Škola bude mať kapacitu 300 detí v 12 triedach. V škôlke bude šesť tried.
Autor TASR
Chorvátsky Grob 19. októbra (TASR) - Do začiatku apríla 2017 má v Chorvátskom Grobe pri Bratislave vyrásť nová modulová základná a materská škola. Zmluvu o zhotovení diela dnes s víťazom verejného obstarávania podpísal starosta Chorvátskeho Grobu Radovan Benčík.
Podľa zmluvy má spoločnosť NEUSchwendtner postaviť školu so škôlkou za maximálnu cenu 1.853.152 eur bez DPH (2.223.782 eur s DPH). "Na financovanie použijeme vlastné prostriedky, úver z banky a získané dotácie z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vo výške 753.000 eur," informoval starosta Chorvátskeho Grobu. S výstavbou má stavebník začať v utorok 25. októbra, dielo má byť dokončené najneskôr do 2. apríla 2017.
Škola bude mať kapacitu 300 detí v 12 triedach. V škôlke bude šesť tried.
Zhotoviteľ stavby novej základnej školy s materskou školou v časti Čierna Voda vzišiel až z opakovaného verejného obstarávania. To prvé obec zrušila, argumentovala tým, že z desiatich účastníkov, ktorí si vyzdvihli podklady, dali ponuky iba dvaja. "Z informácií, ktoré sme získali od účastníkov, dôvodom nepredloženia ponúk bola príliš nízka očakávaná cena výstavby zo strany obce," uviedol v apríli starosta Chorvátskeho Grobu Radovan Benčík.
Od konca februára sú už hotové betónové pätky, na ktoré sa budú ukladať moduly - kontajnery. Na komplex ZŠ s MŠ bolo vydané a od 17. marca je aj právoplatné stavebné povolenie. Na ostatné objekty školy ako drobnú architektúru, oplotenie, areálové komunikácie či osvetlenie vyhlásila obec samostatné súťaže na dodávateľa.
Potreba výstavby školy v Čiernej Vode vznikla už od začiatku budovania tejto lokality, čo je zhruba od roku 1998. V obci sa momentálne nachádza škola v pôvodnej časti Chorvátskeho Grobu, kde už nie sú ďalšie kapacity na umiestnenie detí. V časti Čierna Voda dnes žije viac ako 840 školopovinných detí vo veku šesť až 15 rokov a približne 530 detí vo veku tri až päť rokov.
Obec sa bude podľa slov starostu ďalej uchádzať o dotácie a eurofondy na výstavbu ďalšej škôlky, rozšírenie školy o nové odborné učebne a telocvičňu, ako aj o zdroje na výstavbu strednej školy. "V obci žije viac než 300 detí vo veku 15-18 rokov, ktoré musia za vzdelaním každodenne dochádzať prevažne do Bratislavy," pripomenul Benčík.