EURO 2024

Holanďania sú štvrtí semifinalisti ME 2024, Turecko zdolali 2:1

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Španielsko a Francúzsko.,aktualizované

Angličania sú v semifinále ME po triumfe nad Švajčiarskom

V sobotňajšom štvrťfinálovom zápase zvíťazili v Düsseldorfe nad Švajčiarskom 5:3 po rozstrele.,aktualizované

Španiel Pedri má podvrtnuté koleno, na šampionáte dohral

Dvadsaťjedenročný stredopoliar má po zákroku Toniho Kroosa v piatkovom štvrťfinálovom súboji s domácim tímom (2:1 pp) poškodené väzy v ľavom kolene.

Schranz, Mikautadze, Musiala a Gakpo sú na čele tabuľky strelcov

Strelecky najaktívnejší je naďalej Ronaldo, ktorý počas šampionátu zaznamenal 23 pokusov. Druhý je Kylian Mbappe s 20 streleckými pokusmi.

Martinez po prehre s Francúzmi: Prehrali sme s hrdosťou

Francúzsky tréner Didier Deschamps pochválil svoj tím, ktorý zvíťazil v jedenástkovom rozstrele po prvý raz od MS 1998.

Nagelsmann po štvrťfinálovom vypadnutí: Boli sme lepší, bolí to

Španieli ostávajú na prebiehajúcom šampionáte naďalej nezdolaní.

ME2024: Francúzi zdolali Portugalsko v rozstrele a sú v semifinále

V súboji o finále sa stretnú v utorok 9. júla v Mníchove so Španielmi, ktorí zvíťazili nad domácimi Nemcami 2:1 po predĺžení.,aktualizované

Futbalisti Španielska sa stali prvými semifinalistami ME 2024

V piatkovom štvrťfinálovom súboji zdolali v Stuttgarte domáce Nemecko 2:1 po predĺžení.,aktualizované

Šéf tureckého futbalu považuje trest pre Demirala za neprijateľný

Buyukeksi uviedol, že je hlboko sklamaný rozhodnutím UEFA.

Princ William podporí vo štvrťfinále Anglicko z tribúny

William, princ z Walesu, už navštívil aj súboj Anglicka s Dánskom (1:1) v základnej skupine prebiehajúceho šampionátu vo Frankfurte.

Holandsko a Turecko uzavrú štvrťfinálový program ME v Nemecku

Duel sľubuje búrlivú atmosféru na Olympijskom štadióne v Berlíne.

Anglicko nastúpi na štvrťfinále ME proti Švajčiarom v pozícii favorita

Švajčiarom ešte stúplo sebavedomie po osemfinálovom vyradení úradujúcich majstrov Európy z Talianska.

Pre Mbappeho je cťou hrať proti Ronaldovi: Je legenda futbalu

Tridsaťdeväťročný Ronaldo, ktorý hrá na rekordnom šiestom európskom šampionáte, priznal, že ide o jeho posledné ME.

Foden bráni kouča Southgatea: Zlepšiť sa musíme my

Foden uviedol, že mu je ľúto trénera Garetha Southgatea, ktorý čelí ostrej kritike zo strany anglických médií i fanúšikov.

Portugalci si na neobľúbené Francúzsko vo štvrťfinále ME veria

Francúzsky tím inkasoval zatiaľ jediný gól a pevná defenzíva je zatiaľ jeho najsilnejšia stránka. V osemfinále vyradil Belgicko 1:0.

UEFA začala vyšetrovať Demirala pre jeho kontroverzné gesto

UEFA v stredu potvrdila, že začala vyšetrovanie voči tureckému reprezentantovi. Neuviedla však, kedy by prípad mohla uzavrieť.

Montella po osemfinálovom úspechu Turecka: Nikto sa nevzdal

Oba góly víťazov dal stopér Merih Demiral, odpovedať na ne dokázal iba striedajúci Michael Gregoritsch.

