Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 16. jún 2025Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Ekonomika

Služby Slovenskej pošty budú počas víkendu nedostupné

Logo slovenskej pošty. Foto: TASR - Pavol Zachar

Počas odstávky bude obmedzená mobilná aplikácia pošty aj internetová stránka, nedostupné bude sledovanie pohybu zásielok i ďalšie online služby.

Bratislava 6. marca (TASR) - Poštové služby Slovenskej pošty budú počas najbližšieho víkendu (9. - 10. 3.) nedostupné. Dôvodom je technický zásah, ktorý si vyžiada odstávku poštových informačných systémov. Zatvorené tak ostanú aj tie pobočky pôšt, ktoré inak počas víkendu poskytujú svoje služby. V stredu o tom informovala špecialistka komunikácie Slovenskej pošty Petra Bartošová.

"Slovenská pošta si uvedomuje svoju zodpovednosť voči občanom Slovenska, svojim klientom, a preto naplánovala nevyhnutný technický zásah, ktorý ovplyvní dostupnosť služieb, na víkend, keď je 85 % pobočkovej siete zatvorených a v súlade s poštovou licenciou a podmienkami pošta zásielky nedoručuje," uviedla Slovenská pošta.

Počas odstávky bude obmedzená mobilná aplikácia pošty aj internetová stránka, nedostupné bude sledovanie pohybu zásielok i ďalšie online služby. Zásielky uložené do BalíkoBoxov do 8. marca si budú môcť zákazníci vybrať aj počas víkendu, keď je naplánovaná odstávka. Všetky služby Slovenskej pošty budú opäť dostupné od pondelka (11. 3.).

Prezident pri výročí inaugurácie prijal na obed ľudí z rôznych oblastí

Pellegrini vysvetlil, že rok vo funkcii si nechce pripomínať oslavami či slávnostným večierkom, ale vráti sa k myšlienke spoločného obeda, tak ako to urobil po inaugurácii.

- Európska únia v pondelok uviedla, že Rusko má nulovú dôveryhodnosť ako potenciálny sprostredkovateľ medzi Iránom a Izraelom.

- Rusko v pondelok Ukrajine vrátilo 1245 tiel, čím bola naplnená dohoda o repatriácii viac než 6000 padlých vojakov, ktorú strany uzavreli na nedávnych rokovaniach v tureckom Istanbule.

- Napriek tomu, že fungujeme na najväčšom jednotnom trhu na svete, stále máme medzi sebou veľmi veľa bariér, uviedol eurokomisár pre obchod a hospodársku bezpečnosť Maroš Šefčovič pre TASR.

- Na Slovensko pricestujú v pondelok prví evakuovaní občania SR spolu s občanmi z ďalších krajín z krízovej oblasti Blízkeho východu. Rezort diplomacie o tom informuje na sociálnej sieti.

- Českým evakuačným letom v pondelok odletí z egyptského Šarm aš-Šajchu do Prahy približne 70 Čechov, ktorí sa chceli z Izraela pre súčasnú situáciu vrátiť.

- Európska únia (EÚ) by mohla súhlasiť s plošným clom vo výške 10 % na celý svoj vývoz do Spojených štátov, napísal v pondelok nemecký denník Handlesblatt, ktorý sa odvolal na nemenovaných vysokopostavených vyjednávačov Bruselu.

- Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval v pondelok do rakúskej metropoly Viedeň, kde sa plánuje stretnúť s hlavou štátu Alexandrom Van der Bellenom.

- Pátracie tímy našli na mieste minulotýždňovej havárie lietadla spoločnosti Air India v indickom meste Ahmadábád už aj druhú čiernu skrinku, tzv. hlasový záznamník z pilotnej kabíny, ktorý by mohol objasniť príčinu tragédie.

- Anglická rocková skupina The Rolling Stones údajne pracuje na novom albume a plánuje opäť vyraziť na koncertné turné.

- Izraelská armáda v pondelok oznámila, že jej letectvo získalo úplnú vzdušnú prevahu nad iránskym hlavným mestom Teherán.

- Poľsko evakuuje približne 200 svojich občanov z Izraela v priebehu nasledujúcich niekoľkých desiatok hodín, uviedla štátna tajomníčka ministerstva zahraničných vecí Henryka Mošcicka-Dendys.

- Slovenských futbalových reprezentantov čaká posledné vystúpenie na domácich ME hráčov do 21 rokov. V záverečnom zápase A-skupiny si v utorok o 21.00 h na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave zmerajú sily s Rumunskom.

- Prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) tešia ohlasy od predstaviteľov UEFA, ktorí pozitívne hodnotia doterajší priebeh ME do 21 rokov. Plusom je najmä vysoký divácky záujem, ktorý už predajom vstupeniek pred turnajom vytvoril nový rekord šampionátu.

- Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby odmietol koncom apríla trestné oznámenie v prípade smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského vo väzbe.

- V Malajzii sa v pondelok začal súdny proces s Francúzom, ktorý bol obvinený z držby a obchodovania s drogami, za čo mu hrozí trest smrti, uviedol jeho právnik.

- Vo veku 97 rokov zomrel v nedeľu (15. 6.) nadránom priamy účastník Slovenského národného povstania (SNP) František Orlovský.

- Poslanci Národnej rady (NR) SR pokračujú v pondelok ráno v rokovaní na 35. schôdzi. Preberať budú vládnu novelu Ústavy SR, ktorá sa týka najmä kultúrno-etických otázok. V prípade potreby budú poslanci v pondelok rokovať aj po 20.00 h, no hlasovať sa nebude.

- Irán popravil v pondelok údajného špióna zadržaného ešte v roku 2023 a odsúdeného ako agenta izraelskej tajnej služby Mosad, oznámila tamojšia justícia.