Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 11. máj 2025Meniny má Blažena
< sekcia Šport

Chárovci prehrali šiesty zápas v rade, Slováci nebodovali

Slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára. Foto: TASR/AP

Naďalej sa darí Minnesote, Wild triumfovali v Edmontone 4:0 a vyhrali dvanáste z ostatných 16 stretnutí.

Foto: TASR/AP Photo

New York 21. februára (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v noci na sobotu na ľade St. Louis Blues 1:5 a predĺžili svoju sériu bez víťazstva v zámorskej NHL už na šesť zápasov.



Na svoj debut v profilige nebude v dobrom spomínať bostonský gólman Malcolm Subban. Mladší brat montrealského obrancu P.K.-a inkasoval v druhej tretine tri góly z troch striel a v bránke ho nahradil Tuukka Rask. Ani Fínovi sa nedarilo podľa predstáv, z deviatich streleckých pokusov ho domáci prekonali dvakrát a tréneri v závere tretej tretiny poslali do bránky opäť Subbana.

"Samozrejme, takto som si svoj prvý zápas v NHL nepredstavoval. Musím sa spätne pozrieť na to, čo som dnes urobil zle. Verím, že keď dostanem príležitosť opäť, bude môj výkon lepší,"
sypal si popol na hlavu Subban. Jeho spoluhráč Zdeno Chára strávil na ľade 21:10 min, do štatistík si zapísal dve strely.

Ruský útočník St. Louis Vladimir Tarasenko zaznamenal v zápase svoj 30. a 31. gól v sezóne. Vo veku 23 rokov a 70 dní sa stal druhým najmladším hráčom v klubovej histórii, ktorý pokoril 30-gólovú hranicu. V sezóne 1991/92 sa to podarilo aj Brendanovi Shanahanovi, ktorý mal vtedy 23 rokov a 63 dní.

Naďalej sa darí Minnesote, Wild triumfovali v Edmontone 4:0 a vyhrali dvanáste z ostatných 16 stretnutí. Hlavnou hviezdou duelu bol brankár hostí Devan Dubnyk, ktorý proti svojmu bývalému tímu zaznamenal štrnásty shutout v kariére.

Carolina hostila trápiace sa Toronto, domáci Andrej Sekera nastúpil proti útočníkovi hostí Richardovi Pánikovi. Po záverečnom klaksóne sa tešil Sekera, ktorého tím vyhral 2:1. Všetky góly padli v prvej tretine, za "hurikánov" skórovali bratia Eric a Jordan Staalovci.

"Jazdci" z New Yorku uspeli v Buffale, víťazný debut v NHL absolvoval brankár hostí Mackenzie Skapski. Andrej Meszároš ho v domácom drese ohrozil jednou strelou, slovenský obranca celkovo odohral niečo viac ako 20 minút.

Chicago prekvapujúco nestačilo na Colorado a podľahlo mu 1:4. Rozhodujúci moment prišiel v 52. minúte, počas ktorej domáci dvakrát inkasovali. Víťazný gól zaznamenal švédsky kapitán "lavín" Gabriel Landeskog, ktorý skóroval v piatom zápase za sebou. Chicagský útočník Marián Hossa sa prezentoval dvoma strelami a na trestnej lavici si odsedel aj dve minúty za krosček.

Päť gólov za finálnych 14 minút strelili hráči Anaheimu v Calgary a napokon triumfovali 6:3. V Pacifickej divízii majú "káčeri" už 10-bodový náskok pred druhým Vancouverom, ktorý prehral na ľade New Jersey.

Sumáre NHL:

BUFFALO - NEW YORK RANGERS 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 1. Moulson (Mitchell, Gionta) - 6. Hagelin (Miller, Boyle), 21. Nash (Brassard, Staal), 29. Zuccarello (Nash, Brassard). Brankári: Neuvirth - Skapski, strely na bránku: 25:43, 19.070 divákov

CAROLINA - TORONTO 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 14. E. Staal (Faulk, Tlustý), 19. J. Staal (Tlustý, E. Staal) - 18. Kozun (Booth, Holland). Brankári: Ward - Reimer, strely na bránku: 26:24, 12.563 divákov

NEW JERSEY - VANCOUVER 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 8. Eliáš (Larsson, Henrique), 21. Tootoo (Larsson, Schneider), 23. Cammalleri (Gelinas, Gomez), 58. Cammalleri (Larsson) - 27. Kassian (D. Sedin, H. Sedin), 44. Kassian (H. Sedin, D. Sedin). Brankári: Schneider - Läck, strely na bránku: 27:23, 14.822 divákov

ST. LOUIS - BOSTON 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Góly: 21. Lindbohm (Gunnarsson, Schwartz), 25. Pietrangelo (Bouwmeester, Steen), 26. Oshie (Steen, Cole), 34. Tarasenko (Steen, Oshie), 52. Tarasenko (Schwartz, Lehterä) - 11. Marchand (Bergeron, Smith). Brankári: Allen - Subban (26. Rask, 54. Subban), strely na bránku: 15:27, 19.172 divákov

CHICAGO - COLORADO 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 30. Versteeg (Richards, Rozsíval) - 13. Barrie, 52. Landeskog (O'Reilly, Barrie), 52. Barrie (Iginla, Landeskog), 55. Stuart. Brankári: Crawford - Varlamov, strely na bránku: 28:30, 22.103 divákov

CALGARY - ANAHEIM 3:6 (1:0, 1:1, 1:5)

