Starosta Khan tiež odmietol špekulácie, že by sa Londýn po brexite mohol stať daňovým rajom.
Z pohľadu tejto problematiky sa tak bude na Veľkú Britániu nazerať ako na členský štát EÚ.,aktualizované
Občanom Veľkej Británie, ktorí sa zdržiavajú na území SR a sú poistení vo VšZP, budú naďalej priznané nároky vzťahujúce sa na poistencov EÚ, skonštatovala Zuzana Štukovská z poisťovne.
Sturgeonová na zopakovanie referenda z roku 2014 potrebuje súhlas ústrednej britskej vlády, premiér Boris Johnson však deklaroval, že takýto krok nepripustí.
Na základe dohody o vystúpení sa Spojené kráľovstvo stáva od 1. februára 2020 tretím štátom.
Zároveň sa podľa rezortu diplomacie začína nová kapitola vzájomných vzťahov.
Začína sa prechodné obdobie, počas ktorého budú mať slovenskí občania právo na sociálne a zdravotné zabezpečenie, dôchodky a iné dávky sociálneho zabezpečenia na rovnakom stupni ako pred brexitom.
V rozhovore pre TASR povedal aj to, či sa Spojené kráľovstvo po brexite dostane na medzinárodnom poli do izolácie
Británia vystúpi z EÚ v piatok o 23.00 h londýnskeho času (polnoc podľa SEČ). Zároveň vtedy začne plynúť 11-mesačné prechodné obdobie.
Slováci sú jedenásty najpočetnejší národ žijúci vo Veľkej Británii (približne 100.000), mnohí majú na Slovensku rodinu a známych.
Pri príležitosti brexitu sa uskutoční aj výjazdové zasadnutie Johnsonovej vlády v meste Sunderland na severovýchodne Anglicka.
Banka svoje rozhodnutie o stabilnom úroku odôvodnila tým, že britská ekonomika od decembrových volieb rástla a aj svetová ekonomika je stabilnejšia ,aktualizované
Podľa analytika je pravdepodobné, že britský premiér presadí svoj sľub nového migračného systému na základe udeľovania bodov, či už za vysokoškolské vzdelanie, alebo pokročilú znalosť angličtiny.
Britskí europoslanci ešte majú možnosť zúčastniť sa vo štvrtok na záverečnom januárovom zasadnutí EP, potom však musia definitívne uvoľniť svoje kancelárie.,aktualizované
Poslanec Vladimír Bilčík (SPOLU-OD) z frakcie Európskej ľudovej strany (EPP) priznal, že ide o smutný deň, ale zároveň ocenil, že existuje dohoda o riadenom vystúpení Británie z Únie.
Šéfka EK varovala, že EÚ bude ostražitá a bude dávať pozor na to, ako sa implementuje dohoda o vystúpení v oblasti írskej hranice.
O dohode o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ budú v stredu hlasovať poslanci Európskeho parlamentu.
Podľa uvedenej skupiny už 60 britských finančných firiem verejne oznámilo premiestnenie časti svojich činností do Luxemburska pre brexit, a najmenej 10 ďalších spoločností sa tak chystá urobiť.
EÚ má podľa Šefčoviča plnú dôveru v Barniera, ktorý chce viesť transparentné rokovania s Londýnom.
Pellegrini zároveň vyzval Slovákov, ktorí chcú ostať v Británii, aby sa zaregistrovali na potrebných portáloch.
Výsledky rokovaní zrejme do vzájomného obchodu neprinesú nové clá či dovozné kvóty, môžu však Spojené kráľovstvo výrazne odchýliť v oblastiach spoločnej regulácie.
Podľa ministra tak Brusel a Londýn budú musieť viesť rokovania o pobrexitových ekonomických vzťahoch takým spôsobom, aby neboli poškodené záujmy Európskej únie.
EÚ a Londýn môžu do konca roka uzavrieť iba jednoduchú dohodu o záležitostiach, za ktoré je v zásade zodpovedná EÚ, najväčší obchodný partner Británie, vyhlásil Lang.
Niektorí britskí politici totiž signalizovali, že Európska únia by mohla byť flexibilná pri pravidlách na ochranu obchodných tokov.
Barnier v tejto súvislosti zdôraznil, že obe strany majú veľmi málo času na dosiahnutie dohody počas prechodného obdobia od začiatku februára do konca roku 2020.
Británia vo veľkej miere závisí od dodávok elektriny z EÚ.
Írsky premiér, ktorého čakajú 8. februára všeobecné voľby, tiež spochybnil termín pre dokončenie dohody o voľnom obchode s Britániou ešte v tomto roku.
Podľa GTAI sa niektoré z podnikov sa presúvajú do Nemecka s cieľom vyhnúť sa prípadným budúcim clám na britské tovary a služby.
Pri podpise zmluvy o brexite v sídle Európskej komisie bol prítomný aj hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier.,aktualizované
Pompeo pricestuje do Londýna 29. januára a absolvuje stretnutia s premiérom Borisom Johnsonom a šéfom britskej diplomacie Dominicom Raabom.
Kráľovná Alžbeta II. vo štvrtok (23. 1.) vyjadrila súhlas s textom upravujúcim podmienky ukončenia 47-ročného členstva Británie v EÚ.
Komentár Juraja Hrabka.
Dohoda podpísaná von der Leyenovou a Michelom bude zaslaná do Londýna, aby ju v mene britskej vlády parafoval premiér Boris Johnson.
Charles Michel a ja sme práve podpísali Dohodu o odchode Spojeného kráľovstva z EÚ, čím sme otvorili cestu pre jej ratifikáciu v Európskom parlamente, napísala na Twitteri predsedníčka EK.
Európska únia žiada zosúladenie pravidiel v určitých oblastiach, ako je životné prostredie či štátna pomoc, britský premiér Boris Johnson však chce dohodu obmedziť iba na nulové colné sadzby a kvóty.
Tieto doklady môžu byť pre nich dôležité nielen krátko po prípadnom návrate na Slovensko, ale aj v budúcnosti – po skončení prechodného obdobia, napríklad pri vybavovaní dôchodku.
Na základe britského plánu by technologické koncerny mali platiť daň z tržieb vygenerovaných na území Británie na úrovni 2 %.
Po vystúpení Británie z EÚ bude do konca roka 2020 nasledovať prechodné obdobie, počas ktorého budú vzájomné vzťahy oboch strán pokračovať ako doteraz.,aktualizované
Britský rozpočtový deficit dosiahol v decembri 4,765 miliardy libier (5,60 miliardy eur), zatiaľ čo v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka to bolo 4,981 miliardy libier.
O post nového šéfa najväčšej opozičnej strany tak zabojujú štyria kandidáti: Keith Starmer, Rebecca Longová-Baileyová, Lisa Nandyová a Emily Thornberryová. ,aktualizované