Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 1. máj 2025
< sekcia Šport

VIDEO: Gomis skolaboval. Chelsea, City aj Škrtelov Liverpool víťazne

Pre francúzskeho futbalového útočníka Bafetimbiho Gomisa zo Swansea City sa stredajší duel 28. kola anglickej Premier League na ihrisku Tottenhamu Hotspur skončil už po necelej štvrťhodine. Gomis skolaboval na trávniku a zasahovať museli privolaní lekári, Foto: TASR/AP

Stretnutie na päť minút prerušili a Gomisa, ktorého previezli na vyšetrenie do nemocnice, nahradil na ihrisku Nelson Oliveira.

Londýn 4. marca (TASR) - Futbalisti Chelsea Londýn si udržali päťbodový náskok na čele tabuľky anglickej Premier League. V stredajšom súboji 28. kola si "The Blues" poradili v londýnskom derby s domácim West Hamom United 1:0 vďaka gólu belgického krídelníka Edena Hazarda. Druhý tím tabuľky Manchester City zdolal posledný Leicester City 2:0.

FC Liverpool v základnej zostave so slovenským stopérom Martinom Škrtelom natiahol víťaznú šnúru v lige na štyri zápasy, keď si v stredu na Anfield Road poradil s Burnley 2:0. "The Reds" patrí v tabuľke piata priečka s dvojbodovou stratou na štvrtý Manchester United, ktorý triumfoval na pôde Newcastlu United 1:0 gólom Ashleyho Younga z 89. minúty.

Pre útočníka Swansea City Bafetimbiho Gomisa sa duel na ihrisku Tottenhamu Hotspur skončil po necelej štvrťhodine. Francúzsky legionár skolaboval na trávniku a zasahovať museli privolaní lekári, ktorí mu nasadili kyslíkovú masku a odniesli ho na nosidlách. Stretnutie na päť minút prerušili a Gomisa, ktorého previezli na vyšetrenie do nemocnice, nahradil na ihrisku Nelson Oliveira.

Futblista Liverpoolu SLovák Martin Škrtel (druhý vľavo) sa teší po strelení gólu spoluhráča Jordana Hendersona (uprostred) v zápase 28. kolaPremier League FC Liverpool - FC Burnley.
Foto: TASR/AP




sumáre - 28. kolo:

Manchester City - Leicester City 2:0 (1:0)
Góly:
45.+2 Silva, 88. Milner

Newcastle United - Manchester United 0:1 (0:0)
Gól:
89. Young
/Ľ. Šatka (Newcastle) sedel na lavičke/

Queens Park Rangers - Arsenal Londýn 1:2 (0:0)
Góly:
82. Austin - 64. Giroud, 69. Sanchez

Stoke City - Everton 2:0 (1:0)
Góly:
32. Moses, 84. Diouf
/D. Teixeira (Stoke City) sedel na lavičke/

Tottenham Hotspur - Swansea City 3:2 (1:1)
Góly:
7. Chadli, 51. Mason, 60. Townsend - 19. Ki Sung-yong, 89. Sigurdsson

West Ham United - Chelsea Londýn 0:1 (0:1)
Gól:
22. Hazard

FC Liverpool - FC Burnley 2:0 (1:0)
Góly:
29. Henderson, 51. Sturridge
/M. Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas/

Ministerstvo spustí cez eurofondy projekt na podporu zamestnávania

Navyše, dôjde na tri mesiace aj k preplateniu tzv. mentora, ktorý zaučí nového pracovníka na danej pozícii.

,aktualizované 

- Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.

- Za dôležitý míľnik v strategickom partnerstve medzi Ukrajinou a USA označil ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha podpísanú dohodu o nerastných surovinách medzi krajinami.

- Ľudia, ktorí chcú tento rok naplniť tradíciu prvomájového bozku pod rozkvitnutou čerešňou, by sa na Slovensku mali vybrať do polôh nad 700 metrov nad morom (m n. m.).

- Americký prezident Donald Trump očakáva, že dohoda o nerastných surovinách s Ukrajinou môže Spojeným štátom priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov (307,75 miliardy eur).

- Americký prezident Donald Trump v stredu povedal miliardárovi Elonovi Muskovi, že môže pokračovať v práci pre Biely dom tak dlho, ako bude chcieť.

- Najakútnejšou výzvou, ktorej čelí EÚ, je podľa hnutia Slovensko posilnenie odolnosti voči globálnym krízam, od bezpečnostných hrozieb po ekonomické a energetické neistoty.

- V japonskom meste Osaka vo štvrtok zadržali muža, ktorý svojím autom úmyselne narazil do siedmich detí.

- Opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a koalíciu, aby zrušili transakčnú daň.

- Potrebujeme akcieschopnejšiu demokratickú Európu, ktorá je pripravená čeliť bezpečnostným aj environmentálnym hrozbám súčasnosti.

- Vďaka vakcínam sú pod kontrolou ochorenia ako hepatitída B, detská obrna, pravé kiahne, tetanus či záškrt.

- Ani jeden z argumentov o kritike EÚ nemôže slúžiť na to, aby sme hazardovali s budúcnosťou Slovenskej republiky a diskutovali o vystúpení z Únie. Vyhlásil to predseda Národnej rady (NR) SR Richard Raši.

- Rast ekonomiky v regióne strednej a východnej Európy (CEE) by mal v roku 2025 dosiahnuť úroveň 2,4 % a v roku 2026 zrýchliť na 3 %.

- Najdôležitejšou výzvou pre EÚ je podľa Smeru-SD návrat k princípom suverénnej spolupráce členských štátov.

- Futbalisti Interu Miláno sa postarali v stredajšom zápase Ligy majstrov o najrýchlejší semifinálový gól, domáca Barcelona zas o najmladšieho strelca v tejto fáze súťaže.

- Slováci očakávajú na dôchodku pokles životnej úrovne, no vďaka ušetreným peniazom si chcú v starobe aj užívať. Pokles očakáva alebo už zažilo 65,7 % ľudí, ktorí sa blížia k dôchodkovému veku, prípadne ho už dosiahli.

- V súčasnosti sme svedkami takých výrazných zmien vo svete, aké sme nezažili celé desaťročia. Naše členstvo v Európskej únii má dnes oveľa silnejší zmysel, hodnotu aj perspektívu. Skonštatoval to prezident SR Peter Pellegrini

- Predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová v stredu potvrdila, že Čína zrušila sankcie uvalené na všetkých piatich súčasných a bývalých členov EP vrátane slovenskej europoslankyne Miriam Lexmann (EPP/KDH).

- Slovenskí vojaci by sa mohli v prvom polroku 2025 zúčastniť na ďalších dvoch medzinárodných vojenských cvičeniach.

- Argentínsky futbalista Lionel Messi sa s Interom Miami nedočká titulu v Champions Cupe.