Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Hokej

Titul vo Fínsku získala tretíkrát za sebou Tappara Tampere

Pre Tapparu je to už 20. majstrovský titul v najvyššej fínskej súťaži a tretí za sebou.

Káder USA vystužil skúsený obranca Petry

Petry odohral v prebiehajúcom ročníku NHL 73 zápasov, v ktorých nazbieral 24 bodov (3+21).

Švédov posilní na šampionáte Raymond, v kádri už 14 hráčov z NHL

Raymond odohral počas základnej časti NHL všetkých 82 duelov, v ktorých nazbieral 72 bodov (31+41).

Slováci prehrali v odvetnom zápase s Českom 1:4

V závere druhej tretiny hostia ponúkli svojou nedisciplinovanosťou Slovákom presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú využil 10 sekúnd pred sirénou Lukáš Cingel.,aktualizované

Tucson vypadol, Kelemen a Koch sú pred MS bez klubových povinností

V prípade Kelemena vstupuje do hry aj rodinná situácia, keďže sa mu narodilo dieťa.

Briti zvíťazili v prípravnom dueli nad Poľskom 3:1

Švajčiari zdolali Lotyšov 5:1 a Briti si poradili s Poliakmi 3:1.

Prvý gól domácich strelil v 23. minúte Andrej Kudrna, keď znížil na 1:3 po presných zásahoch Jakubov Vránu, Fleka a Matěja Stránského z prvej tretiny. ,aktualizované

Nóri zvíťazili v prípravnom dueli nad Dánmi 4:3

Nórsko - Dánsko 4:3 pp (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)

Kanaďania zvíťazili v zápase B-skupiny nad Českom 6:0

Kanada - Česko 6:0 (4:0, 0:0, 2:0),aktualizované

Medzi hráčmi panovala výborná nálada, ktorú si užívajú už od stredajšieho rozhodujúceho duelu so Spišskou Novou Vsou.,aktualizované

Slováci prehrali v druhom zápase na turnaji s Lotyšskom 3:5

V neúplnej tabuľke A-skupiny patrí mladým Slovákom štvrté miesto bez zisku bodu. ,aktualizované

Třinec zdolal Pardubice 4:1 a vynútil si siedmy duel

Úvodný gól strelil v 14. minúte Martin Růžička.

Jágr odohrá za Kladno ešte jednu sezónu: Chcem sa dobre pripraviť

Máme plán s filmárom Petrom Větrovským natočiť moju poslednú sezónu. Takže by som sa na ňu pokúsil fyzicky čo najlepšie pripraviť, uviedol český hokejista Jaromír Jágr.

Aho strelil 5. víťazný gól v play off, Stamkos sa opäť presadil

Aho sa presadil v 28. minúte, keď strelou spoza brániaceho hráča prekonal Iľju Sorokina.

Tampa a Islanders prehrávajú v 1. kole už 0:3, Černák s asistenciou

Rozhodujúci gól "panterov" vo floridskom derby zaznamenal v 50. minúte Steve Lorentz, pre ktoré to bol len druhý gól v sezóne, keď sa raz presadil aj v základnej časti. ,aktualizované

Slováci prehrali v úvodnom zápase s USA 0:9

Slováci chceli Američanom vzdorovať, no inkasovali už v 3. minúte, keď Hutson spoza obrancu Zubeka prestrelil brankára Lenďáka - 1:0. ,aktualizované

Česi na úvod B-skupiny zdolali Švajčiarsko 3:0

Oporou českého výberu bol brankár Jakub Milota, ktorý vykryl všetkých 17 striel súpera.

Obranca Ivan zostáva v Liberci, klub si uplatnil opciu

Ivan odohral pod Ještědom už tri sezóny.

Zvolen predĺžil zmluvy s Viedenským, Heclom a Bondrom

Pre Viedenského to bude už v poradí piata sezóna pod Pustým hradom.

USHL: Gajan prvou hviezdou zápasu, Green Bay si vynútil piaty zápas

Juraj Pekarčík zaznamenal asistenciu a plusový bod pri výhre Dubuque nad Youngstownom 2:0.

USA nominovalo prvých hráčov na majstrovstvá sveta v hokeji v Prahe

Zo skúsenejších hráčov je v obrane Zach Werenski z Columbusu či Seth Jones (Chicago Blackhawks).

