Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Tipsport Liga

Poprad doma zvíťazil nad Spišskou Novou Vsou 3:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Popradčania sa ujali vedenia päť sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď strelu Betkera tečoval pred bránkou Calof. Hostia vyrovnali v polovici stretnutia zásluhou Nellisa.

Poprad 8. marca (TASR) – Hokejisti HK Poprad zvíťazili záverečnom 50. kole Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 3:1. "Kamzíci" si už v predošlom zápase na ľade Zvolena (4:3 pp) zaistili prvé miesto a víťazstvo v základnej časti. Spišiaci obsadili tretiu priečku.

Popradčania sa ujali vedenia päť sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď strelu Betkera tečoval pred bránkou Calof. Hostia vyrovnali v polovici stretnutia zásluhou Nellisa. Na ďalší gól čakali diváci až do 54. minúty, Calof vysunul Bjalončíka, ktorý bekhendom prekonal Melicherčíka. V závere ešte Dmowski upravil na 3:1, dosiahol 30. presný zásah v sezóne a stal sa najlepším strelcom v sezóne.

"Kamzíci" si po zápase prebrali Pohár Dušana Pašeka za prvenstvo v dlhodobej časti. Hráči tímu spod Tatier prvýkrát v histórii vyhrali základnú časť a vo štvrťfinále play off nastúpia proti tomu tímu z víťaznej dvojice z kvalifikácie, ktorý sa po základnej časti umiestnil nižšie.

Tipos extraliga – 50. kolo:

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 20. Calof (Betker), 54. Bjalončík (Calof, Betker), 58. Dmowski (Coulter) – 30. Nellis (Archambault, Burgess). Rozhodovali: Crman, Výleta – Gegáň, Frimmel, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Svedberg 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4233 divákov.

Poprad: Vay – J. Brejčák, Betker, Brincko, Svedberg, Turan, D. Brejčák, Česánek – Záborský, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Svitana, Jendek, Kukuča – Mlynarovič, Suchý, Šotek – Bodnár

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Rapáč, Ališauskas, Žiak, Valach, Romaňák – Burgess, Nellis, Archambault – Džugan, Myklucha, Majdan – Hamráček, Kerbashian, Drábek – Bortňák