Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. november 2024Meniny má Imrich
< sekcia Ekonomika

R. Takáč v čínskej provincii Hebei diskutoval o rozšírení spolupráce

Na snímke vstrede minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč. Foto: Facebook/Richard Takáč - minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Symbolom vzájomnej spolupráce oboch krajín je Farma čínsko-československého priateľstva, ktorá bola založená v roku 1956.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava/Cangzhou 5. novembra (TASR) - Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD) v rámci pracovnej cesty do Číny navštívil aj šiestu najľudnatejšiu čínsku provinciu Hebei. Počas návštevy diskutoval s čínskym partnerom o možnostiach rozšírenia spolupráce, najmä v oblasti vedy a techniky či o zavedení pravidelnej komunikácie medzi oboma krajinami. V utorok o tom informovala hovorkyňa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Veronika Daničová.

"Teší ma mimoriadne otvorená a priateľská atmosféra rokovaní. Vidím obrovský potenciál v už existujúcej spolupráci s Čínou, ktorej rozvoj môže slovenským poľnohospodárom významne prospieť," uviedol Takáč po stretnutí s podpredsedom provinčnej politickej poradnej konferencie Hebei Kang Yanminom.

Symbolom vzájomnej spolupráce oboch krajín je Farma čínsko-československého priateľstva, ktorá bola založená v roku 1956. Ako priblížilo MPRV, Československo v tom čase darovalo Číne vyše 700 kusov poľnohospodárskej techniky. "Táto farma je živým dôkazom dlhoročného priateľstva medzi našimi krajinami. Po rokovaní s čínskym rezortným kolegom môžem len potvrdiť, že obom stranám záleží na prehĺbení vzájomnej spolupráce. Našou spoločnou úlohou je pretaviť tento záujem do reálnych výsledkov, ktoré budú prínosné pre obe krajiny," priblížil Takáč.

Pri stretnutí minister hovoril s čínskym partnerom o možnostiach rozšírenia spolupráce, najmä v oblasti vedy a techniky, a tiež o zavedení pravidelnej komunikácie medzi krajinami. Takáč prínos vidí najmä v oblasti inovatívneho moderného poľnohospodárstva. "Modernizácia a využitie umelej inteligencie predstavujú budúcnosť aj nášho odvetvia," dodal.


SLOVENSKO-ČÍNSKA SPOLUPRÁCA PRINÁŠA VÝNIMOČNÉ VÝSLEDKY

Návšteva v Cangzhou mi ukázala reálne úspechy...

Posted by Richard Takáč - minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka on Monday, November 4, 2024