Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác

Švédsko - Poľsko 5:1 v B-skupine, obranca Karlsson s tromi bodmi

Švédi odohrajú ďalší zápas na šampionáte v pondelok od 20.20 proti Nemecku, Poliaci si v utorok od 20.20 zmerajú sily s Francúzmi.,aktualizované

Rakúsko prehralo so Švajčiarskom 5:6 v A-skupine, rozhodli presilovky

K triumfu pomohol hetrikom a asistenciou hviezdny útočník Nico Hischier, obranca Roman Josi mal bilanciu 2+2. ,aktualizované

O výsledkoch ankety Slovenskej volejbalovej federácie rozhodli hlasy trénerov, funkcionárov a novinárov.,aktualizované

Hoffenheim rozdrvil posledný Darmstadt 6:0, Leverkusen zničil Bochum

Hoffenheim o bod predbehol ôsmy Freiburg, v záverečnom kole privíta Bayern Mníchov. Po dva góly strelili Ihlas Bebou a Maximilian Beier.,aktualizované

Slováci boli blízko k prvej účasti na svetovom šampionáte od roku 2011.,aktualizované

NIKÉ LIGA: DAC so skalpom Spartaka Trnava v 9. kole o titul

Trnava klesla po víkende na štvrtú pozíciu a ak chce pomýšľať na účasť v predkole EKL, musí o týždeň doma zdolať Podbrezovú.,aktualizované

Lotyšsko zlomilo Francúzsko v predĺžení, opäť rozhodol Daugavinš

Lotyši nastúpia na ďalší duel v utorok 14. mája od 16.20 h proti Kazachstanu. Francúzi budú hrať v rovnaký deň od 20.20 h proti Poľsku.,aktualizované

Arsenal vyhral v derby na Old Trafford 1:0 a udržal sa v hre o titul

Rozhodujúci moment sa odohral v 20. minúte po chybe Casemira, ktorý opäť nastúpil v strede zraneniami zdecimovanej obrany United.

Švédky vo finále zdolali Fínky, bronz získali Češky

Slovenky obhájili na svetovom šampionáte 5. miesto, keď v sobotu zdolali Poľsko 9:8.

Giro: Kooij vyhral deviatu etapu, na čele klasifikácie Pogačar

Pretekárov čakala v závere prvého bloku pretekov rovinatá, iba mierne zvlnená etapa pod Vezuv. Pred prvým dňom voľna mala etapa pre pelotón "tranzitný" charakter. ,aktualizované

Dánsko podľahlo Kanade 1:5 v A-skupine, tri body Bedarda

Kanaďania nastúpia najbližšie v utorok o 20.20 h proti Rakúsku, Dáni o štyri hodiny skôr v severskom súboji s Nórskom.

Futbalista Polievka si užil prvú návštevu na šampionáte

Dvadsaťsedemročný zakončovateľ si pozrel len zápas s Kazachstanom. Od pondelka už bude opäť zarezávať v klube a pripravovať sa na záver Niké ligy.

Nys si udržal žltý dres Okolo Maďarska, záverečnú etapu vyhral Poels

Svoje dosiaľ najprestížnejšie preteky má za sebou slovenský tím Pierre Baguette.

Ogier po šiesty raz zvíťazil na Rely Portugalska

Jazdec Toyoty Yaris tak prekonal rekord päťnásobného šampióna Markku Alena z Fínska, ktorý triumfoval s vozidlami Fiat a Lancia v 70. a 80. rokoch minulého storočia.

Pospíšil po Kazachstane: Opadne stres, môžeme hrať pokojnejšie

Pospíšil strelil svoj druhý gól v zápase v úvode tretej časti a nebol ďaleko od hetriku.

St. Pauli a Holstein Kiel postúpili do Bundesligy

Tím si zabezpečil postup nedeľným triumfom nad zostupujúcim VfL Osnabrück (3:1).

Slováci zdolali na MS Kazachstan 6:2 a majú prvé tri body

Rozhodla o tom najmä prvá tretina, v nej sa gólovo presadili Martin Pospíšil, Martin Faško-Rudáš a Matúš Sukeľ. ,aktualizované

Real Madrid oslávil zisk titulu s fanúšikmi v uliciach hlavného mesta

Niekoľko tisíc fanúšikov vítalo mužstvo, ktoré prechádzalo mestom a smerovalo na tradičné miesto osláv na námestí Cibeles.

Martin triumfoval na VC Francúzska

Na okruhu v Le Mans zdolal v dramatickom finiši krajana Marca Marqueza o 0,446 sekundy. Tretí skončil Talian Francesco Bagnaia (+0,585).

Makojev neuspel v repasáži a nepredstaví sa v Paríži

Salkazanov využil poslednú šancu zaistiť si miestenku a pod piatimi kruhmi ho čaká premiéra. Nadviaže na Makojeva, ktorý sa predstavil v Tokiu.

Šramková postúpila už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Ríme

Zverenka trénera Milana Martinca vyhrala na antuke vo Foro Italico vrátane kvalifikácie už päť zápasov.

Fínsko hladko porazilo Veľkú Britániu 8:0 v A-skupine, hetrik Kapanena

Fíni mali podľa očakávania od úvod prevahu, no Briti dokázali v prvej tretine ešte tlmiť ich ofenzívne snahy. Favorit však bol trpezlivý, čakal na svoju šancu a tá prišla v 17. minúte.

ONLINE MS 2024: Druhý zápas SR: Slovensko - Kazachstan

Online z druhého vystúpenia slovenských hokejistov na MS 2024 v Prahe a Ostrave.,aktualizované

Prvý krok vo finále SBL urobili Levice, Madzin: Dôležitý zápas

Levičania mali len necelých 48 hodín na to, aby sa preladili z náročnej päťzápasovej série s Komárnom na finálového súpera zo Spiša.

Florbalistky SR na MSJ obsadili 5. miesto, Ďuríček: Turnaj ukázal veľa

Poľky tak nevyužili šancu oplatiť Slovenkám prehru z domáceho šampionátu v roku 2022, keď im v rovnakej fáze turnaja podľahli 4:5.

Parahokejisti SR obsadili konečnú 6. priečku, Hricko: Chýbali sily

V záverečnom vystúpení na turnaji podľahli v súboji o 5. priečku Kórejskej republike 1:3.

Neapol čelil piskotu fanúšikov, Bologna blízko LM, Motta:Výborný výkon

Neapol nevyhral v lige už päť zápasov za sebou, v uplynulých deviatich duelov naplno bodoval iba raz.

Citizens sa priblížili k titulu, Guardiola:Osud máme vo svojich rukách

City môže spečatiť zisk titulu už v utorok, ak Arsenal v nedeľu nezvíťazí na ihrisku Manchestru United a mužstvo Pepa Guardiolu následne zdolá Tottenham.

Forsterová zabehla na 200 m 23,32 a je už 2. v slovenských tabuľkách

Výkonom 23,32 zároveň o jednu desatinu zlepšila slovenský rekord do 23 rokov, ktorý od roku 2021 držala Emma Zapletalová.

Budenholzer sa stal hlavným trénerom Phoenixu Suns

Budenholzer pôsobil naposledy v Milwaukee, kde strávil päť sezón a v roku 2021 uspel vo finále práve proti Phoenixu (4:2).

Zibanejad natiahol bodovú sériu, zápisy Aha, Heiskanena a Toewsa

Sebastian Aho prispel k triumfu Hurricanes gólom a zaznamenal 10. bod (3+7) v tohtoročných bojoch o Stanleyho pohár.

Boston a Dallas sa ujali vedenia 2:1 na zápasy

Celtics zvíťazil na palubovke Clevelandu 106:93, Dallas doma zvládol súboj s Oklahomou City 105:101. ,aktualizované

Carolina znížila proti Rangers na 1:3 na zápasy, Dallas vedie 2:1

O rozhodujúci gól Caroliny sa postaral v 57. minúte obranca Brady Skjei v presilovke. Išlo o vôbec prvý gól Hurricanes v početnej výhode v celej sérii, predchádzajúcich 16 presiloviek nevyužili.,aktualizované

OTESTUJTE SA: Začínajú sa hokejové MS. Čo všetko o nich viete?

MS v hokeji každoročne počas vyše 2 týždňov pútajú mimoriadnu pozornosť fanúšikov slovenskej reprezentácie. Obstojíte vo výzve ako dobre poznáte slovenské aj svetové reálie z turnaja MS? Otestujte sa.

Česi zdolali Nórsko 6:3, Červenka: Dôležité sú tri body

Česi začali od úvodu aktívne, ale na druhej strane mohol otvoriť skóre Rönnild. Favorit naďalej pokračoval vo vysokom tempe a v 7. minúte otvoril skóre kapitán Červenka.,aktualizované

USA porazili Nemecko 6:1, Kahun: Američania ukázali svoju silu

Nemci začali dôrazne, ale k otvoreniu skóre im nepomohla ani presilovka v 10. minúte a po nej sa ujali vedenia Američania. Usadili sa pred Niederbergerom a Kesselringovu strelu tečoval Tkachuk - 1:0.

Lobotkov Neapol prehral s Bolognou v 36. kole Serie A

Obhajcovia titulu figurujú na 8. mieste tabuľky zaručujúcom účasť v budúcej sezóne Európskej konferenčnej ligy.,aktualizované

Hokejisti Poľska po 22 rokoch neúčasti medzi elitou podľahli Lotyšom

Poliaci nastúpia na ďalší duel v nedeľu od 20.20 h proti Švédsku, Lotyši budú hrať v rovnaký deň od 16.20 h s Kazachstanom.,aktualizované

Florbalistky Slovenska zdolali na MSJ Poľky v zápase o 5. miesto

Poľky tak nevyužili šancu oplatiť Slovenkám prehru z domáceho šampionátu v roku 2022.

Salkazanov si zaistil miestenku na OH do Paríža

Salkazanov využil poslednú šancu pre slovenské zápasenie zaistiť si miestenku a pod piatimi kruhmi ho čaká premiéra.,aktualizované