Po odkladoch musí teraz Dolná snemovňa britského parlamentu rozhodnúť o dohode o brexite, ktorú s Bruselom vyrokovala Mayovej vláda, do 31. októbra, pričom Farage uprednostňuje odchod bez dohody.
Mayová v piatok vyhlásila, že 7. júna plánuje odstúpiť z funkcie predsedníčky Konzervatívnej strany a zostať prechodne úradujúcou premiérkou, kým si jej strana nevyberie nového lídra.
To, kam bude EÚ smerovať a aké bude mať ďalšie výzvy, významne ovplyvní brexit, myslí si Kiššová. Podľa nej do veľkej miery to závisí aj od výsledku týchto volieb.
Termín odloženého odchodu Británie z EÚ je stanovený na 31. októbra, ale medzi britskými zákonodarcami stále nie je zhoda v tom, ako by mal odchod prebehnúť, a či vôbec.
Minister zdravotníctva Matt Hancock v sobotu oznámil, že bude kandidovať na post lídra Konzervatívnej strany a tým aj na post britského premiéra.
Britskí občania by podľa Babiša v prípade, že by sa v krajine uskutočnilo druhé referendum, dostali príležitosť pochopiť, že sa v prvom referende rozhodli na základe dezinformácií.
Hunt sa stal prvým z potenciálnych kandidátov na post lídra konzervatívcov, ktorý svoj záujem o túto funkciu oficiálne deklaroval.
Britská premiérka Theresa Mayová v piatok oznámila, že 7. júna odstúpi z postu šéfky Konzervatívnej strany.,aktualizované
Mayová v piatok oznámila, že 7. júna odstúpi z pozície líderky konzervatívcov, čím pripraví pôdu na vymenovanie nového britského ministerského predsedu.
Za favorita na tieto posty je označovaný bývalý britský minister zahraničných vecí Boris Johnson.
Túto požiadavku podporila aj škótska premiérka Nicola Sturgeonová, ktorá pritom priznala, že s odchádzajúcou britskou premiérkou Theresou Mayovou mali ohľadom brexitu mnohé nezhody.
Konštatovala, že bude vždy hlboko ľutovať, že sa jej nepodarilo zabezpečiť odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie. ,aktualizované
Mayová čelí stálemu nátlaku opozície a nachádza sa v politickej agónii búrlivého obdobia, pričom sa už sústreďuje takmer výlučne na vyvedenie svojej názorovo rozdelenej krajiny z Európskej únie.
V čase, keď sa Mayová ocitla na pokraji odstúpenia, Juncker vyslovil obdiv jej húževnatosti a zároveň opovrhnutie úsiliu o jej politické odstránenie.
Mayová v utorok na tlačovej konferencii a v stredu v rámci hodiny otázok a odpovedí v parlamente predstavila desať bodov, ktoré označila za dôležité návrhy na zmeny v dohode o odchode Británie z EÚ.
Výbor o zmene stanov, ktorá by umožnila Mayovej odvolávanie, údajne ani nehlasoval, pretože to jeho predsedníctvo neumožnilo.
Posledný zúfalý pokus britskej premiérky Theresy Mayovej o pretlačenie dohody o vystúpení z Európskej únie (EÚ) nezískal podporu opozičných poslancov.
Corbyn v utorok po Mayovej prejave o jej kompromisnom novom pláne v rozhovore pre BBC povedal, že sa naďalej stavia proti jej dohode.
Britská premiérka Theresa Mayová predstavila v utorok svoj nový desaťbodový plán na odchod Británie z EÚ.
Poslanci by o novej dohode o brexite mali hlasovať v týždni od 3. júna.
Firemné investície v Spojenom kráľovstve vlani klesli, keďže spoločnosti čakali na objasnenie podmienok brexitu.
Írsko je pre zahraničné firmy zaujímavé z viacerých dôvodov, nielen pre odchod Veľkej Británie z Európskej únie.
Odborníci upozorňujú, že hlavné mesto Dublin sa rýchlo stáva najnovším centrom EÚ pre veľké medzinárodné spoločnosti, ktoré sa snažia mať v Írsku svoju základňu.
Svoju kandidatúru na post predsedu Konzervatívnej strany oznámil Boris Johnson vo štvrtok.
Lídri Európskej únie a Británie sa na aprílovom mimoriadnom summite v Bruseli dohodli, že Spojené kráľovstvo môže odložiť brexit do 31. októbra.
Lídri Európskej únie a Británie sa na aprílovom mimoriadnom summite v Bruseli dohodli, že Spojené kráľovstvo môže odložiť brexit do 31. októbra. ,aktualizované
K dohode došlo na stretnutí premiérky s lídrami vplyvného Výboru 1922, združujúceho poslancov Konzervatívnej strany.
Johnson na tlačovej konferencii v meste Manchester povedal, že vstúpi do boja o líderský post v Konzervatívnej strane, ktorý v súčasnosti zastáva premiérka Theresa Mayová, ak sa uvoľní.
Lídri Európskej únie a Británie sa na aprílovom mimoriadnom summite v Bruseli dohodli, že Spojené kráľovstvo môže odložiť brexit do 31. októbra.
Premiérka je momentálne pod veľkým tlakom konzervatívnych zákonodarcov, ktorí žiadajú jej demisiu, pretože nedokázala vyviesť Britániu z EÚ podľa plánu.
Lídri Európskej únie a Británie sa na mimoriadnom samite v Bruseli dohodli, že Spojené kráľovstvo môže odložiť brexit do 31. októbra.
Šéf diplomacie predložil aj Hodnotenie priorít zahraničnej a európskej politiky SR v roku 2018 a ich zameranie na rok 2019.
Podľa Stuchlíkovej zmienené témy pritiahli k európskej úrovni pozornosť a príklad brexitu, primäl mnohých Európanov uvedomiť si, že ich členstvo nie je žiadnou samozrejmosťou.
Rozhovory o brexite v pondelok pokračovali bez náznakov výraznejšieho pokroku, pretože vládnuca Konzervatívna strana a opoziční labouristi sa nedokážu dohodnúť na podmienkach odchodu Británie z EÚ.
Medzi hlavné faktory, ktoré presvedčili zahraničné firmy, aby sa rozhodli pre nemecký trh, zaradila agentúra brexit.
Broadbent skonštatoval, že v prípade investícií jasne cítiť dôsledky neistoty spojenej s brexitom, a najmä hrozbu odchodu Spojeného kráľovstva z bloku bez dohody.
Keby Británia opustila EÚ 29. marca, ako to bolo naplánované, nezúčastnila by sa na voľbách do Európskeho parlamentu.
Premiérka sľúbila, že ak parlament odhlasuje brexit, teda vystúpenie Británie z EÚ, zo svojej funkcie odstúpi. Niektorí poslanci žiadajú konkrétny termín jej konca v úrade premiérky.
Voliči v Spojenom kráľovstve sa kvôli nedodržaniu pôvodného termínu brexitu (29. marca) budú musieť zúčastniť aj na voľbách do Európskeho parlamentu stanovených na 23.-26. mája.
Stranu brexitu by vo voľbách, ktoré sa budú v Británii konať 23. mája, dosiahla 29-percentnú podporu voličov.