Nedela 8. september 2024Meniny má Miriama
< sekcia EURO 2024

Petícia za opakovanie duelu Španielsko-Nemecko má 300.000 podpisov

Španielsky hráč Pedri (vľavo) strieľa cez Nemca Toniho Kroosa v zápase štvrťfinále Španielsko - Nemecko na ME 2024 vo futbale v Stuttgarte 5. júla 2024. Foto: TASR/AP

Nemeckí reprezentanti prehrali v sobotňajšom zápase so Španielmi 1:2 po predĺžení a na domácom šampionáte skončili.

Stuttgart 7. júla (TASR) - Viac než 300.000 ľudí sa podpísalo pod petíciu za opakovanie štvrťfinálového zápasu futbalových ME Španielsko - Nemecko. Jej iniciátor vysvetlil rozhodnutie založiť ju chybami rozhodcu Anthonyho Taylora, pričom hlavný spúšťač bola neodpískaná ruka Marca Cucurellu v španielskej šestnástke po strele Jamala Musialu v predĺžení za stavu 1:1. Ide o symbolickú petíciu, ktorú na stránke change.org založil užívateľ podpísaný ako Erik V.

Nemeckí reprezentanti prehrali v sobotňajšom zápase so Španielmi 1:2 po predĺžení a na domácom šampionáte skončili. Spomedzi verdiktov hlavného arbitra boli fanúšikovia nemeckého tímu najviac rozčarovaní práve z neodpískanej penalty po ruke Cucurellu, ktorá zasiahla loptu smerujúcu na bránu. Taylor sa rozhodol neodpískať jedenástku a iný pokyn nedostal ani od VAR.