Smrť Michala Kováča spustila na verejnosti podľa Demeša vášnivú diskusiu. Opäť sa nastolila otázka, ako je možné, že páchatelia trestných činov neboli potrestaní.
,aktualizovanéDomáci na svojho rodáka spomínajú s úctou. Jednou zo spomienok na Michala Kováča v Ľubiši je pamätná tabuľa na budove obecného úradu.
Pozostatky prvého slovenského prezidenta uložili na Ondrejskom cintoríne v Bratislave.
Je však zarážajúce, že niektorí sa stále tvária, akoby sa nič nestalo, počas omše za zosnulého exprezidenta to dnes povedal jeho nevlastný brat a historik Dušan Kováč.,aktualizované
Súčasný prezident SR dodal, že pán prezident Kováč vyšiel z boja ako morálny víťaz.,aktualizované
Vojenským ceremoniálom a poctami sa s exprezidentom Michalom Kováčom rozlúčila na nádvorí Prezidentského paláca čestná stráž. ,aktualizované
Na cintoríne budú prítomní aj zástupcovia Čestnej stráže prezidenta SR. Verejnosť sa s ním mohla rozlúčiť na Bratislavskom hrade v stredu (12. 10.).
Prvý prezident samostatného Slovenska zomrel 5. októbra o 19.50 h vo veku 86 rokov v Nemocnici svätého Michala v Bratislave na zlyhanie srdca. Poslednú rozlúčku s ním priniesol Teraz.sk ONLINE.,aktualizované
Smútočný sprievod sa začal presúvať z Bratislavského hradu na predné nádvorie Prezidentského paláca. Cestu Palisádami lemujú príslušníci Ozbrojených síl SR. ,aktualizované
Sulík uviedol, že SaS podporí návrh poslanca Jána Budaja zrušiť mečiarove amnestie. ,aktualizované
Dzurinda je presvedčený, že aj po takmer dvoch desaťročiach má stále zmysel zaoberať sa zrušením amnestií Vladimíra Mečiara z roku 1998, ktoré sa týkajú prípadu zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča ml. do cudziny, ako aj zmareného referenda. ,aktualizované
Gašparovič si myslí, že už nemá zmysel riešiť zrušenie amnestií V. Mečiara z roku 1998, ktoré sa týkajú prípadu zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča ml. do cudziny a aj zmareného referenda. ,aktualizované
Podľa exprezidenta je škoda, že sa tak doteraz nestalo. ,aktualizované
Prvá časť pohrebu bude na Bratislavskom hrade, kde smútiaca rodina začne prijímať kondolencie. ,aktualizované
Michal Kováč pôsobil v bankovníctve od roku 1955, kedy nastúpil do služieb Oblastného ústavu Štátnej banky československej.
Má zmysel zaoberať sa mečiarovými amnestiami nielen po deklaratívnej, ale aj právnej rovine, myslí si Radičová.
Vydávanie príležitostných poštových pečiatok k úmrtiu prezidenta má na Slovensku dlhú tradíciu. Prvá bola vydaná k úmrtiu prvého československého prezidenta T. G. Masaryka 15. septembra 1937.
.Kováč bol osobou, ktorá odzrkadľovala problémy Slovenska, myslí si Budaj.
Amnestie udelené v roku 1998 sa týkajú prípadu zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča ml. do cudziny, ako aj zmareného referenda.
Jeho pôsobenie na poste hlavy štátu poznamenali nedorozumenia s premiérom SR a zároveň šéfom HZDS Vladimírom Mečiarom.,aktualizované
Na exkluzívnych fotografiách VHÚ-VHA predstavujeme zosnulého exprezidenta SR Michala Kováča ako veliteľa slovenských ozbrojených síl v rokoch 1993-1998.
Štátny pohreb prezidenta SR Michala Kováča sa uskutoční vo štvrtok 13. októbra.
Truhla so zosnulým M. Kováčom bola vystavená pre verejnosť v Rytierskej sále Bratislavského hradu.,aktualizované
TASR v dokumentačnom materiáli prináša prehľad dobovej tlače, v ktorej sú zachytené prvé hodiny Michala Kováča vo funkcii prezidenta SR.
Prvá divadelná scéna si uctí pamiatku prezidenta Michala Kováča vyvesením čiernej zástavy a spomienkou na túto významnú osobnosť v dejinách Slovenskej republiky.
Premiér Robert Fico ju spolu s prítomnými ministrami odišiel podpísať po dnešnom zasadnutí kabinetu. Kondolenčnú knihu vystavili v Prezidentskom paláci 6. októbra.
Na prerušení schôdze sa dnes dohodli zástupcovia strán na poslaneckom grémiu, ktoré zvolal predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).
Obyvatelia a návštevníci Bratislavy by sa mali pripraviť na obmedzenia v doprave v trase pohrebného sprievodu s rakvou Michala Kováča 13. októbra 2016.
Smútočný sprievod sa v tomto čase začne presúvať z Bratislavského hradu na predné nádvorie Prezidentského paláca. Cestu Palisádami budú lemovať príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky.
Pohreb slovenského exprezidenta Michala Kováča vo štvrtok 13. októbra bude dôstojný, s vojenskými poctami, rakvu s telesnými pozostatkami bude na lafete húfnice ťahať vojenské vozidlo. ,aktualizované
Čierna vlajka sa pri štátnom smútku v Slovenskej republike nepoužíva.
