Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Najnovšie

Tampa a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 3:1

O víťazstve Islanders nad Carolinou rozhodol v druhej minúte druhého predĺženia svojím druhým gólom v zápase Mathew Barzal.,aktualizované

Messi dvakrát prekonal Ravasa, zariadil triumf Miami nad Revolution

Duel sledovalo 65.612 divákov, čo je rekordná návšteva na domácom zápase Revolution.

SPU v Nitra získala z fondov EÚ 10,6 mil. eur na sedem projektov

V rámci dvoch projektov zameraných na rekultiváciu a revitalizáciu zelených plôch bolo v areáli univerzity obnovených zhruba 29.000 štvorcových metrov.

Oslavy Dňa mesta Košice pokračujú Lesníckym dňom

Oslavy Dňa mesta Košice sa začali v sobotu (27. 4.) a potrvajú do 17. mája.

Zelenskyj odsúdil najnovšie ruské útoky na plynárenskú infraštruktúru

Zelenskyj v pravidelnom videoposolstve poukázal na to, že Rusko napadlo infraštruktúru, cez ktorú prúdi plyn z Ukrajiny do Európskej únie (EÚ).

Na hrade Ľubovňa otvárajú letnú turistickú sezónu

Vlani prešlo hradnými bránami viac ako 200.000 turistov.

Lakers sa udržali v hre, nad Denverom zvíťazili 119:108

Krok od postupu je najlepší tím západu po základnej časti Oklahoma City, po víťazstve v New Orleanse 106:85 vedie 3:0 na zápasy.

Polícia odstránila propalestínske tábory na troch univerzitách

Približne 100 ľudí bolo zadržaných pri odstraňovaní nepovoleného stanového tábora v areáli Northeastern University v Bostone.

Múzeum Louvre zvažuje vystavenie Mony Lisy v samostatnej sále

Mona Lisa je v súčasnosti vystavená za nepriestrelným sklom v Salle des Estates — najväčšej v múzeu.

Tornádo zasiahlo čínsky Kanton, vyžiadalo si päť obetí

Predbežné zistenia ukázali, že malo intenzitu tretieho stupňa na päťstupňovej škále.

Pravoslávni kresťania slávia Kvetnú nedeľu

Bohoslužby tohto dňa zdôrazňujú skutočnosť, že Isus Christos je Boží Syn, Spasiteľ a Vykupiteľ ľudského rodu, avšak jeho kráľovstvo nie je z tohto sveta.

Pavol Hammel oslávil v Prešove 60 rokov so skupinou Prúdy

Na pódium pozval Hammel hosťujúcu speváčku Katarínu Stohrovú, aby ponúkli duety Pravá láska a Pieseň pre Roxanu (Ja nemám lásku v malíčku) z muzikálu Cyrano z predmestia.

Juventus Turín remizoval s AC Miláno 0:0, v tabuľke je tretí

Monza nevyhrala už piaty zápas v sérii a v priebežnom poradí jej patrí 11. priečka.,aktualizované

Swiateková postúpila na turnaji v Madride do 3. kola cez Cirsteaovú

Zvíťazila v dvoch setoch 6:1, 6:1. ,aktualizované

Monteiro postúpil cez Tsitsipasa do 2. kola na turnaji ATP v Madride

Sebastian Korda zvíťazil nad Maxom Purcellom z Austrálie v dvoch setoch 6:3, 6:3.,aktualizované

OBRAZOM: Títo Slováci pôsobili alebo pôsobia v štruktúrach EÚ

Slovenská republika sa 1. mája 2004 stala súčasťou EÚ.

Za vzťahy osôb rovnakého pohlavia hrozí v Iraku až 15 rokov väzenia

Návrh zákona pôvodne obsahoval trest smrti za niektoré činy, ale po silnom odpore zo strany Spojených štátov a európskych krajín bol pred schválením upravený.

Hodinky najbohatšieho pasažiera Titanicu sa vydražili za rekordnú sumu

Pred aukciou sa odhadovalo, že hodinky sa vydražia za 100.000 – 150.000 libier.

Úrady vyzvali Lotyšov, aby pivnice prerobili na protiletecké kryty

Predseda komisie civilnej obrany v Rige uviedol, že suterény verejných budov, škôl, domovov dôchodcov, nemocníc a radníc budú v prípade útoku slúžili ako úkryty.

