Odchod Veľkej Británie z Európskej únie bez dohody sa môže stať realitou už 31. októbra.
V prípade, že by Johsnon hlasovanie o dôvere prehral, v Británii by sa konali predčasné parlamentné voľby, pripomína agentúra DPA.
Cox označil parlament za mŕtvy a príliš zbabelý na to, aby odhlasoval vyslovenie nedôvery Johnsonovej vláde, čo by viedlo k predčasným voľbám.
Spoločnosť Hornby začala s prípravami na brexit v minulom roku a v období od 1. apríla do 31. augusta zaznamenala rast tržieb aj marží.
Očakáva sa, že premiér bude čeliť výzvam na svoju rezignáciu zo strany niektorých zákonodarcov. On sám uviedol, že neodstúpi.
Šéf britského kabinetu by sa mal zároveň podľa Corbynových slov ospravedlniť britskej kráľovnej Alžbete II. a britskému ľudu.
Po skončení svojho vystúpenia vo všeobecnej rozprave VZ OSN Johnson okamžite z newyorského sídla svetovej organizácie odišiel, aby sa vrátil naspäť do Londýna.
Britský premiér trvá na tom, že Británia musí opustiť EÚ 31. októbra, či už s dohodou, alebo bez nej.
Premiér konal protizákonne, keď sa usiloval o vyradenie opozície zo svojho nerozumného a katastrofálneho plánu odísť z EÚ bez dohody, konštatoval šéf labouristov.
Britský premiér trvá na tom, že Británia musí opustiť EÚ 31. októbra, či už s dohodou, alebo bez nej.,aktualizované
Predsedajúca sudkyňa Brenda Haleyová povedala, že 11-členný senát jednomyseľne rozhodol o nezákonnosti a neplatnosti Johnsonovho postupu.,aktualizované
K oznámeniu Národnej kriminálnej agentúry prichádza po viac ako týždni, čo Metropolitná polícia uviedla, že tiež končí s vyšetrovaním financovania kampane.
Kurz libry vyskočil takmer o 0,40 % po rozhodnutí najvyššieho súdu na 1,2478 USD/GBP.
Vo výzve predstavitelia konštatujú, že automobilový priemysel je jedným z najúspešnejších príbehov v EÚ a prispievateľov k rastu jej bohatstva.
Johnson a Tusk sa stretli popri zasadnutí Valného zhromaždenia OSN, keďže sa blíži 31. október a odchod Británie z EÚ bez dohody, čo spôsobí ekonomické škody.
Členovia strany na zjazde v Brightone zamietli návrh, aby labouristi rázne bojovali za druhé referendum o brexite a podporili v ňom zotrvanie Británie v EÚ.
Vychádzajúc zo súčasného myslenia Británie je len ťažko mysliteľné, že dosiahneme právne uskutočniteľné riešenie, ktoré spĺňa všetky požiadavky backstopu, povedal Barnier.
Zasadnutie britského parlamentu bolo prerušené 10. septembra. Poslanci sa opäť zídu 14. októbra, teda len niečo vyše dva týždne pred termínom brexitu.
Index financií britských domácností (Household Finance Index) sa v septembri znížil na 43,1 bodu z augustových 43,6 bodu.
Parlament prijal zákon, na základe ktorého musí vláda do 19. októbra predložiť parlamentu na schválenie návrh dohody o brexite alebo nechať poslancov hlasovať o odchode Británie z EÚ bez dohody.
Zrušenie funkcie podpredsedu navrhli v piatok členovia hnutia Momentum, ktoré tvoria priaznivci lídra labouristov Jeremyho Corbyna.
Na základe tzv. írskej poistky by pre Severné Írsko po odchode Británie z EÚ dočasne platili odlišné podmienky obchodovania s EÚ než tie, ktoré by sa týkali zvyšku Spojeného kráľovstva.
Predseda EK Jean-Claude Juncker vo štvrtok v rozhovore pre britskú spravodajskú stanicu Sky News potvrdil, že od britskej vlády dostal nové návrhy, avšak nemal ešte príležitosť si ich naštudovať.
Írsko stále čaká na seriózne návrhy na riešenie problému írskej hranice zo strany britskej vlády, povedal podpredseda írskej vlády Simon Coveney.
Brusel je ochotný nahradiť kontroverznú írsku poistku, ak Británia predloží realizovateľné alternatívy, dodal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker.
Predseda EK v rozhovore potvrdil, že od britskej vlády dostal nové návrhy, avšak nemal ešte príležitosť si ich naštudovať.
Sťažnosť voči kontroverznému rozhodnutiu premiéra Borisa Johnsona o pozastavení činnosti parlamentu pred blížiacim sa termínom brexitu začal britský najvyšší súd prerokúvať ešte v utorok.
Británia už do Bruselu nejaké materiály týkajúce sa brexitu odoslala, ide však len tzv. technické dokumenty, nie o oficiálne návrhy riešení.
Niekoľko dní pred hlasovaním, ktoré sa konalo 18. septembra 2014, kráľovná v Škótsku povedala, že dúfa, že si ľudia budúcnosť dôkladne premyslia.
Návrh fínskeho premiéra a francúzskeho prezidenta teraz musia schváliť lídri ostatných 25 členských krajín EÚ.
Poľský veľvyslanec v Británii Arkady Rzegocki uviedol, že životné podmienky v Poľsku sa zlepšujú a predstavujú tak "veľmi dobrú príležitosť vrátiť sa".
Britský premiér vyjadril svoje želanie nájsť pozitívnu dohodu o odchode Spojeného kráľovstva z EÚ, na čo Sassoli zareagoval, že je to aj želanie ostatných 27 členských krajín Únie.
Podľa reakcií väčšiny poslancov, ktorí sa k slovu prihlásili po vystúpení predsedu EK Jeana-Clauda Junckera, je súčasná dohoda o brexite spravodlivá a vyvážená a poskytuje potrebnú právnu istotu.
Boris Johnson trvá na tom, že Spojené kráľovstvo musí odísť z EÚ v uvedenom termíne - 31. októbra -, a to či už s dohodou, alebo bez dohody.
Komentár uverejňujeme so súhlasom Českého rozhlasu.
Podľa šéfa Európskej komisie Londýn doposiaľ nešpecifikoval riešenia, ktorými by sa dala nahradiť tzv. írska poistka, hlavná prekážka brániaca dosiahnutiu dohody.
Vyjadrenie dosluhujúceho predsedu Európskej komisie (EK) zaznelo na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu, v rámci ktorého poslanci diskutujú aj o problematike brexitu.
Liberálni demokrati sa v májových voľbách do Európskeho parlamentu umiestnili druhí a predbehli vládnucu Konzervatívnu stranu i opozičnú Labouristickú stranu.
V minulých dňoch írska vláda oznámila, že jej rozpočtové plány na rok 2020 budú vychádzať z predpokladu, že k tvrdému brexitu dôjde.
Zasadnutie britského parlamentu bolo prerušené 10. septembra.