Zákon, ktorý v septembri schválil britský parlament, Johnsona zaväzuje predložiť poslancom na schválenie návrh dohody o brexite alebo nechať ich hlasovať o odchode Británie z EÚ bez dohody.
Poslanec Jonathan Edwards z Waleskej strany (Plaid Cymru) sa v utorok predstaviteľov vlády spýtal, ako dlho by Británii vydržali súčasné zásoby toaletného papiera, ak by došlo k tvrdému brexitu.
Johnsonov splnomocnenec pre brexit, britský diplomat David Frost sa od pondelka zúčastňuje v Bruseli technických rokovaní o možnej dohode o brexite.
Predseda Európskej rady Donald Tusk vyhlásil, že Johnson a jeho vláda nemajú záujem o dohodu a ich stratégiou je obviniť EÚ zo stroskotania rokovaní o dohode.
Rôzne scenáre odchodu piatej najväčšej ekonomiky sveta z Európskej únie (EÚ) sťažujú odhad jej vývoja v budúcom roku.
Nemecká kancelárka taktiež povedala, že dohoda bude možná len vtedy, ak Severné Írsko zostane v colnej únii.
Nový režim predstavuje víťazstvo pre ministerstvo financií, ktoré chcelo udržať clá na nízkej úrovni v prípade brexitu bez dohody, aby predišlo zvyšovaniu inflácie vo vysoko nestabilnej ekonomike.
Britský premiér Boris Johnson už v nedeľu varoval v telefonáte francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, že neposunie termín brexitu, ktorý je stanovený na 31. októbra.
Veľkobanka HSBC by mohla oznámiť začiatok najnovšieho znižovania nákladov a počtu pracovných miest koncom tohto mesiaca, keď zverejní hospodárske výsledky za 3. štvrťrok.
Ten je stanovený na 31. októbra.
Hlavný vyjednávač EÚ Michel Barnier je v súvislosti s novými návrhmi z Londýna viac než skeptický. Johnson podľa neho nesie plnú zodpovednosť za to, ak Británia opustí EÚ bez dohody.
Premiér Boris Johnson by chcel týmto spôsobom obísť zákon, ktorý mu nariaďuje požiadať o odklad brexitu, ak nedosiahne novú dohodu s EÚ o podmienkach odchodu.
Britský vyjednávač pre brexit David Frost ani členovia jeho tímu nedokázali v piatok v Bruseli presvedčiť svojich kolegov z EÚ, že majú mandát na to, aby dosiahli kompromisné riešenia sporných otázok.
Dokumenty, ktoré má k dispozícii škótsky najvyšší súd, sú v priamom rozpore s opakovanými vyhláseniami premiéra Johnsona, ktorý tvrdí, že Británia EÚ opustí či už s dohodou, alebo bez nej 31. októbra.,aktualizované
Rory Stewart, ktorý vo vláde premiérky Theresy Mayovej necelé tri mesiace zastával funkciu ministra pre medzinárodný rozvoj, zo svojho postu odstúpil 24. júla.
Počet registrácií nových áut od januára do septembra 2019 dosiahol 1,86 milióna, uviedol britský zväz výrobcov a predajcov áut SMMT.
Stewart spolu s 20 ďalšími konzervatívnymi poslancami nesúhlasil s Johnsonovým plánom opustiť EÚ aj bez dohody s Bruselom.
Členovia riadiacej skupiny dospeli k spoločnému stanovisku po stretnutí s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit Michelom Barnierom, ktorý dostal Johnsonove kompromisné návrhy už v stredu.,aktualizované
Britský premiér v stredu predstavil svoj kompromisný plán pre brexit, ktorý však Európania prijali s veľkou dávkou opatrnosti.
Britský premiér Boris Johnson napísal v stredu prezidentovi Európskej komisie (EK) Jeanovi-Claudovi Junckerovi, aby sa EK jeho novým plánom zaoberala a bola ochotná na prijateľné kompromisy.
Johnson kráľovnú ešte v auguste požiadal o predĺženú prestávku v činnosti parlamentu od 10. septembra do 14. októbra, keď budú zostávať do plánovaného odchodu Británie z EÚ už len dva týždne.
Johnson vo svojom prejave zdôraznil, že ešte v stredu odošle Bruselu "konštruktívne a prijateľné návrhy" na ukončenie patovej situácie okolo odchodu Británie z EÚ.,aktualizované
Corbyn podľa svojich slov nie je presvedčený, že sa plán podarí schváliť do konca októbra.
Podľa Junckera nastal v otázke tzv. brexitu pozitívny posun, zostávajú však niektoré problémové body, ktoré si vyžadujú ďalšiu prácu v nadchádzajúcich dňoch.
Írska poistka (backstop) bola hlavným problémovým bodom v rokovaniach medzi Bruselom a Londýnom. Zástancovia brexitu kritizovali poistku a odmietli ju.,aktualizované
Ukázala to štúdia, ktorú v utorok zverejnila nemecká banka Helaba.
Správy o dlho očakávanom návrhu v britských a írskych médiách naznačujú, že Johnson chce zriadiť strediská colnej kontroly medzi Írskou republikou a Severným Írskom.
Britská zákonodarkyňa C. Lucasová, líderka Strany zelených, podľa agentúry AP uviedla, že opozícia je úplne jednotná, pokiaľ ide o zamedzenie odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie bez dohody.
Sajid Javid zároveň vyslovil nádej, že sa Londýn s Bruselom dohodne.
Spojené štáty v roku 2012 prijali tzv. Magnitského zákon, na základe ktorého Washington zmrazil aktíva a uvalil zákaz udeľovania víz ruským činiteľom spájaným so smrťou Sergeja Magnitského.
Britský premiér trvá na tom, že Spojené kráľovstvo musí odísť z EÚ 31. októbra, či už s dohodou alebo bez dohody.
Britské opozičné strany by sa podľa nej mali zjednotiť proti Johnsonovi a podporiť nového dočasného predsedu vlády.
Termín odchodu Británie z EÚ je stanovený na 31. októbra a britský premiér Boris Johnson vyhlásil, že k brexitu v danom termíne dôjde, či sa dohodu s EÚ podarí uzatvoriť, alebo nie.
Spomínaná dohoda ukončila 30 rokov trvajúce sektárske násilnosti v Severnom Írsku, ktoré si celkovo vyžiadali približne 3600 životov.
Európska únia bude musieť uzavrieť so Spojeným kráľovstvom dohodu o voľnom obchode, povedal Juncker.
Napriek tomu, že britský parlament schválil zákon, podľa ktorého Briti nemôžu odísť z EÚ bez dohody, premiér Johnson trvá na tom, že Británia EÚ opustí 31. októbra, či už s dohodou alebo bez nej.
Merkelová sa k detailom súčasnej patovej situácie v súvislosti s brexitom nevyjadrila. Uviedla, že Británia sa opäť vráti na správnu cestu.
Premiér Johnson už dvakrát požiadal parlament, aby schválil vypísanie predčasných volieb, ale opozičné s nimi nechcú súhlasiť, až kým jednoznačne nepominie riziko brexitu bez dohody.
Britský premiér Boris Johnson prisľúbil, že Británia opustí EÚ 31. októbra, či to bude s dohodou alebo bez nej.
Ani zvýšenie výroby v auguste však neodkázalo vyrovnať značné straty v produkcii zaznamenané v apríli.