Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 19. február 2025Meniny má Vlasta
< sekcia Šport

Slovan má nového partnera, konečne vyplatil podlžnosti hráčom

Na archívnej snímke zľava Mislav Rosandič, Patrik Bačík, Tomáš Zigo, Tomáš Kubalík a Kyle Chipchura (všetci Slovan) sa tešia po strelení úvodného gólu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb v Bratislave, 17. septembra 2016. Strelcom úvodného gólu bol Rosandič. Foto: TASR/Michal Svítok

Teraz je podľa vyjadrenia klubu už všetko vyplatené.

Bratislava 21. decembra (TASR) - Slovenský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige Slovan Bratislava našiel nového hlavného partnera. Manažment klubu počas uplynulého víkendu skompletizoval niekoľkomesačné rokovania a dohodol sa na spolupráci s nemeckou spoločnosťou WINGAS so sídlom v meste Kassel. Zároveň vyplatil hráčom podlžnosti.

"Dohoda o sponzoringu znie predbežne na prebiehajúcu sezónu KHL 2016/17 s možnosťou jej ďalšieho predĺženia. WINGAS nadobudne do konca sezóny štatút "hlavného partnera" klubu. V nadväznosti na podpis dohody o sponzoringu uhradilo vedenie začiatkom tohto týždňa hráčom A-mužstva všetky podlžnosti na mzdách a odmenách, ktoré klub voči nim mal. K dnešnému dátumu HC Slovan Bratislava nemá nevyrovnané finančné záväzky voči žiadnemu zo svojich súčasných ani bývalých hráčov A-mužstva," uvádza sa na oficiálnej stránke "belasých".

WINGAS GmbH založili v roku 1993 ako dcérsku spoločnosť nemeckého koncernu BASF Wintershall a ruského plynárenského koncernu Gazprom. Od roku 2015 je jej majoritný vlastník Gazprom. Spoločnosť sa zaoberá distribúciou zemného plynu a pôsobí vo viacerých krajinách Európy. V Nemecku má 20%-ný podiel na trhu s predajom plynu. Spoločné vyhlásenie o vzájomnej spolupráci vydajú noví partneri začiatkom januára, dodáva oficiálna stránka.

Slovan mal dlhodobo finančné problémy a po medializovaných informáciách o meškajúcich platoch v prebiehajúcej sezóne mu dokonca od vedenia KHL hrozil arbitrážny súd Ruskej hokejovej federácie.

Dlhodobé problémy Slovana s vyplácaním miezd potvrdil nedávno šéf KHLPA Andrej Kovalenko. "Slovan je v uplynulých rokoch najproblematickejší klub KHL. Až doteraz nemá vyplatené peniaze za minulú sezónu, v tej súčasnej sa tak deje nepravidelne. V prípade Slovana odovzdáme dokumenty arbitrážnemu súdu Ruskej hokejovej federácie," uviedol nedávno Kovalenko pre portál championat.com.

Až v minulých dňoch začali hráčom Slovana nabiehať na účty prvé výplaty. Teraz je podľa vyjadrenia klubu už všetko vyplatené.

Vláda bude riešiť eurofondy, podporou bývania a príspevok na odídencov

Jedným z bodov programu je aj preplácanie výdavkov samospráv na riešenie mimoriadnych situácií. Má ísť o sumu asi 1,5 milióna eur.

- Z väzenia v americkej Floride v utorok po takmer 50 rokoch prepustili amerického domorodého aktivistu Leonarda Peltiera, ktorý bol odsúdený na doživotie za zabitie dvoch agentov Federálneho úradu pre vyšetrovanie.

- Súdna porota v Los Angeles oslobodila v utorok amerického rapera A$AP Rockyho spod obžaloby z dvoch trestných činov týkajúcich sa napadnutia poloautomatickou zbraňou v roku 2021.

- Srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi nevyšiel prvý zápas po zranení na Australian Open. Na turnaji v katarskej Dauhe vypadol hneď v prvom kole.

- Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie Kaja Kallasová po utorňajších americko-ruských rozhovoroch v Rijáde varovala Západ, respektíve spojencov Ukrajiny, aby sa nechytili do "pascí" nastražených Ruskom.

- Americký prezident Donald Trump je po utorkových rokovaniach v Rijáde oveľa presvedčenejší o tom, že sa podarí dospieť k dohode o ukončení vojny na Ukrajine. Vyjadril sa tak v utorok na tlačovej konferencii, ktorú usporiadal vo svojom floridskom sídle Mar-a-Lago.

