Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

SENZÁCIA V PRAHE: Rakúšania zdolali Fínov a zobrali im tri body

Rakúšania po úvodnej prehre s Dánskom 1:5 dokázali potrápiť všetkých troch favoritov. ,aktualizované

Zaslúžený triumf severanov. Švédi si poradili s Kazachstanom

Ďalší zápas na šampionáte odohrajú Kazachovia v piatok o 16.20 proti Nemecku, Švédsko nastúpi po dni voľna v sobotu o 12.20 proti Lotyšsku. ,aktualizované

Lyžiarsky zväz hodnotí sezónu ako úspešnú

rezident zväzu ocenil organizáciu dvojdňového podujatia SP v Jasnej, kde sa na konci januára predstavilo v obrovskom slalome a slalome celkovo 132 pretekárok z 30 krajín sveta.

Mikuš sa gólom a prihrávkou podieľal na výhre Karvinej nad Bohemiansom

Definitívu záchrany má Jablonec, ktorý si poradil s Pardubicami 3:0.

Lotyšský útočník Gegeris sa stal hráčom HC MIKRON Nové Zámky

Pre Gegerisa budú Nové Zámky prvé pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži.

Allegri dostal za správanie vo finále pohára dvojzápasový trest

Allegri si neudržal nervy v nadstavenom čase víťazného finálového duelu s Atalantou Bergamo (1:0).

Obranca Zeleňák podpísal dvojročnú zmluvu s Banskou Bystricou

Zeleňák si počas uplynulých troch rokov vyskúšal päť rôznych pôsobísk.

Buršíková si po prvom dni držala nádej na semifinále

Buršíková mala stále možnosť postúpiť do semifinálovej dvadsiatky, do ktorej sa môže prebojovať cez piatkovú kvalifikáciu v disciplíne lead.

Alaphilippe vyhral 12. etapu. Takto som to neplánoval, povedal

Zvlnený profil etapy vyhovoval klasikárom.,aktualizované

Rozhodujúce zápasy o EKL a vyhnutie baráži budú pod drobnohľadom VAR

Pôvodne mala dohliadať na zápasy v Košiciach a v Trenčíne, pribudol k nim však aj duel v Trnave, uvádza oficiálny web súťaže.

Brankár Rittich podpísal s Los Angeles nový ročný kontrakt

Tridsaťjedenročný Rittich prišiel do LA vlani v lete ako voľný hráč, keď sa s "kráľmi" dohodol na ročnej zmluve.

Paul postúpil do semifinále turnaja ATP v Ríme

Štrnásty nasadený hráč zdolal turnajovú sedmičku Poliaka Huberta Hurkacza 7:5, 3:6, 6:3.

City v závere sezóny bez Edersona, má zlomenú očnú jamku

Manchestru City nepomôže podľa agentúry AFP v nedeľnom súboji záverečného 38. kola Premier League proti West Hamu United a nepredstaví sa ani vo finále Pohára FA (25. mája) proti Manchestru United.

Tury nepostúpil na OH z kvalifikácie disciplíny street

Vo štvrtkovej kvalifikácii obsadil so ziskom 80,85 bodu nepostupové 19. miesto.

Jakobsen odstúpil z Gira deň po ťažkom páde z pretekov

Dvadsaťsedemročný jazdec DSM v dôsledku zranenia už nenastúpil na štvrtkovú 12. etapu, ktorá viedla z Martinsicura do Fana.

Hráči ani diváci si nemôžu nechať puky, Sedláček: Dáme im totožné

Môže za to skutočnosť, že puky obsahujú čipy, vďaka ktorým vznikajú detailné štatistiky o rýchlosti striel či úspešnosti na vhadzovaniach.

Vuelta sa v roku 2026 začne v Monaku

Cyklistické preteky Vuelta a Espaňa sa šiestykrát v histórii začnú mimo územia Španielska.

SOŠV považuje útok na premiéra za neospravedlniteľný čin

Ako dobrý príklad pre spoločnosť SOŠV uviedol šport a športové hnutie na Slovensku.

V širšej nominácii Nemecka na EURO chýbajú Hummels, Goretzka i Gnabry

Majstri sveta z roku 2014 Toni Kroos i Thomas Müller figurujú v širšej 27-člennej nominácii nemeckej futbalovej reprezentácie na domáce ME 2024.

Murray sa na challengeri v Bordeaux úspešne vrátil po zranení členka

Pre Murrayho to bol prvý zápas od marcového turnaja Masters 1000 v Miami.

Prezident AFC bude môcť byť vo funkcii neobmedzene

Na Kogrese AFC v thajskom Bangkoku totiž zrušili limity týkajúce sa dĺžky funkčných období.

Czerkawski si želá boom v Poľsku, na príhodu s Pálffym nezabudne

Bývalý hráč NHL si počas krátkeho pobytu v Ostrave zaspomínal na viacerých slovenských spoluhráčov a pripomenul aj úsmevnú príhodu so Žigmundom Pálffym.

