
O podporu z fondu sa môžu uchádzať orgány, ktoré vykonávajú neformálne environmentálne vzdelávanie. Musia tiež mať minimálne dvojročnú históriu činnosti, uvádza MŽP.
Envirorezort tak spustil tretí ročník Zeleného vzdelávacieho fondu (ZVF). Finančne budú podporené projekty občianskych združení, neziskových organizácií, záujmových združení právnických osôb a nadácií zameraných na environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu. O podporu z fondu sa môžu uchádzať orgány, ktoré vykonávajú neformálne environmentálne vzdelávanie. Musia tiež mať minimálne dvojročnú históriu činnosti, uvádza MŽP.
"Hlavnou myšlienkou Zeleného vzdelávacieho fondu je prepojiť súkromný, štátny a neziskový sektor, aby sme spoločne zvýšili úroveň neformálnej environmentálnej výchovy na Slovensku. Takýmto spôsobom umožníme už tretí rok pretaviť kvalitné vzdelávacie projekty do reality," uviedol podpredseda vlády a minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).
Témami sú predchádzanie a zmierňovanie nepriaznivých dôsledkov zmeny klímy, zlepšenie kvality ovzdušia, ochrana biodiverzity, obehové hospodárstvo a zdravé a udržateľné budovy.
"Cieľom tretieho ročníka Zeleného vzdelávacieho fondu je podporiť výchovno-vzdelávacie projekty zamerané na výchovu a vzdelávanie detí a mládeže, celoživotné vzdelávanie, aktivity pre koordinátorov environmentálnej výchovy a iných pedagogických pracovníkov či pracovníkov s mládežou," povedala Onufer. Poznamenala, že novinkou je podpora vzdelávacích a osvetových aktivít organizovaných mládežou.
Výzva bude otvorená do 20. novembra a podporené projekty budú zverejnené vo februári 2020. V predchádzajúcich ročníkoch bolo zo ZVF podporených viac ako 50 projektov envirovzdelávania v hodnote 313.000 eur.