Mayová predniesla svoj prejav v anglickom meste Grimsby, ktoré sa považuje sa baštu stúpencov odchodu Británie z eurobloku.
Veľká Británia je v osmičke najvýznamnejších obchodných partnerov Slovenska v rámci EÚ. V roku 2017 bol celkový vývoz zo Slovenska do Veľkej Británie v objeme takmer 4,5 miliardy eur.
Rokovania britskej vlády s predstaviteľmi Únie sa podľa agentúry naďalej sústreďujú prevažne na otázku tzv. írskej poistky.
Manfred Weber zdôraznil, že je proti tomu dať Británii viac času na brexit, pretože by to narušilo voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sú naplánované na 26. mája.
Vyjednávač EP pre brexit povedal, že dlhý odklad, napríklad dobre vyše roka, veľa nevyrieši a budúcnosť EÚ pribrzdí na ešte dlhší čas.
Británia má opustiť Európsku úniu 29. marca, ale stále neschválila dohodu o tzv. rozvode.
Vo všeobecnosti sa predpokladá, že v prípade neschválenia dohody z dielne vlády premiérky Mayovej neschvália mali by 13. marca hlasovať o odchode Británie z EÚ bez dohody.,aktualizované
Podľa prieskumu očakáva neriadený odchod Británie z Európskej únie približne 36 % z celkového počtu 262 firiem, ktoré sa na prieskume zúčastnili.
Poznamenala to ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová.
Začiatkom tohto týždňa jeden z vrcholových manažérov japonskej automobilky Toyota varoval, že brexit bez dohody by mimoriadne skomplikoval výrobu nových modelov v britskom závode.
Barnier v stredu doobeda v rámci takzvaného Kolégia komisárov informoval členov exekutívy EÚ o výsledku svojich posledných rokovaní s predstaviteľmi Spojeného kráľovstva.
Woody Johnson dodal, že šance na dosiahnutie budúcej dohody medzi dvoma krajinami by nemali byť zmarené falošnými obavami ohľadom praktík v americkom agrosektore.
Británia má v súčasnosti voľný prístup na trhy v EÚ, bez ciel, a využíva obchodné dohody Únie s inými krajinami.
Brexitom sa podľa informácií z ministerstva školstva nemenia ani postupy uznávania dokladov o vzdelaní na účely pokračovania v štúdiu a iné účely.
Rozhodnutia týchto parlamentov zintenzívnia už tak vážne vnútorné trenice v kráľovstve súvisiace s plánmi na vystúpenie Británie z Európskej únie, ktorého dátum je stanovený na 29. marca.
Británia má 29. marca oficiálne vystúpiť z Únie.
Briti sú obzvlášť znepokojení tým, že v prípade brexitu bez dohody stratia britskí občania žijúci v EÚ prístup k zdravotnej starostlivosti.
onečné rozhodnutie o presune časti produkcie motorov z britského závodu v Hams Hall do Rakúska zatiaľ nepadlo.
Britský automobilový priemysel zamestnáva približne 850.000 ľudí a je do značnej miery vo vlastníctve zahraničných firiem.
Potenciálne problémy dlžníkov v EÚ zahŕňajú vyššie úrokové sadzby z úverov.
Analytik ďalej uviedol, že neriadeného brexitu by sa mala viac obávať Británia než Brusel, keďže zostane sama a v EÚ je stále ďalších 27 krajín.
Tieňový minister financií labouristov John McDonnell označil fond za brexitový úplatok.
M. Barnier sa podľa jeho slov stretne s generálnym prokurátorom Anglicka a Walesu Geoffreym Coxom a s britským ministrom pre brexit Stephenom Barclaym.
Ceny kategorizovaných liekov sa nezmenia a brexit na ich výšku nebude mať dopad.
Spojené štáty vo štvrtok (28. 2.) zverejnili zoznam cieľov pre obchodnú dohodu s Britániou po tom, ako ostrovná krajina opustí Európsku úniu.
Navyše, počet schválených hypoték je napriek rastu stále hlboko pod úrovňou, ktorú dosahoval pred referendom o brexite v júni 2016.
Po tom, ako Británia z EÚ vystúpi, by podľa USA mala takzvané "sanitárne a fytosanitárne" štandardy na dovážané výrobky zrušiť.
Kritici tvrdia, že Spojené kráľovstvo by na základe backstopu zostalo pripútané k pravidlám EÚ na neurčito.
Finančná správa odporúča, aby podnikatelia, ktorí obchodujú s Veľkou Britániou, alebo prepravujú tovar cez jej územie, posúdili, či majú technické a ľudské kapacity na dodržiavania colných postupov.
Nárok britských občanov na zdravotnú starostlivosť na základe preukazu EHIC v krajinách EÚ po brexite bude závisieť od budúceho vzťahu medzi EÚ a Britániou.
Johnson odstúpil z funkcie britského ministra zahraničných vecí pre nezhody s premiérkou Theresou Mayovou ohľadom jej návrhu dohody o odchode Británie z EÚ.
Meškanie dodávok by ho mohlo kytice zničiť a rodinná firma by stratu trhu v Európe pocítila.
Podľa Ministerstva financií (MF) SR sa nedá vylúčiť "riziko limitovaného zvýšenia" odvodov Slovenska do rozpočtu EÚ v rokoch 2019 a 2020.
Írska poistka zahrnutá do právne záväznej dohody o brexite má za cieľ udržať otvorenú hranicu na írskom ostrove.
V prípade návratu na Slovensko a zamestnania sa nemá občan voči Sociálnej poisťovni žiadne povinnosti. Do registra poistencov ho prihlasuje jeho zamestnávateľ.
Doba trvania akéhokoľvek predĺženia sa podľa hlavného vyjednávača Európskej únie pre brexit bude spájať s otázkou, ako naložiť so získaným časom.
Ohlásenie podpory pre nové referendum predstavuje významnú zmenu v stratégii Labouristickej strany.
Poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu v januári drvivou väčšinou hlasov odmietli dohodu, ktorú Mayová dosiahla s Bruselom.
Analytici banky Goldman Sachs uviedli, že pravdepodobnosť neriadeného brexitu sa znížila na 10 % z pôvodných 15 %.
Dolná snemovňa neschválila návrh predložený šéfom Labouristickej strany Jeremym Corbynom, podľa ktorého by súčasťou dohody o brexite mala byť stála colná únia Británie s EÚ.