Dvadsaťjeden konzervatívnych poslancov vylúčia zo strany, pretože sa v otázke brexitu postavili proti predsedovi vlády Borisovi Johnsonovi.
Dôvodom je, že potom bude musieť akúkoľvek dohodu medzi Britániou a EÚ ratifikovať parlamenty všetkých 27 členských štátov Únie.
Demonštranti tvrdili, že chcú obraňovať demokraciu v Británii.
Johnson trvá na tom, že Spojené kráľovstvo musí odísť z Európskej únie v plánovanom termíne 31. októbra, či už s dohodou alebo bez nej.
Pivovar Cvikov je členom skupiny českých pivovarov, ktoré si dali za cieľ preniknúť na britský trh, aj keď hrozí, že krajina odíde z EÚ bez dohody o pokračovaní obchodovania.
Očakáva sa, že zákon už v pondelok odobrí aj kráľovná Alžbeta II. a stane sa tak zákonom.,aktualizované
Britský premiér Boris Johnson ešte vo štvrtok uviedol, že bude radšej mŕtvy ležať v priekope, než by mal Brusel požiadať o ďalšie predĺženie brexitu.
Johnson nie je ochotný ani zvážiť svoju rezignáciu v prípade, ak sa brexit neuskutoční v októbrovom termíne.
Britský premiér chce nové voľby ešte pred summitom EÚ, ktorý bude 17. a 18. októbra, a mohol by byť poslednou šancou dospieť k dohode o brexite pred plánovaným odchodom Británie z EÚ 31. októbra.
Johnson 28. augusta oznámil, že požiadal kráľovnú Alžbetu II. o prerušenie schôdze parlamentu pred novou schôdzou od druhého októbrového týždňa do 14. októbra.
Labouristi v stredu odmietli podporiť Johnsonov návrh na vypísanie nových volieb, následkom čoho jeho vláda nezískala potrebnú dvojtretinovú podporu.
Britskí poslanci neschválili v stredu návrh premiéra Johnsona na vypísanie nových volieb na 15. októbra.
Poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu schválili v stredu večer návrh zákona, ktorý má zabrániť tvrdému brexitu.
Navrhovaná legislatíva zaväzuje britskú vládu, aby požiadala EÚ o odklad brexitu v prípade, že nedosiahne dohodu s Úniou.
Tento krok vlády je zameraný na upokojenie firiem, že budú stále môcť získavať pracovníkov, ak ich budú potrebovať.
Vládny návrh pri večernom hlasovaní podporilo 298 poslancov, proti ich bolo 56. Na vypísanie nových volieb však bola v 650-člennej Dolnej snemovni potrebná dvojtretinová väčšina hlasov.
Za návrh, ktorý by mohol brexit odložiť o tri mesiace, hlasovalo 327 poslancov, proti bolo 299.,aktualizované
Podľa návrhu tak bude musieť vláda v Londýne požiadať o odklad brexitu, ak dohoda s EÚ nebude dosiahnutá do 31. októbra. ,aktualizované
Johnson označil tento návrh zákona za kapituláciu. ,aktualizované
Medzi nové opatrenie eurokomisie patrí návrh na úpravu dvoch existujúcich fondov - Európskeho fondu solidarity a Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii.
Fínsky premiér uviedol, že nemá zmysel poskytovať Británii odklad súčasného termínu brexitu stanoveného na 31. októbra, lebo by to zrejme nikam neviedlo.
Výzva je súčasťou šiesteho oznámenia EK o pripravenosti na brexit. Komisia v ňom tiež označila takzvanú írsku poistku za jediné riešenie budúceho režimu na írskej hranici.,aktualizované
Počas búrlivej parlamentnej debaty Johnson uviedol, že ak Corbyn zahlasuje za návrh zákona namiereného proti vládnej brexitovej stratégii, potom by mal podporiť aj voľby.
Prieskum odhalil, že sektor služieb, dominantné odvetvie britskej ekonomiky, sa v auguste spomalil viac, ako experti odhadovali.
Johnson 28. augusta oznámil, že požiadal kráľovnú Alžbetu II. o prerušenie schôdze parlamentu pred novou schôdzou od druhého októbrového týždňa do 14. októbra. ,aktualizované
Riaditeľ štúdie Anand Menon z londýnskej Kráľovskej fakulty (King's college) uviedol, že dôsledky brexitu bez dohody je ťažké predpovedať.
Poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu odhlasovali, aby bol do programu ich stredajšieho zasadnutia zaradený návrh zákona, ktorý by odchod Británie z Európskej únie bez dohody znemožnil.
Hovorca írskej vlády povedal, že na programe stretnutia bude brexit, ale rozhovory sa nebudú venovať výlučne írskej poistke.
Za návrh, aby do programu stredajšieho parlamentného zasadnutia návrh zaradili, hlasovalo 328 poslancov, proti ich bolo 301.
Legislatívu vypracovali britskí opoziční poslanci na čele s vodcom Labouristickej strany Jeremym Corbynom a podporujú ju aj viacerí konzervatívni poslanci, ktorí nesúhlasia s brexitom bez dohody.
Britský vývoz zrejme utrpí oveľa viac, ak sa zoberú do úvahy nepriame vplyvy.
Stalo sa tak po tom, ako z jej radov v utorok odišiel bývalý štátny tajomník Phillip Lee a pridal sa k strane Liberálni demokrati.,aktualizované
Poslanci britského parlamentu však dohodu o brexite uzavretú v novembri 2018 už trikrát odmietli.
Total má záujem zúčastniť sa aj na projektoch v oblasti veternej energie, keďže okrem investícií do ropy sa firma zameriava aj na ekologické projekty.
V utorok sa kurz eura počas obchodovania v Ázii prepadol na 1,094 USD/EUR a bol tak najslabší od mája 2017.
Ak zahlasujú za zmarenie vyjednávacieho procesu, budú musieť uvažovať nad tým, čo bude nasledovať a čo to pre nich znamená, uviedol Boris Johnson.
Johnson poslancov už skôr varoval, že ak budú hlasovať s opozíciou, budú vylúčení z poslaneckého klubu a v budúcich voľbách nebudú môcť za svoju stranu kandidovať.
Referendum, v ktorom britskí voliči rozhodli o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ, tiež naštartovalo pokles cien nehnuteľností.
Hlasovanie o vyslovení nedôvery (vláde) je takmer na stole, uviedol Jeremy Corbyn.
Index nákupných manažérov (PMI) pre britský výrobný sektor v auguste padol na 47,4 bodu zo 48 bodov v júli, uviedla firma IHS Markit a logistický zväz CIPS.