S odvolaním sa na stredajšie vyjadrenia oboch lídrov, ktoré zazneli na ich spoločnej tlačovej konferencii vo francúzskom meste Toulouse, o tom informovala agentúra AP.
Johnson podľa hovorcu členov svojej vlády informoval, že okolo brexitu naďalej ostáva množstvo nevyriešených otázok.
Tusk vyjadril svoje presvedčenie o možnej dohode s Londýnom počas rozhovoru s poľskými médiami TVN24 a Polsat News vo svojej rodnej krajine.
Stephen Barclay členom výboru pre brexit Dolnej snemovne britského parlamentu povedal, že premiér bude konať v súlade so zákonom, ktorý parlament prijal začiatkom septembra.
Takmer 60 percent ľudí priznalo, že správy majú negatívny dosah na ich náladu, a 40 percent opýtaných povedalo, že sa cítia bezmocní na to, aby zmenili priebeh udalostí.
Vo štvrtok a v piatok sa v Bruseli uskutoční rozhodujúci summit lídrov EÚ týkajúci sa brexitu.
Líderka Škótskej národnej strany už v apríli oznámila, že ak Británia vystúpi z EÚ, jej cieľom bude do dvoch rokov usporiadať druhé referendum o nezávislosti.
Návrh dohody by mohol byť zverejnený v stredu ráno, uviedli vysokopostavené zdroje z Británie a EÚ pre Guardian.
Šéf slovenskej diplomacie pripomenul, že európski diplomati si vypočuli príhovor hlavného vyjednávača EÚ pre brexit Michela Barniera, ktorý potvrdil, že je veľká snaha dosiahnuť dohodu.
Merkelová zároveň dodala: Budeme pracovať do poslednej minúty za odchod Británie z EÚ na základe dohody.
Barnier podľa nemenovaných diplomatov spresnil, že potrebuje príslušný právny text do konca dňa, aby ho mohol v stredu predstaviť najskôr veľvyslancom členských krajín pri EÚ (COREPER).
Podľa hlavného vyjednávača EÚ pre brexit je momentálne najväčšou výzvou premeniť britské návrhy na riešenie zložitého problému hraníc medzi Írskou republikou a Severným Írskom na čosi záväzné.,aktualizované
Zároveň predstavila program vlády premiéra Borisa Johnsona na ďalšie legislatívne obdobie. ,aktualizované
Britský premiér Boris Johnson opakovane vyhlásil, že odchod z Únie neodloží, nie je však jasné, ako chce konať v prípade nedosiahnutia kompromisu s EÚ.
Británia a EÚ stále rokujú až do poslednej chvíle o podmienkach tzv. rozvodu s cieľom zabezpečiť dohodu pred dvojdňovým samitom lídrov EÚ, ktorý sa začína v Bruseli vo štvrtok 17. októbra.
Summit EÚ (štvrtok a piatok) stanovili za rozhodujúci dátum v rámci rokovaní o riadenom vystúpení Británie z EÚ ku 31. októbru.
Sturgeonová v publicistickej relácii Andrewa Marra na stanici BBC povedala, že je ochotná podporiť výmenu súčasného premiéra Borisa Johnsona a uskutočnenie predčasných volieb.
Ak by Londýn o odklad brexitu požiadal, Juncker by podľa vlastných slov nepokladal za náležité ich želaniu nevyhovieť.
Hlavným kameňom úrazu je stále hranica medzi Severným Írskom a Írskou republikou, teda jediná pozemná hranica Spojeného kráľovstva s EÚ.
Pellegrini zároveň skonštatoval, že Európska rada by mohla zmeniť štýl.
V súvislosti s inváziou Turecka do oblasti Sýrie uviedol, že politické riešenia sú vždy lepšie ako boje a vojna.
Kurz libry v piatok vyskočil na 3-mesačné maximum, keďže investori začali veriť v dosiahnutie brexitovej dohody v poslednej minúte. Britská mena si od štvrtka (10. 10.) polepšila o vyše 3 %.
Tusk pôvodne plánoval zastaviť rokovania s Britániou v piatok, vzhľadom na spomínané náznaky prelomu však teraz pripúšťa ich pokračovanie počas víkendu.
Britský premiér Boris Johnson opakuje, že Británia vystúpi z Únie 31. októbra bez ohľadu na to, či sa dovtedy podarí dohodnúť podmienky odchodu, alebo nie.
Rýchlo rastúce írske hospodárstvo je zároveň považované za najzraniteľnejšie spomedzi členov Európskej únie (EÚ) pokiaľ ide o vplyv brexitu.
Britský premiér Boris Johnson predložil predsedovi írskej vlády Leovi Varadkarovi ponuku, ktorá sa zameriava na obmedzenejší voľný obchod (Free trade Agreement, FTA), uviedla Sky News.
Hoci dohoda o voľnom obchode by sama o sebe neriešila všetky problémy stojace v ceste tzv. riadenému brexitu, ide o jasnejší a priamočiarejší prístup, ktorý by mohol vytvoriť základ pre širšiu dohodu.
V spoločnom vyhlásení po súkromnom stretnutí oboch premiérov na polostrove Wirral na severozápade Anglicka sa uvádza, že ich diskusia o brexite bola podrobná a konštruktívna.
Na protestoch v Londýne, ktoré sú súčasťou celosvetových klimatických demonštrácii, zatkli od pondelka už vyše 500 ľudí.
EÚ už predtým vyhlásila, že britský premiér Boris Johnson musí do konca týždňa predložiť uskutočniteľné, schodné návrhy brexitu.,aktualizované
Na proteste pred budovou Berlaymont, centrálou EK, sa zišlo niekoľko desiatok demonštrantov z Británie a Talianska. ,aktualizované
Škótsky najvyšší civilný súd v stredu uviedol, že v prípade nemôže rozhodnúť, dokým nebude jasné, ako vo veci brexitu dopadne politická debata.
Z podaných žiadostí už úrady 1.524.500 uzavreli, pričom 61 percentám týchto žiadateľov udelili štatút usídlenia a 38 percentám predbežný štatút usídlenia.
Británia by mala opustiť EÚ 31. októbra, zatiaľ však stále nie je isté, či to bude s dohodou, bez nej, alebo či sa brexit opäť neodloží, ako to žiada britský parlament v prípade nedohody.
Federácia informovala, že podľa jej členov nie sú v súčasnosti problémy s pozemkami, ani s financiami či kvalifikovanými pracovníkmi. Klesá však dopyt po nových domoch.
Stretnutie sa bude konať práve v období, keď obe strany tvrdia, že šance na dosiahnutie "rozvodovej" dohody, teda riadeného brexitu, sú čoraz menšie.
Na konferencii Svetovej obchodnej organizácie (WTO) to uviedla britská ministerka obchodu Liz Trussová.
Boris Johnson a írsky premiér by sa podľa očakávaní mali tento týždeň stretnúť aj osobne.
Skupina ministrov je pripravená odstúpiť vzhľadom na obavy, že vedie krajinu k tzv. brexitu bez dohody, informoval v stredu denník The Times.
Práve ukončená schôdza sa začala 21. júna 2017 a trvala 839 kalendárnych dní.,aktualizované