V utorok lordi schválili pomerom hlasov 300 k 220 ďalšiu zmenu - vláda má zaručiť, aby sa detskí utečenci bez sprievodu dospelého mohli pripojiť k svojim príbuzným, už žijúcim v Británii.
Presnejšie, podľa oficiálnych údajov zo Spojeného kráľovstva sa počet ľudí bez práce v období september-november 2019 znížil o 7000 na 1,31 milióna.
Oficiálny termín odchodu krajiny z Únie je naplánovaný na piatok, 31. januára o 23.00 h londýnskeho času.
V dodatku hornej komory sa teda uvádza, že občania EÚ žijúci v Británii musia dostať dokument potvrdzujúci ich právo na pobyt v ostrovnej krajine.
Na britsko-africkom investičnom samite v Londýne, na ktorom sa zúčastňujú zástupcovia 21 afrických krajín, Johnson prezentoval Britániu ako vhodného investičného partnera pre Afriku.
Šéf banky Jamie Dimon ešte začiatkom minulého roka uviedol, že banka plánuje presunúť v dôsledku brexitu z Londýna do kontinentálnej Európy.
Našou prioritou je, aby sa nič nemenilo, skonštatoval nemenovaný diplomat. To sa však nestane, takže teraz musíme byť realistami.
Podľa systému na legalizáciu pobytu občanov EÚ v Spojenom kráľovstve po brexite musia záujemcovia o trvalý pobyt preukázať, že v tejto krajine bývali najmenej päť rokov.
Po tom, ako Spojené kráľovstvo 31. januára opustí EÚ, začne platiť prechodné obdobie, ktoré potrvá do konca roka 2020.
V uznesení, za ktoré hlasovalo 610 poslancov, 29 bolo proti a 68 sa hlasovania zdržalo, sa uvádza, že je potrebná analýza situácie práv európskych občanov v súvislosti s brexitom.
M. Barnier bol poverený viesť rokovania aj o budúcich vzťahoch medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom, ktorého odchod z Únie je naplánovaný na 31. januára.
Boris Johnson za najväčší problém označil sumu 500.000 libier (okolo 584.000 eur), ktorú by si rozozvučanie Big Benu vyžiadalo 31. januára o 23.00 h miestneho času, na kedy je naplánovaný brexit.
Dôvodom bola politická neistota spojená s brexitom, ktorá negatívne ovplyvnila podniky aj spotrebiteľov.
Podľa nej návrh podporilo 330 poslancov, 231 bolo proti. O návrhu bude následne hlasovať Snemovňa lordov. Ak ho schváli, Británia opustí EÚ 31. januára tohto roka.,aktualizované
ednoducho nemôžeme očakávať, že sa dohodneme na každom jednotlivom aspekte tohto nového partnerstva za menej ako rok, poznamenal Barnier.
Von der Leyenová vystúpila v stredu s prejavom na pôde Londýnskej školy ekonómie a politických vied (LSE).
Očakáva sa, že parlament v nasledujúcich dvoch týždňoch ratifikuje plán Borisa Johnsona na odchod krajiny z Európskej únie, čo Británii vydláždi cestu k opusteniu tohto bloku 31. januára.
Premiér Boris Johnson ešte nezačal obchodné rokovania o vzťahoch s EÚ po brexite.
Labouristická strana dosiahla vo voľbách z 12. decembra najhorší výsledok od roku 1935.
Farage vyčlenil na organizáciu osláv na Parlamentnom námestí 100.000 libier.
Kandidatúru na post lídra labouristov zatiaľ oficiálne oznámili tieňová ministerka zahraničných vecí Emily Thornberryová a tieňový minister financií Clive Lewis.
Za svoju hlavnú prioritu po vystúpení z EÚ označil zdravotníctvo, pričom sľubuje aj väčšie výdavky na školstvo či znižovanie daní.
Pripustil, že by sa teoreticky ešte stále mohlo stať, že 31. decembra 2020 dohoda o budúcich vzťahoch nebude.
Von der Leyenová označila za veľkú výzvu vyrokovať budúce vzťahy EÚ s Britániou už do konca roka 2020. Londýn však predĺženie príslušnej lehoty odmieta.
Pozrite si, ktoré najdôležitejšie udalosti v roku 2019, ktoré sa dotýkali odchodu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska z eurobloku.
Zákon schválený v druhom čítaní implementuje dohodu o podmienkach odchodu krajiny z EÚ. Následne zamieri do parlamentných výborov, ktoré by ho mali začať prerokúvať začiatkom januára.,aktualizované
Vláda britského premiéra Borisa Johnsona by mala v piatok predložiť v parlamente návrh zákona, na základe ktorého bude môcť Spojené kráľovstvo v januári vystúpiť z Európskej únie.
Čistá migrácia z krajín Európskej únie do Británie klesla za 12 mesiacov do konca júna na 48.000 osôb, čo je najnižší počet od začiatku roka 2009.
Boris Johnson v utorok povedal, že v 20. decembra predloží poslancom Dolnej snemovne parlamentu návrh zákona, podľa ktorého nebude možné pristúpiť k ďalšiemu predĺženiu prechodného obdobia.
Labourista Hoyle sa stal predsedom Dolnej snemovne 4. novembra po tom, čo z tohto postu odstúpil dlhoročný šéf Snemovne John Bercow.,aktualizované
Johnson, ktorého konzervatívna strana zvíťazila minulý týždeň v predčasných parlamentných voľbách, chce aktuálne svoju krajinu vyviesť z Európskej únie k 31. januáru.
Ide o jeho najodvážnejší ťah od získania veľkej väčšiny v predčasných voľbách minulý týždeň.
Návrh zákona, ktorý premení premiérovu rozvodovú dohodu s Európskou úniou na platnú legislatívu, bol doplnený tak, že vláde zakazuje pristúpiť k nejakému ďalšiemu predĺženiu prechodného obdobia.
Johnsonovi konzervatívci získali v štvrtkových predčasných parlamentných voľbách v Dolnej snemovni parlamentu 365 z celkove 650 kresiel.
V predčasných parlamentných voľbách z 12. decembra 2019 jednoznačne zvíťazila Konzervatívna strana britského premiéra Borisa Johnsona, ktorá v Dolnej snemovni parlamentu získala 365 kresiel.
Takmer 46 miliónov Britov vo štvrtok volilo v predčasných parlamentných voľbách do 650-člennej Dolnej snemovne britského parlamentu.,aktualizované
Na treťom mieste vo voľbách skončila Škótska národná strana (SNP), ktorá si v parlamente zabezpečila 48 mandátov.,aktualizované
Labouristi zaznamenali s Corbynovým vedením najhorší výsledok v parlamentných voľbách od roku 1935.
SNP získala 48 z celkových 59 kresiel, ktoré má Škótsko v Dolnej snemovni britského parlamentu. Strana si tak polepšila oproti voľbám z roku 2017, keď získala 35 mandátov.
Cieľom Únie sú nulové clá, nulové kvóty a nulový damping, a to je pre EÚ veľmi dôležité, vyhlásila na tlačovej konferencii.