Meno Jarmila má slovanský pôvod, jeho význam je milujúca jarosť

Ženy s týmto menom sú výrazne životaschopné.

Španielska oscarová herečka Penélope Cruzová má 50 rokov

Sošku Oscara získala za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe vo filme legendárneho amerického režiséra Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona.

Dažde a záplavy si v Keni vyžiadali už životy 76 ľudí

Záplavami je podľa hovorcu najviac postihnuté hlavné mesto Nairobi, odkiaľ hlásia 29 obetí na životoch a 16.909 vysídlených domácností.

Vaculík obsadil v prvých pretekoch sezóny 10. miesto, získal 7 bodov

Zmarzlik nevyužil príležitosť stať sa novým rekordérom historického poradia v počte víťazstiev a na konte má naďalej 23 triumfov rovnako ako Austrálčan Jason Crump.

V Jeruzaleme a Tel Avive sa opäť konajú protivládne protesty

Sobotňajšie zhromaždenie sa konalo po zverejnení videí s dôkazmi o živote viacerých izraelských rukojemníkov vrátane Hersha Goldberga-Polina, ktorého rodina žije v Jeruzaleme.

Ruského novinára vzali do väzby za pomoc pre videá pre Navaľného tím

Navaľnyj, najvýznamnejší kritik ruského prezidenta Vladimira Putina, zomrel vo februári za nejasných okolností vo väzení za polárnym kruhom.

MFK Ružomberok vyhrali nad FK Železiarne Podbrezová 3:2 v 7. kole

Po zmene strán hostia zvýšili aktivitu. V 58. minúte trafil prasne Galčík - 2:2.

Piešťany zdolali Bystricu aj v 3. finále a majú titul

Čajky si zlatom vybojovali právo účasti v niektorej zo súťaží pod hlavičkou Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) v nasledujúcom ročníku.,aktualizované

Macron chce otvoriť diskusiu o európskej obrane s jadrovými zbraňami

Denník Le Monde vo svojom článku v tejto súvislosti pripomenul, že od brexitu a odchodu Británie z Európskej únie je Francúzsko jediným z jej členských štátov.

Blinken odcestuje do Saudskej Arábie na rokovania o Pásme Gazy

Bude to už piata Blinkenova návšteva Saudskej Arábie od 7. októbra 2023.

Jemenskí húsíovia tvrdia, že zostrelili americký dron

Televízia CBS News však s odvolaním sa na anonymného predstaviteľa americkej armády uviedla, že jej zdroj priznáva, že v Jemene havaroval dron.

Liverpool opäť zaváhal, s West Hamom remizoval 2:2

Liverpool zvíťazil v uplynulých piatich ligových dueloch len raz, na konte má remízu s Manchestrom United (2:2) a prehry s Crystal Palace (0:1) i Evertonom (0:2).,aktualizované

Leverkusen natiahol šnúru bez prehry na 46 zápasov

Priamy súboj o štvrté miesto tabuľky zaručujúce účasť v Lige majstrov dopadol lepšie pre hráčov Lipska.,aktualizované

Zlaté Moravce dosiahli v Košiciach prvé víťazstvo v sezóne

Košickí futbalisti chceli dokončený štadión pokrstiť víťazstvom a hoci mali v prvom polčase viacero streleckých pokusov, spokojnejší boli po ňom hostia.,aktualizované

V Nemecku pri brzdnom manévri dymiaceho vlaku utrpeli zranenia osoby

Pri incidente, ktorý sa odohral v piatok večer neďaleko mesta Plochingen, došlo aj k poškodeniu nadzemného elektrického vedenia.

Stredozápad USA postihlo ničivé tornádo, k obetiam na životoch nedošlo

Obyvatelia postihnutých oblastí začali v sobotu odpratávať trosky a vyhodnocovať živlom napáchané škody.

AS Trenčín vyhral v Skalici vysoko 4:0

Trenčania pokračovali v tempe aj po zmene strán, na rozdiel štyroch gólov upravil v 54. minúte Gongov krajan Chinonso Emeka, ktorý upratal odrazenú loptu do prázdnej bránky.

Fízeľ vybojoval v Záhrebe bronz v kategórii nad 100 kg

Dvadsaťpäťročný slovenský džudista potvrdil, že je silný ašpirant na zisk miestenky do Paríža.,aktualizované