- Sloboda v Rusku a koniec vlády tamojšieho prezidenta Vladimira Putina závisí od ukrajinského víťazstva vo vojne, uviedol v utorok bývalý šachový veľmajster a kritik Kremľa Garri Kasparov.

- Hokejisti Zürichu Lions triumfovali v 10. ročníku Ligy majstrov. V utorňajšom finále zdolali švédsky Färjestad 2:1, oba góly domácich dal Sven Andrighetto. V drese hostí odohral celý zápas slovenský útočník Marián Studenič.

- Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v utorok stručne informoval niektorých svojich európskych náprotivkov o rokovaniach s ruskou stranou v Saudskej Arábii, oznámilo francúzske ministerstvo zahraničných vecí.

- Lotyšsko bude naďalej zvyšovať výdavky na obranu - v budúcom roku to majú byť štyri percentá hrubého domáceho produktu (HDP) a v nasledujúcich rokoch päť percent.

- Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok potvrdil, že Francúzsko bude v stredu hostiť ďalší summit o Ukrajine. Na tomto stretnutí sa podľa neho zídu predstavitelia európskych a mimoeurópskych krajín. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

- Futbalisti Feyenoordu Rotterdam so slovenským obrancom Dávidom Hanckom sa prebojovali do osemfinále Ligy majstrov. V utorkovej odvete play off remizovali na San Siro s domácim AC Miláno 1:1, čo im v súčte s víťazstvom 1:0 v prvom zápase stačilo na postup.

- Vysokopostavený ukrajinský predstaviteľ v utorok kritizoval tím amerického prezidenta Donalda Trumpa za začatie rozhovorov s Ruskom bez účasti Ukrajiny. Vyjadril sa po tom, ako sa predstavitelia Washingtonu a Moskvy stretli na rokovaniach v Rijáde.

- Klub zámorskej hokejovej NHL New Jersey Devils po druhý raz tento mesiac povolal z nižšej AHL do prvého tímu slovenského obrancu Šimona Nemca. "Diabli" zároveň umiestnili na listinu zranených švajčiarskeho obrancu Jonasa Siegenthalera.

- Európa sa už viac nesmie plne spoliehať na Spojené štáty pri obrane spoločných hodnôt a záujmov vrátane podpory Ukrajiny. S touto novou skutočnosťou sa musí vyrovnať a zdvojnásobiť svoje úsilie pri posilňovaní obrany Ukrajiny a európskej bezpečnosti.

- Na približne 1000 hrobov na troch cintorínoch v bavorskej metropole Mníchov ktosi nalepil záhadné QR kódy. Správcovia správy cintorínov nevedia o žiadnej digitalizácii alebo podobných iniciatívach, preto sa obrátili na políciu, ktorá začala vyšetrovanie.

- Ukrajinská výškarka Jaroslava Mahučichová triumfovala na 31. ročníku špecializovaného atletického mítingu Banskobystrická latka (BBL) vo svetovom výkone roka 201 cm. Na podujatí uspela opäť po štyroch rokoch a celkovo tretíkrát v histórii.

- Pravidlá pri povinnosti štátov Európskej únie (EÚ) plniť zásobníky plynu v predpísanom čase a objeme potrebujú revíziu. Štáty EÚ musia mať jasné pravidlá, ktorý štát, kedy a aký objem plynu nakupuje. Ak by to robili všetci naraz, vytlačili by cenu plynu na maximum.

- Generálny tajomník NATO Mark Rutte vo štvrtok (20. 2.) navštívi Slovensko. Rokovať bude s prezidentom SR Petrom Pellegrinim, predsedom vlády Robertom Ficom i ministrom obrany Robertom Kaliňákom.

- Polícia v utorok vyhostila 59-ročného Ukrajinca. Ten sa na základe operatívnych informácií a vyšetrovania podieľa na organizovanej trestnej činnosti a napojení na organizovaný zločin na Ukrajine a tamojších spravodajských službách.

- Od zvrhnutia prezidenta Bašára Asada v decembri minulého roka sa do svojich domovov v Sýrii vrátilo viac než 800.000 vnútorne vysídlených ľudí a 280.000 utečencov, ktorí prišli naspäť zo zahraničia.