Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Slovenská dvadsiatka prehrala na záver turnaja v Poprade so Švédskom

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 roko. Foto: TASR - Milan Kapusta

Turnaj vyhrali Fíni, ktorí si pripísali tri víťazstvá v riadnom hracom čase a jedno po predĺžení. Švédi sa vďaka triumfu nad Slovenskom posunuli na druhú priečku pred Česko.

Poprad 21. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom záverečnom zápase na domácom Turnaji piatich krajín v Poprade so Švédskom 2:3. V štyroch dueloch si pripísali tri body za víťazstvo nad Švajčiarskom (3:2) a v tabuľke obsadili predposlednú štvrtú priečku. Okrem Švédska prehrali aj s rovesníkmi z Česka (2:7) a Fínska (2:6).

Matúš Vojtech síce poslal domácich v 12. minúte do vedenia v presilovej hre, mladí Švédi však skóre otočili tromi gólmi v druhej tretine. Slováci duel zdramatizovali až v závere. Necelé dve minúty pred koncom tečoval Róbert Fedor strelu Samuela Barcíka od modrej čiary a znížil na 2:3, no vyrovnať sa domácim už nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankára.

Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov v Poprade:

SLOVENSKO – Švédsko 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 12. Vojtech (Gron, Valent), 59. Fedor (Barcík) – 22. Carlsson (Träff, Nilsson), 33. Pettersson (Hallquisth, Sjödin), 38. Fransen (Hallquisth). Rozhodovali: Štefik, Orolin – Durmis, Konc ml., vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 489 divákov.

zostava SR 20: Fürsten – Královič, Valent, S. Barcík, Eperješi, Polák, Hrenák, Sakmár, Vaverčák – Klečka, Fedor, Kukumberg – Pilát, Gron, Vojtech – A. Barcík, Holík, Kiss – Havadej, Král, Stahoň

ďalší výsledok:

Švajčiarsko - Fínsko 3:4
(0:1, 3:1, 0:2)
Góly: 23. Dorthe, 29. Graf, 36. Gruber - 18. Rautiainen, 40. Jansson, 57. Alasiurua, 57. Kuusla