Obmedzenia sú nevyhnutné počas smútočného sprievodu z Bratislavského hradu do Prezidentského paláca, následne do Dómu sv. Martina a Ondrejského cintorína.,aktualizované
Grémium zvolal predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Desiata schôdza Národnej rady sa začína práve v utorok. ,aktualizované
Úprava vlajkovej výzdoby na znak štátneho smútku sa začne vo štvrtok 13. októbra o 08.00 h a ukončí sa v ten istý deň o 17.00 h.
Učitelia plánovali v tento deň neučiť štyri vyučovacie hodiny.
Posledný federálny premiér Jan Stráský si myslí, že v roku 1992 pri rozdeľovaní republiky mali všetci strach, ako to dopadne. Michal Kováč mal tiež strach, ale dokázal s ním zaobchádzať racionálne.
Bývalá vedúca oddelenia hospodárskej politiky Kancelárie prezidenta SR v roku 1993 Brigita Schmögnerová si myslí, že reprezentoval demokratický variant vývoja
To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko
Gašparovič ale priznal, že s Kováčom sa v mnohých veciach nezhodli, a to najmä vo vtedajších aktuálnych otázkach, rozdielne názory mali tiež na prezentáciu Slovenska ako krajiny.
Posledné pojednávanie v tejto veci sa uskutočnilo 27. júna tohto roka.,aktualizované
Minister pripomenul, že pri ochrane našich pracovných miest a slovenských národnoštátnych záujmov nemusíme ostať sami, pretože sme členmi EÚ, ktorá je stále ekonomicky silným zoskupením.
- Americký prezident Donald Trump uviedol, že už tento alebo na budúci týždeň by sa mohol stretnúť s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.
- Vo väčšine okresov v Košickom a Prešovskom kraji platia výstrahy Vo väčšine okresov v Košickom a Prešovskom kraji platia výstrahy prvého stupňa pred poľadovicou. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.
- Vo veku 88 rokov zomrela americká R&B speváčka Roberta Flacková, držiteľka ceny Grammy za cover verziu piesne "Killing Me Softly with His Song", oznámili jej zástupcovia.
- Vatikán informoval, že zdravotný stav pápeža Františka sa mierne zlepšil, už viac netrpí astmatickými záchvatmi a čiastočne sa vrátil aj k svojim pracovným povinnostiam.
- Severské a pobaltské krajiny sa tri roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zaviazali zvýšiť vojenskú pomoc Kyjevu vrátane výcviku, zbraní a investícií do ukrajinského obranného priemyslu.
- Európska komisia (EK) ponúkla Ukrajine nový balík podpory, ktorý má zabezpečiť jej energetický systém a umožniť plnú integráciu do európskeho trhu s energiou.
- Slovensko je na čele rebríčka Byrokratický index 2024, ktorý porovnáva krajiny Vyšehradskej štvorky (V4), Gruzínsko a Ukrajinu.
- Cena zlata naďalej láme rekordy. Podporujú ju obavy týkajúce sa obchodnej politiky USA a nárast geopolitickej neistoty.
- Valné zhromaždenie OSN (VZ OSN) pri príležitosti tretieho výročia ruskej invázie na Ukrajinu prijalo rezolúciu predloženú Kyjevom a európskymi štátmi, ktorá vyzýva na okamžité stiahnutie ruských síl z Ukrajiny a potvrdzuje jej územnú celistvosť.
- Dosiahnutie mieru na Ukrajine zostáva prvoradým cieľom, ale tento mier musí byť spravodlivý, vyjadrila sa Veronika Remišová.
- Poľský prezident Andrzej Duda na zasadnutí Národnej bezpečnostnej rady (RBN) vyhlásil, že neexistujú žiadne plány na obmedzenie americkej vojenskej prítomnosti v Poľsku.
- Irak má 46,1 milióna obyvateľov. Vyplýva to z výsledkov sčítania ľudu, ktoré tam prebiehalo v novembri 2024, a to prvýkrát po takmer 40 rokoch.
- Šéfka diplomacie EÚ Kaja Kallasová verí, že lídri členských štátov sa zhodnú na novom balíku vojenskej pomoci pre Ukrajinu, o ktorom sa bude rokovať na nadchádzajúcom mimoriadnom zasadnutí Európskej rady.
- Mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) oznámila, že podala na Medzinárodný trestný súd (ICC) novú žalobu proti Rusku pre zatknutie a deportáciu 19 ukrajinských novinárov.
- Horskí záchranári v Nízkych Tatrách pomáhali v pondelok na rázcestí Pod Krúpovou hoľou uviaznutému 35-ročnému českému turistovi. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.
- Šéf nemeckého konzervatívneho bloku CDU/CSU a kandidát na post spolkového kancelára Friedrich Merz v pondelok vyhlásil, že zabezpečí, aby izraelský premiér Benjamin Netanjahu "mohol prísť na návštevu" do Nemecka.
- Členstvo Ukrajiny v Európskej únii je európskou záležitosťou, pričom bez rozhodnutia Maďarov Ukrajina do Únie nevstúpi.
- Šesť slovenských študentov sa minulý týždeň zúčastnilo na treťom ročníku simulácie rokovaní Európskej rady a Rady Európskej únie (#ConSIMium).
- Polícia v Sabinove vyšetruje trestný čin nebezpečného vyhrážania, ktorého sa mal dopustiť 29-ročný muž. V sobotu (22. 2.) zavolal na linku 158 a oznámil, že ak nezasiahne policajná hliadka, zabije prvého človeka, ktorého stretne.
- Na zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) vo Zvolene hovorili v pondelok poslanci o znečistení mesta čiernymi mastnými sadzami.
Priame prenosy z Národnej rady
zobraziť viac