Hovorkyňa Európskej komisie počas pravidelného stretnutia s novinármi pripomenula, že odchod Británie bez dosiahnutia politickej dohody s Bruselom, nie je v žiadnom prípade preferovaným scenárom EÚ.
Vyplýva to z uniknutých dokumentov britskej vlády, o ktorých informovali nedeľňajšie noviny Sunday Times.
Krajina podľa poslancov čelí stavu núdze a parlament musí byť zvolaný teraz v auguste a zasadať pravidelne do 31. októbra.
Johnson sa s Merkelovou stretne v Berlíne v stredu 21. augusta a s Macronom deň na to v Paríži.
Nemecká vláda stále uprednostňuje riadený odchod Británie z EÚ a dodal, že brexit bez dohody nie je v záujme nikoho.
Aj centrálna banka v Dubline vo svojom bulletine koncom júla skonštatovala, že odchod Británie z EÚ 31. októbra bez dohody o prechodnom období je čoraz pravdepodobnejší.
Britskí občania žijúci v EÚ aspoň päť rokov pred oficiálnym odchodom Británie z Únie by zmeny nemali pocítiť až tak ako tí, ktorí do európskych krajín prídu tesne pred 31. októbrom tohto roka.
Ako napísala Sky News, Corbyn verí tomu, že jeho prísľub časovo-obmedzenej vlády bude stačiť na to, aby si získal podporu aj u svojich kritikov.
Pelosiová, ktorú citovala agentúra DPA, reagovala na slová poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona, ktorý sa vyjadril, že Spojené štáty sú pripravené podporiť brexit bez dohody.
Je tam príšerná forma spolupráce medzi tými, ktorí si myslia, že môžu zablokovať brexit v parlamente a medzi našimi európskymi priateľmi, povedal Johnson.
Johnson vyhlásil, že Británia vystúpi z EÚ 31. októbra bez ohľadu na to, či bude mať rozvodovú dohodu s Úniou.
Británia by mala opustiť EÚ na konci októbra a Johnson opakuje, že je pripravený zrealizovať brexit aj v prípade, ak Londýn neuzavrie s Bruselom dohodu o odchode.
Výsledky daného prieskumu sa nerozchádzajú so zisteniami iných výskumov, ktoré taktiež ukazujú rast popularity Konzervatívnej strany pod Johnsonovým vedením.
Bolton po stretnutí s britským premiérom Borisom Johnsonom v Londýne uviedol, že postupný prístup pri obchodných rokovaniach nie je bezprecedentný.
K rozhodujúcej bitke o podobu brexitu v britskom parlamente by malo dôjsť 9. septembra, teda týždeň po tom, čo sa poslanci opäť zídu po letnej prestávke.
Premiér prisľúbil, že vedcom poskytne prostriedky, o ktoré budú ukrátení po zastavení príspevkov z EÚ.
Vydanie mince, ktorá by mala byť lákadlom pre zberateľov, bolo pôvodne naplánované na 29. marca, čiže na pôvodný dátum brexitu.
Britský premiér Boris Johnson opakovane potvrdil svoj úmysel o vystúpení Británie z EÚ v stanovenom termíne 31. októbra, či už s dohodou s Bruselom alebo bez nej.
Londýn doteraz zľahčoval ekonomické dôsledky prípadného brexitu bez dohody, a to aj napriek varovaniam expertov, ekonomických inštitútov či podnikateľských zväzov.
Ak by došlo k tvrdému brexitu, to nie je v nikoho záujme, ale Briti by stratili najviac. Správajú sa, akoby to tak nebolo, ale je to tak, povedal Juncker.
Kurz libry padol o 0,6 % na 31-mesačné minimum 1,2056 USD/GBP. Kurz libry voči euru oslabil viac než o 0,6 % na nové 2-ročné minimum 0,9266 GBP/EUR.
Vodca opozície Corbyn naposledy inicioval aj hlasovanie o vyslovení nedôvery bývalej premiérke Therese Mayovej 16. januára 2019.
Boris Johnson prisľúbil, že bude presadzovať prisťahovalecký systém podobný austrálskemu, založenému na udeľovaní bodov.
Obavy z brexitu bez dohody, rovnako ako z predčasných volieb, majú negatívny vplyv na libru už niekoľko týždňov.
Spojené kráľovstvo v Európskom parlamente zastupuje 73 poslancov.
Britský pivovarnícky priemysel závisí od dovážaného chmeľu a sladu prevažne z krajín EÚ a následne aj od vývozu britského piva do zahraničia.
Britský priemysel výroby potravín preto vyzval vládu, aby v prípade brexitu bez dohody upustila od niektorých aspektov zákona o hospodárskej súťaži.
Britský premiér Boris Johnson v utorok po prvý raz hovoril s Varadkarom, ktorého ubezpečil, že ak Británia odíde z EÚ bez dohody, medzi oboma krajinami nebudú zavedené nové hraničné kontroly.
Obchodná dohoda medzi Londýnom a Washingtonom sa nebude rodiť ľahko, pretože Británia nebude ochotná akceptovať nevýhodné podmienky, povedal americký minister financií L. Summers.
Hovorkyňa exekutívy EÚ Annika Breidthardtová zároveň pripomenula, že Európska únia dúfa, že Briti neopustia Úniu bez dohody, hoci Brusel je na takýto krok pripravený.
Zisk pred zdanením zaznamenala HSBC na úrovni 12,41 miliardy USD.
Aktuálny pokles libry na trojmesačné minimum nebol taký dramatický, ako jej pád o 10 % oproti doláru a o 6 % oproti euru v priebehu pár hodín v noci po hlasovaní o brexite 23. júna 2016.
Bývalá britská premiérka Theresa Mayová odstúpila po tom, ako sa jej nepodarilo získať v britskom parlamente podporu pre ňou vyrokovanú dohodu o brexite.
Guvernér britskej centrálnej banky Carney tiež uviedol, že v prípade neriadeného brexitu by klesajúca libra náhle zvýšila ceny dovážaného tovaru, ako je benzín a potraviny, a posilnila infláciu.
Britský premiér Boris Johnson prisľúbil, že ak Brusel nebude ochotný pristúpiť na novú brexitovú dohodu, je pripravený koncom októbra opustiť EÚ bez dohody.
Politická kríza vládne v Írsku od januára 2017.
Automobilový priemysel, ktorý je v rámci jednotlivých odvetví najväčším britským exportérom a zamestnáva vyše 800.000 ľudí, patrí aj k najväčším odporcom brexitu bez dohody.
Johnson zároveň uviedol, že Británia bez ohľadu na okolnosti prestane byť členom EÚ 31. októbra, pričom dodal, že z akejkoľvek dohody musí byť odstránená tzv. írska poistka.
Libra sa prepadla cez ďalšiu bariéru a oproti doláru klesla na 1,2120 USD/GBP. Je tak najslabšia od marca 2017.
Británia musí dať podľa Johnsona jasne najavo, že súčasné znenie dohody o brexite, ktoré obsahuje tzv. írsku poistku, nie je dobré.