Podľa predstaviteľa prezidentskej kancelárie by Londýn mal dospieť k rozhodnutiu pred 31. októbrom.
V stredu podpísaná dohoda zaručuje Britom, že aj po odchode ich krajiny z EÚ budú môcť v Írsku žiť, pracovať, študovať, dostávať zdravotnú starostlivosť a zúčastňovať sa na voľbách.
Postarať sa o to má nariadenie Európskeho parlamentu a Rady.
Britskej premiérke Therese Mayovej sa podarilo v apríli na mimoriadnom summite EÚ získať na poslednú chvíľu v poradí už druhý odklad termínu odchodu Británie z EÚ.,aktualizované
V referende, ktoré sa konalo v júni 2016, sa za odchod Británie z EÚ vyslovilo 52 percent voličov a 48 ich bolo proti.
Mayová podľa denníka dúfa, že nájde spôsob, ako získať v parlamente dostatočnú podporu pre svoj plán odchodu Británie z EÚ, ktorý poslanci už trikrát odmietli.
Dátum odchodu Británie z EÚ sa už dvakrát odložil a teraz je stanovený na 31. októbra.
Konzervatívna strana premiérky Theresy Mayovej prišla o viacero samospráv a stratila stovky kresiel v miestnych zastupiteľstvách.
BoE najnovšie očakáva, že hospodárstvo v Spojenom kráľovstve v tomto roku expanduje o 1,5 %, a nie o 1,2 %, keďže budovanie skladových zásob pred brexitom nahrádza nižšie investície firiem.
Zmluvy o zvýšení prepravnej kapacity boli súčasťou príprav na odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) bez dohody v pôvodnom termíne 29. marca.
Ako uviedlo Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT), v marci sa v Británii vyrobilo 126.195 áut, čo medziročne znamená pokles o 14,4 %.
Ani pre program Erasmus by sa nič meniť nemalo. Študenti z Británie musia mať aj naďalej možnosť študovať v EÚ a študenti z Únie v Británii za takých podmienok ako doteraz, vyhlásil Verhofstadt.
Hosťom Pavla Demeša v sérii rozhovorov venovanej voľbám do Európskeho parlamentu je štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a Európskych záležitostí František Ružička.
Lídri 27 členských krajín EÚ pred viac než dvoma týždňami rozhodli o odklade brexitu do 31. októbra.
Británia sa v súčasnosti zmieta v politickom chaose a stále nie je jasné, kedy alebo či vôbec vystúpi z EÚ, píše Reuters.
K oživeniu dopytu po dovolenkách prišlo po tom, ako letecké spoločnosti a cestovné kancelárie varovali, že brexit by mohol negatívne ovplyvniť kľúčovú letnú sezónu 2019.
Podľa údajov CBI pritom vyhliadky britského výrobného sektora na exportné objednávky v najbližších troch mesiacoch klesli na najnižšiu úroveň od polovice roka 2009.
Lídri EÚ a Japonska v spoločnom vyhlásení vyjadrili rozhodnú podporu medzinárodnému poriadku založenému na pravidlách, propagácii multilateralizmu, ako aj voľnému a spravodlivému globálnemu obchodu.
Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu ČSOB medzi firmami na Slovensku, ktorý realizovala v spolupráci s prieskumnou agentúrou DATANK.
Podľa v súčasnosti platných stanov Konzervatívnej strany môžu poslanci iniciovať vyslovenie nedôvery lídrovi strany len raz za 12 mesiacov.
Macnab, ktorý je starostom Brunsmarku s približne 160 obyvateľmi už 11 rokov, by sa po brexite stal cudzincom z nečlenskej krajiny Únie.
V súčasnosti pracuje v Spojenom kráľovstve 3,7 milióna ľudí zo všetkých členských krajín EÚ.
V súvislosti s tvrdým brexitom môžu vzniknúť cestujúcim určité komplikácie so zdržaním na hraniciach spojené so zavedením kontrol.
Ceny nehnuteľností, vrátane rezidenčných, v centre Dublinu sa podľa realitnej stránky Daft.ie od roku 2013 zdvojnásobili.
Všetci dotknutí poslanci podporovali počas referenda o brexite zotrvanie Spojeného kráľovstva v EÚ, hoci niektorí z nich neskôr svoj názor zmenili.
Londýn sa s Bruselom dohodol na oneskorení brexitu a jeho odsune na 31. októbra, aby mohol britský parlament schváliť podmienky odchodu.
Nigel Farage je bývalým spoluzakladateľom a šéfom pravicovo-populistickej strany UKIP, ktorá sa výrazným spôsobom pričinila o úspešnosť referenda o vystúpení Británie z EÚ z júna 2016.
Vo Veľkej Británii okolo 60 – 70 miliárd libier straty už len z toho samotného procesu brexitu, podotkol Ružička.
Prvá zo strán vystupuje pod skratkou UKEUP, ktorá považuje zotrvanie Británie v Európskej únii za najlepšiu voľbu pre britských občanov.
Ak sa Británia napokon po voľbách rozhodne ostať v Únii, Matej by situáciu riešil neuplatnením mandátu britských poslancov v nasledujúcom volebnom období.
Britských lídrov nemecký minister zahraničných vecí varoval, že žiadosť o ďalší odklad brexitu by mohla byť chápaná ako prosba o zotrvanie v EÚ.
Tusk zároveň zákonodarcov požiadal, aby vyčerpanie spôsobené rokovaniami o brexite neviedlo k unáhlenému rozhodnutie o odchode.
Priemerná mzda bez odmien stúpla oproti predchádzajúcemu roku o 3,4 %, čo je tiež v súlade s odhadmi.
Britská premiérka Theresa Mayová v pondelok informovala, že jej vláda sa bude aj naďalej pripravovať na možný brexit bez dohody.
Britská premiérka Theresa Mayová minulý týždeň požiadala predsedu Európskej rady Donalda Tuska o predĺženie lehoty stanovenej v článku 50 a EÚ schválila odklad brexitu do konca októbra.
Anketa tiež odhalila, že firmy aktuálne hodnotia dlhodobý ekonomický vplyvu brexitu doposiaľ najnegatívnejšie.
Ak bude Británia 23. mája, keď začnú voľby do Európskeho parlamentu (EP), ešte stále členom EÚ, bude musieť tieto voľby taktiež usporiadať.
Lídri 27 členských krajín Únie v stredu rozhodli o odklade brexitu do 31. októbra.
Nakoniec sme stáli jednotne pri sebe, keď prišlo na odklad do konca októbra, a dobre sme spolupracovali aj s britskou vládou, povedal Altmaier.
K tomuto kroku pristúpila britská vláda po tom, ako predstavitelia 27 štátov Únie súhlasili s odkladom brexitu do 31. októbra 2019.