Na P-T-S aj zahraničné hviezdy, Slováci bojujú o miestenky na ME i OH

Míting má v hierarchii podujatí seriálu World Athletics Continental Tour (WACT) strieborný štatút.

Súboj hádzanárok o titul D. Streda - Michalovce bude zrejme až v júni

Rozhodujúci súboj o titul sa mal uskutočniť v stredu 15. mája, Slovenský zväz hádzanej (SZH) ho však po konzultácii s Ministerstvom cestovného ruchu a športu SR odložil na neurčito.

V kajak krose na ME triumfovali Marxová a Clarke, Slováci bez finále

Slovensko malo zastúpenie vďaka Eliške Mintálovej, Soni Stanovskej a Martinovi Halčinovi.

Slováci na víťaznej vlne, Tatar: Prehra s Nemeckom nám otvorila oči

Víťazstvo nad Poľskom bolo pre slovenský tím tretie za sebou. Po prehre s Nemeckom (4:6) zdolali Kazachov (6:2) aj USA a s ôsmimi bodmi na konte majú sľubné vyhliadky k postupu do štvrťfinále.

Brazílsku ligu prerušili pre rozsiahle záplavy

So žiadosťou prišli tímy Internacional, Gremio a Juventude, ktoré sídlia v štáte Rio Grande do Sul postihnutom živelnou pohromou.

Chelsea blízko k pohárovej Európe, Pochettino: Zlepšili sme sa

"The Blues" v stredajšej dohrávke 34. kola anglickej Premier League zvíťazili na pôde Brightonu & Hove Albion 2:1.

Studenič prispel asistenciou k víťazstvu Coachella Valley v AHL

Pripísal si aj plusový bod a po piatich dueloch play-off má na konte štyri body za dva góly a dve asistencie.

V Poprade nebude pokračovať Svitana, Záborský a ďalších osem útočníkov

Tridsaťpäťročný Svitana je odchovanec Popradu.

Kluby Premier League budú v júni hlasovať o zrušení VAR

Zrušiť systém VAR navrhol po viacerých kontroverzných rozhodnutiach Wolverhampton Wanderers. Jeho predstavitelia tvrdia, že podkopáva hodnotu značky Premier League.

Makar dosiahol 20. kariérový gól v play off, stačilo mu 71 zápasov

Makar je zároveň prvý obranca v histórii organizácie Avalanche/Nordiques, ktorý strelil viacero víťazných gólov v zápasoch, keď jeho tím čelil vyradeniu.

Colorado vyhralo v Dallase 5:3 a vynútilo si šiesty zápas

Dva góly hostí vrátane víťazného v 45. minúte strelil Cale Makar, ktorý sa presadil aj v závere druhej tretine, keď vyrovnal na priebežných 2:2.,aktualizované

Juventus ukončil 3-ročné čakanie na trofej, Allegriho budúcnosť neistá

O triumfe "starej dámy" rozhodol v štvrtej minúte srbský útočník Dušan Vlahovič po akcii Andreu Cambiassa.

Tréner Poľska Kaláber bol hrdý na tím: Mohli sme pomýšľať na bod

"Na začiatku sme mali rešpekt, no brankár nás podržal a mohli sme zápas nielen zdramatizovať, ale aj pomýšľať na nejaký bod," priznal Slovák na striedačke Poľska.

Ramsay bol po dvoch tretinách nespokojný: Opustili sme našu hru

Slováci k triumfu 4:0 vykročili po tom, čo od 12. minúty viedli 2:0, no tento stav dlho nevedeli navýšiť, naopak, miestami dovolili Poliakom až príliš veľa.

Boston zdolal Cleveland a postúpil do finále Východnej konferencie

Ústrednou postavou Bostonu bol Jayson Tatum, autor 25 bodov a 10 doskokov. Al Horford prispel k triumfu 22 bodmi, 16 doskokmi a 5 asistenciami. ,aktualizované

Stanovská skončila v kajak krose štvrtá, postúpili tri slovenské lode

Slovensko malo v ženskom kajak krosu trojnásobné zastúpenie. Do štvrtkového štvrťfinále postúpila okrem Stanovskej aj Eliška Mintálová, ktorá obsadila štrnáste miesto s mankom 4,18 sekundy. ,aktualizované

Švajčiari zdolali Veľkú Britániu 3:0 v A-skupine, rozhodla 1. tretina

Helvéti sa s jedenástimi bodmi sa dostali na čelo tabuľky.,aktualizované

Kudrna po triumfe nad Poľskom: Je to pekný výsledok

Slovákom vyšla prvá tretina, strelili v nej dva góly, v druhej sa však trápili. Presadili sa až v tretej ďalšími dvoma gólmi.