Góly: 15. Stajan (Colborne), 32. Bouma (Wideman), 59. Monahan (Glencross, Gaudreau) - 36. Cogliano (Perry, Manson), 47. Beauchemin (Cogliano, Rakell), 49. Getzlaf (Maroon, Lindholm), 52. Palmieri, 55. Silfverberg (Maroon, Getzlaf), 59. Lindholm. Brankári: Hiller - Gibson, strely na bránku: 28:38, 19.289 divákov

EDMONTON - MINNESOTA 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 11. Fontaine (Folin, Parise), 16. Niederreiter (Koivu, Brodin), 36. Schroeder (Vanek, Koivu), 59. Fontaine (Parise, Granlund). Brankári: Scrivens - Dubnyk, strely na bránku: 15:29, 16.839 divákov

Slováci v akcii:

Andrej Meszároš (Buffalo) 20:08 0 0 0 0 1 0

Richard Pánik (Toronto) 16:31 0 0 0 0 0 0

Andrej Sekera (Carolina) 21:25 0 0 0 0 2 0

Zdeno Chára (Boston) 21:10 0 0 0 0 2 0

Marián Hossa (Chicago) 18:04 0 0 0 0 2 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/

Zelenskyj a európski lídri sa dohodli na prímerí, Rusku hrozia sankcie

Pred zmieneným oznámením absolvovali ešte aj spoločný telefonický rozhovor s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

- Námestník indického ministra zahraničných vecí Vikram Misrí obvinil v sobotu susedný Pakistan, že krátko po jeho začiatku porušil prímerie, na ktorom sa obe krajiny dohodli.

- Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že Rusko si musí premyslieť návrh na 30-dňové prímerie vo vojne s Ukrajinou, ktorý v ten istý deň predložili západní spojenci Kyjeva združení v tzv. koalícii ochotných.

- Americký prezident Donald Trump oznámil, že India a Pakistan sa po rozhovoroch sprostredkovaných Spojenými štátmi dohodli na „okamžitom a úplnom prímerí“.

- Kyjev a jeho európski spojenci sa dohodli, že vyzvú Rusko, aby akceptovalo zavedenie 30-dňového bezpodmienečného úplného prímeria v bojoch na Ukrajine s platnosťou od pondelka 12. mája.

- Slovenské matky dokážu ušetriť svojim deťom o 75 % viac financií než tie české. Informovala o tom online investičná platforma Portu.

- Obnovený proces s niekdajším bosom bratislavskej skupiny piťovcov Jurajom O. a spol. má na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračovať na budúci týždeň v piatok (16. 5.).

- Opozičné hnutie PS navrhuje zmenu kvóra poslancov Národnej rady (NR) SR potrebného na podanie návrhu na disciplinárne konanie voči generálnemu prokurátorovi.

- Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vyzval v sobotu Indiu a Pakistan, aby medzi sebou obnovili priamu komunikáciu v záujme „vyhnúť sa nezrovnalostiam“ v stupňujúcom sa konflikte medzi týmito susednými krajinami.

- Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom prvom zápase na 88. majstrovstvách sveta v Štokholme s domácim Švédskom 0:5.

- Veľvyslanectvo Spojených štátov v ukrajinskej metropole Kyjev v piatok varovalo pred možným veľkým leteckým útokom, ktorý by sa mohol uskutočniť v najbližších dňoch.

- Ukrajina v piatok oznámila vyhostenie dvoch maďarských diplomatov. K tomuto kroku pristúpila v reakcii na vyhostenie dvoch pracovníkov ukrajinského veľvyslanctva z Budapešti.

- Spojené štáty a ich európski spojenci dokončujú návrh na 30-dňové prímerie medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorý by v prípade jeho odmietnutia viedol k uvaleniu ďalších sankcií na Moskvu.

- Polícia po stredajšom (7. 5.) lúpežnom prepadnutí 60-ročnej ženy v Turčianskych Kľačanoch v okrese Martin zadržala jednu osobu, voči ktorej však nevzniesla obvinenie a prepustila ju na slobodu.

- Vo veku 103 rokov zomrela v piatok v Nemecku jedna z posledných preživších holokaustu Margot Friedländerová.

- Rusko vyjadrilo nádej, že bude naďalej rozvíjať svoj dialóg s Vatikánom, uviedlo v piatok ministerstvo zahraničných vecí v Moskve po zvolení nového pápeža Leva XIV.

- Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Mark Rutte chce, aby sa členské krajiny NATO na júnovom summite dohodli na zvýšení obranných výdavkov na úroveň päť percent svojho HDP do roku 2032.

- Českí hokejisti zvíťazili v úvodnom zápase B-skupiny majstrovstiev sveta v dánskom Herningu. Obhajcovia trofeje zdolali v repríze vlaňajšieho finále Švajčiarsko 5:4 po predĺžení.

- Predseda vlády SR Robert Fico sa v piatok počas návštevy Moskvy pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe stretol s generálnym tajomníkom Komunistickej strany Vietnamu To Lamom.

- Hokejisti Fínska úspešne vstúpili do svetového šampionátu vo Švédsku a Dánsku. Suomi zvíťazili v úvodnom stretnutí štokholmskej A-skupiny nad Rakúskom 2:1.

- Predseda vlády SR Robert Fico v piatok reagoval na vyjadrenia šéfky európskej diplomacie Kaje Kallasovej, ktorá kritizovala jeho návštevu Moskvy pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe.