Mestská časť vyjadrila ľútosť a verí, že vinníka čoskoro chytia. Obrátila sa už aj na mestskú políciu, od ktorej si vyžiadala kamerový záznam.
"Hoci by si jeden myslel, že žijeme v 21. storočí, kedy nám pojmy ako pamiatka a úcta k histórii niečo hovoria, opak je pravdou. Pamätná tabuľa totiž v týchto dňoch zmizla," približuje samospráva.
Mestská časť vyjadrila ľútosť a verí, že vinníka čoskoro chytia. Obrátila sa už aj na mestskú políciu, od ktorej si vyžiadala kamerový záznam. V tejto súvislosti sa zároveň obracia na verejnosť, aby sa v prípade akýchkoľvek informácií, prípadne disponovania videozáznamom obrátila taktiež na políciu.
Pamätná tabuľa má pripomínať vznik, existenciu, ale najmä obete železnej opony, ktoré na hranici v blízkosti Petržalky zahynuli. Ide o obete, ktoré zahynuli na území Petržalky, Kopčian a Jaroviec. Pamätník má byť tiež pripomienkou "smutného" obdobia histórie, keď boli potláčané základné ľudské práva a za ich porušovanie boli ľudia trestaní a zabíjaní. Stĺp má byť aj pre budúce generácie výstrahou, aby sa takéto udalosti už nikdy neopakovali.
V tesnom susedstve Petržalky sa v minulosti tiahla hranica železnej opony. Ľudia túžiaci po slobode boli často pri pokuse o prekonanie železnej opony zadržaní, zranení, ale aj usmrtení. Po páde komunistického režimu v roku 1989 bola železná opona odstránená, námestie si však ponechalo pomenovanie po príslušníkoch pohraničnej stráže dodnes. V roku 2024 dostala parková časť Námestia Hraničiarov oficiálny názov Park obetí Hraničiarov.
Námestie Hraničiarov s parkom odovzdali obyvateľom na 30. výročie od prijatia zákona o ochrane štátnych hraníc, teda 11. júla 1981.