Marchand s 55. gólom v play off, vyrovnal sa Neelymu

Marchand sa vždy dostával do veľkých momentov. Keď sa pozriete na jeho celkový počet bodov v play off, žasnete, uviedol tréner Jim Montgomery ohľadom 35-ročného útočníka pre webstránku nhl.com.

Hanifin rozhodol o triumfe Vegas prvým gólom v play off v kariére

Puk mal v bezprostrednej blízkosti domácej bránky Nicolas Roy, vypichol mu ho Esa Lindell, no následne ho prevzal Hanifin, ktorý zaskočil brankára Jakea Oettingera strelou spoza trojice hráčov. ,aktualizované

Nitra spečatila titul v predĺžení, Kašík: Sme kúsok od pádu štadióna

Dôležitou postavou Nitry bol brankár Libor Kašík, ktorý viackrát svoje mužstvo podržal, raz zastavil puk na bránkovej čiare a napokon vychytal "corgoňom" majstrovský titul.,aktualizované

Nitrania triumfovali v 31. ročníku, historický úspech Spišiakov

Extraligová sezóna priniesla celkovo 19 hetrikov.

San Jose ukončilo spoluprácu s trénerom Quinnom

Quinn je deviaty tréner NHL, ktorého v prebiehajúcej sezóne prepustili.,aktualizované

Hokejisti Nitry sa stali majstrami Tipos extraligy

Nitrania si v úvodnom dejstve dokázali vypracovať hernú prevahu a svojho súpera prestrieľali jednoznačne v pomere 20:4. ,aktualizované

Pardubice zvíťazili nad Třincom 3:0 a vo finálovej sérii vedú 3:2

V 35. minúte zvýšili domáci už na 3:0, keď Martin Kaut potrestal vylúčenie Marka Daňa.

Thajčania zdolali Kuvajt 57:0, rekordný rozdiel je však omnoho vyšší

Ale ani výsledok 57:0 nie je najväčším rozdielom v histórii. Ten má v rámci rovnakej vekovej kategórie práve Thajsko, ktoré v roku 1998 na rovnakom turnaji prehralo s Južnou Kóreou 0:92.

Slovenskí hokejisti začnú na MS do 18 rokov proti USA

Na šampionáte je ich primárny cieľ postup zo skupiny, v ktorej sa okrem Američanov stretnú aj s Lotyšmi, domácimi Fínmi a Nórmi.

Na hokejové MS v Česku nasadia stovky policajtov, parkovanie obmedzia

Denne budú v meste nasadené stovky policajtov, ktorí budú dozerať na bezpečnosť a plynulosť dopravy.

Brankár Fedotov predĺžil zmluvu s Philadelphiou o ďalšie dva roky

Fedotov sa už v máji 2022 dohodol s Flyers na ročnej spolupráci, potom ho však doma obvinili z falšovania dokumentov a vyhýbania sa vojenskej službe a zadržala ho ruská polícia.

Spišiaci sú v pozícii, v ktorej ešte nik neuspel, Nitra krok od titulu

Štvrtý duel finálovej série je na programe v stredu na ľade Nitry (18.00 h).

Verhaegheho 5. gól v predĺžení, MacKinnon prekonal zápis Šťastného

Colorado triumfovalo na ľade Winnipegu 5:2 aj vďaka asistencii Nathana MacKinnona. Tá bola jeho 58. v kariére v play off, čím sa v historickej klubovej tabuľke osamostatnil na štvrtom mieste.

New York Rangers porazil Washington, Colorado vyhralo nad Winnipegom

O víťazstve Rangers rozhodol v 37. minúte K'Andre Miller, ktorý zvýšil na priebežných 4:2.,aktualizované

Nitra je krok od rozprávkového konca. Rapáč: Školia nás z efektivity

Spišiaci neustáli úvodný nápor domácich a tí viedli už po 66 sekundách zásluhou Sahira Gilla.

Fíni vyhrali v prípravnom zápase na ľade Švédska

Švédi budú na šampionáte súpermi Slovákov v základnej B-skupine.,aktualizované

Nitra vyhrala aj v treťom finále a je krok od zisku titulu

Hostia v prostrednej časti výrazne zvýšili aktivitu, viackrát domácich zavreli v pásme, no recept na Kašíka nenašli. ,aktualizované

Cehlárik sa teší na zápasy proti Čechom: Som plný energie

Hráči z NHL by mali nastúpiť v zápase v Žiline proti Poľsku, teda v Cehlárikovom rodnom meste.