Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 15. máj 2025Meniny má Žofia
< sekcia Slovensko

PRIESKUM: Ľudia najviac dôverujú Kiskovi, najmenej Kotlebovi

Na snímke vľavo Marian Kotleba, vpravo prezident SR Andrej Kiska Foto: TASR/Branislav Račko, Štefan Puškáš

Agentúra AKO zostavila rebríček dôveryhodnosti slovenských politikov za mesiac november 2017.

Bratislava 22. novembra (Teraz.sk) - Najdôveryhodnejším politikom je Andrej Kiska. Najnedôveryhodnejším politikom sa stal šéf ĽSNS Marián Kotleba.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry AKO, ktorý prebiehal v dňoch 14. 11. – 18. 11. 2017 na vzorke 1000 respondentov. Prezident SR získal 66% hlasov.

Druhé miesto obsadil predseda strany Most – Híd Béla Bugár so 47% hlasov.

Tretie miesto obsadil šéf opozičnej strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík s 41% hlasov opýtaných.

Premiéra Roberta Fica s 34% predbehli Igor Matovič z OĽaNO s 37%, a rovnako skončil šéf Sme rodina Boris Kollár. Predseda parlamentu a šéf národniarov Andrej Danko sa v prieskume umiestnil za Ficom s 31%.

Najdôveryhodnejší politici

A. Kiska: dôveruje mu 66% občanov SR
B. Bugár: dôveruje mu 47% občanov SR
R. Sulík : dôveruje mu 41% občanov SR
I. Matovič: dôveruje mu 37% občanov SR
B. Kollár: dôveruje mu 37% občanov SR
R. Fico: dôveruje mu 34% občanov SR
A. Danko: dôveruje mu 31% občanov SR
A. Hlina: dôveruje mu 24% občanov SR
M. Kotleba: dôveruje mu 18% občanov SR


Najnedôveryhodnejší politici



Po stále aktuálnom šéfovi Banskobystrického samosprávneho kraja Mariánovi Kotlebovi so 66% opýtaných, sú najnedôveryhodnejšími politikmi v mesiaci november 2017 sú podľa prieskumov agentúry AKO Robert Fico a Andrej Danko (obaja 63%).

Najnedôveryhodnejší politici

M. Kotleba: nedôveruje mu 77% občanov SR
R. Fico: nedôveruje mu 63% občanov SR
A. Danko: nedôveruje mu 63% občanov SR
B. Kollár: nedôveruje mu 59% občanov SR
I. Matovič: nedôveruje mu 58% občanov SR
R. Sulík: nedôveruje mu 53% občanov SR
B. Bugár: nedôveruje mu 50% občanov SR
A. Hlina : nedôveruje mu 45% občanov SR
A. Kiska : nedôveruje mu 31% občanov SR

KALIŇÁK:Časť poslancov krúžkovalo len pár stoviek ľudí, aj tak sú v NR

Osem z desiatich Slovákov nikdy v živote na vlastné oči nevidelo politika, ktorého volia, povedal M. Kaliňák (Hlas-SD).

- Českí hokejisti vyhrali vo štvrtkovom stretnutí B-skupiny MS v Herningu nad Maďarskom presvedčivo 6:1 a s 11 bodmi sú na čele tabuľky.

- Hokejisti Kanady zvíťazili vo štvrtkovom súboji A-skupiny MS v Štokholme nad Rakúskom 5:1.

- Turecko bude v piatok rokovať v Istanbule s ukrajinskou a ruskou delegáciou, povedal vo štvrtok večer zdroj z tureckého ministerstva zahraničných vecí.

- Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok absolvoval svoj prvý telefonát s novým pápežom Levom XIV., pričom hovorili najmä o úsilí o dosiahnutie mieru všade na svete, ale najmä na Ukrajine a v palestínskom Pásme Gazy.

- Belgický federálny parlament vo štvrtok schválil návrh zákona, ktorým sa ruší prelomová legislatíva z roku 2003 o postupnom vyraďovaní jadrových elektrární do roku 2025, ako aj zákaz budovať v Belgicku nové jadrové výrobné kapacity.

- Slovenský minister zdravotníctva Kamil Šaško sa vo štvrtok v Paríži stretol s generálnym tajomníkom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Mathiasom Cormannom.

- Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD).

- Hokejisti Švajčiarska si vo štvrtkovom zápase B-skupiny MS v dánskom Herningu poradili s Nemeckom 5:1.

- Hokejisti Fínska zvíťazili vo štvrtkovom zápase A-skupiny MS v Štokholme nad Slovinskom presvedčivo 9:1.

- Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa v súvislosti s vyšetrovaním atentátu zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.

- O postoji Slovenska k hlasovaniu o tzv. pandemickej dohode rozhodne vláda v pondelok (19. 5.). Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády premiér Robert Fico (Smer-SD).

- Do 15. júla by mala vzniknúť medzirezortná pracovná skupina k posilneniu právnej ochrany verejne činných osôb a prijatiu opatrení v oblasti verejného priestoru.

- Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyšle delegáciu na priame rokovania s Ruskom do tureckého Istanbulu, o jej zložení sa rozhoduje v týchto chvíľach, povedal pre agentúru AFP vysokopostavený predstaviteľ ukrajinskej vlády.

- Na výstavbu novej vojenskej nemocnice v Prešove pôjde z plánu obnovy 195 miliónov eur. Zvyšných 255 miliónov eur dofinancuje štát z vlastného rozpočtu, konkrétne z kapitoly rezortu obrany.

- Kanoisti Slovenska získali na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome vo Francúzsku prvú medailu. V tímovej súťaži vybojovala trojica v zložení Michal Martikán, Matej Beňuš a Marko Mirgorodský bronz.

- Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa zo zranení, ktoré utrpel pri vlaňajšom atentáte v Handlovej, liečil viac ako 42 dní.

- Konsolidácia zostáva mimoriadnou prioritou súčasnej vlády. Uviedol to okrem iného na štvrtkovom zhromaždení delegátov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) predseda vlády Robert Fico (Smer-SD).

- Polícii sa podarilo objasniť sériu krádeží v obci Iňačovce v okrese Michalovce. Štyroch mužov, ktorí opakovane od decembra 2024 do januára 2025 kradli v jednom z rodinných domov, obvinili.

- Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po príchode do Ankary označil ruskú delegáciu v Istanbule, ktorá má rokovať s delegáciou Ukrajiny, ako „atrapu“ s nejasným mandátom. Povedal to pred rokovaním s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom.

- Štúdium zubného lekárstva sa na martinskej Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského (UK) a Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach skráti na päť rokov.