 5:3 a obhájil titul

/konečný stav série: 1:3, MIMEL Lučenec obhájil titul/,aktualizované

Manchester City zdolal Tottenham 2:0 a priblížil sa k zisku titulu

Tottenham sa na gól nezmohol a prišiel aj o teoretickú šancu zaistiť si umiestnenie v elitnej štvorici a získať miestenku do Ligy majstrov. ,aktualizované

Futbalisti Sparty Praha zvíťazili nad Baníkom Ostrava 2:1

Mladá Boleslav prehrala so Slováckom 0:1, o triumfe hostí rozhodol v 4. minúte Václav Jurečka. Slovenský obranca Andrej Kadlec hral za domácich do 63. minúty. ,aktualizované

Futbalisti RCD Mallorca remizovali na pôde Osasuny Pamplona 1:1

Pre kartový trest chýbal na súpiske hostí slovenský obranca Martin Valjent, brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov.

Basketbalisti Patriotov Levice vyhrali nad Spišskými Rytiermi 90:67

Domáci basketbalisti po prestávke zatlačili a podarilo sa im po niekoľkých minútach vrátiť do boja o víťazstvo. ,aktualizované

Obranca Acolatse je novou posilou Slovana Bratislava

Celkove bol s priemerom 0,81 bodu na zápas siedmy najproduktívnejší obranca Tipos extraligy.

Nórsko vyhralo nad Dánskom 2:0

Dáni odohrajú ďalší zápas v stredu o 16.20 h proti domácemu Česku, Nóri nastúpia o deň neskôr o 20.20 proti obhajcovi titulu Kanade.,aktualizované

Cornetová a Gasquet dostali voľné karty na Roland Garros

Zápolenia v hlavnej súťaži odštartujú v nedeľu 26. mája.

Lotyšsko zdolalo Kazachstan 2:0

Kazachovia nastúpia na ďalší zápas vo štvrtok 16. mája od 16.20 proti Švédsku, Lotyši budú hrať v stredu od 16.20 s Nemeckom.,aktualizované

Gobert z Minnesoty dostal pokutu za nevhodné gesto k rozhodcovi

Pivot Timberwolves ním reagoval na faul, ktorý mu rozhodca odpískal 4 minúty a 10 sekúnd pred záverečným klaksónom.

Maradonovi dedičia chcú zabrániť, aby trofej z MS 1986 išla do dražby

V júni by mala byť v Paríži predmetom dražby, uviedol nedávno aukčný dom Aguttes.

Paret-Peintre vyhral 10. etapu, Pogačar si udržal post lídra

Po dni voľna čakala na pelotón náročná kopcovitá etapa so záverečným 18-kilometrovým stúpaním na Bocca della Selva s priemerom 5,6 percent. ,aktualizované

Maďari s lídrom Szoboszlaiom a piatimi hráčmi z nemeckej Bundesligy

Maďari sa stretnú v základnej A-skupine s domácim Nemeckom, Švajčiarskom a Škótskom.

Stúpanie na Stelvio nebude súčasťou 16. etapy pre hrozbu lavín

Pelotón oproti pôvodnému plánu absolvuje stúpanie na Giogo di Santa Maria a 16. etapa bude merať až 206 km, informovala agentúra AFP.

Mbappe v lete posilní Real Madrid, tvrdí prezident La Ligy

Real si už v predstihu zabezpečil španielsky titul. Vo finále Ligy majstrov nastúpi 1. júna vo Wembley proti Borussii Dortmund.