![A. KISKA: Prekládková stanica v Čiernej nad Tisou má budúcnosť](https://www3.teraz.sk/usercontent/photos/d/d/b/4-ddbdcb62abaec5072cf02a8c9f4f914cd8e87fe9.jpg)
Výstavba najväčšieho slovenského prekladiska tovaru v Čiernej nad Tisou sa začala v roku 1946.
Prezident tiež poznamenal, že v minulosti pracovalo na stanici 6000 ľudí. Dnes ich je na prekladisku niečo vyše 1100. Dôvodom je podľa jeho slov automatizácia. „S primátorkou mesta sme rozprávali o tom, počíta s tým, že aj ďalší ľudia možno stadiaľto odídu. Ale je to potom práve o programe pomoci regiónom, kde tá nezamestnanosť je vysoká, ako je napríklad tento. Je dôležité už teraz uvažovať, aj keď ďalšia automatizácia príde, ako zabezpečiť prácu nielen v tomto meste, ale aj v tomto regióne,“ dodal.
VIDEO: Prekladisko v Čiernej nad Tisou má budúcnosť
Výstavba najväčšieho slovenského prekladiska tovaru v Čiernej nad Tisou sa začala v roku 1946, kedy bolo na základe vládneho uznesenia založené aj samotné mesto. Intenzívnejšie využitie stanice ovplyvnilo vybudovanie Východoslovenských železiarní v Košiciach, keď stúpla preprava železnej rudy. Dôležitým bol aj začiatok prevádzky ropovodu Družba.
OBRAZOM: Prezident na návšteve v Čiernej nad Tisou
V súčasnosti zaisťujú Východoslovenské prekladiská prekládku vyše 90 percent surovín a tovarov dovážaných na Slovensko po železničných tratiach z východnej Európy a Ázie. Cez železničný hraničný priechod Čierna nad Tisou – Čop a Užhorod – Maťovce je zabezpečovaný kompletný servis prekládky, ako aj styk s orgánmi štátnej správy konajúcimi v dovoze a vývoze tovarov a vozidiel.