Šláger štvrťfinále trojtitulových Nemecka so Španielskom bez favorita

Tréner Španielska Luis de la Fuente po každom zápase v skupinovej fáze prízvukoval, aby jeho hráči zostali pevne nohami na zemi.

R. Marin po prehre v osemfinále s Holandskom: Sme sklamaní

Rumuni sa stali víťazmi "slovenskej" E-skupiny so štyrmi bodmi na konte. Zaznamenali triumf nad Ukrajinou (3:0), remízu so Slovenskom (1:1) a prehru s Belgickom (0:2).

Po osemfinále ME je na čele tabuľky strelcov kvarteto s tromi gólmi

Nemci sú na čele v počte strelených gólov (10), o jeden menej majú na konte Španieli. Slovákom so štyrmi presnými zásahmi patrí deviate miesto.

Turci zdolali Rakúsko, vo štvrťfinále ich čaká Holandsko

Skóre otvoril Demiral už po 57 sekundách hry a postaral sa o druhý najrýchlejší gól ME. ,aktualizované

Holanďania zdolali Rumunsko 3:0 a postúpili do štvrťfinále

Zverenci Ronalda Koemana nedali súperovi šancu, s výnimkou úvodných 15 minút mali jasnú hernú prevahu a okrem troch gólov si vypracovali množstvo ďalších šancí. ,aktualizované

Ronaldo je najaktívnejší v streľbe, na konte má 20 pokusov

Aj po pondelkových osemfinálových súbojoch ME vo futbale sa na čele tabuľky držia naďalej gruzínsky útočník Georges Mikautadze, Nemec Jamal Musiala a Slovák Ivan Schranz.

Ronaldo sa otriasol po zlyhaní, Martinez: Dáva nám lekcie

Zápas mohol v predĺžení rozhodnúť Cristiano Ronaldo, ale jeho penaltový pokus v 105. minúte brankár Jan Oblak vystihol.

Belgičania čelia kritike, De Bruyne: Robil som, čo sa dalo

Mužstvo prehralo v skupine so Slovenskom 0:1, remizovalo s Ukrajinou 0:0 a na ME zdolalo len Rumunsko 2:0.

Portugalčania postúpili v rozstrele cez Slovinsko

Portugalci sa prebojovali medzi najlepšiu osmičku po ôsmich rokoch, na EURO 2016 vo Francúzsku získali svoj premiérový titul.,aktualizované

Francúzi zdolali Belgicko 1:0 vlastným gólom Vertonghena

Francúzi boli v úvode aktívnejší a snažili sa tvoriť, ale do väčších šancí sa nedostávali a strely z diaľky nemali potrebnú presnosť ani razanciu. ,aktualizované

Pickford vyzdvihol výkon Bellinghama: Jude je úžasný

V predposlednej minúte nadstavenia udrel efektnými nožničkami Jude Bellingham, ktorý poslal duel do predĺženia.

Nemecký futbalový zväz dostal pokutu za nedostatočnú bezpečnosť na ME

DFB musí zaplatiť dve pokuty vo výške 20.000 eur pre nedodržanie pravidiel o bezpečnosti a poriadku.

Calzona ďakoval fanúšikom, Kováčik: Historické účinkovanie

Postup do štvrťfinále im ušiel v nadstavenom čase duelu s Anglickom, v ktorom vyrovnal na 1:1 efektnými nožničkami Jude Bellingham.,aktualizované

UEFA vyšetruje gesto Bellinghama v osemfinále so Slovenskom

Bellingham po strelení vyrovnávajúceho gólu v nadstavenom čase urobil rukou gesto pri rozkroku.

Mikautadze pokračuje v FC Metz, získali ho z Ajaxu na trvalý prestup

Mikautadze sa na európskom šampionáte v Nemecku blysol tromi gólmi a prispel k senzačnému postupu Gruzínska do osemfinále.

Na čele tabuľky strelcov je aj trojgólový Schranz

V počte asistencií vedú Španieli Lamine Yamal, Fabian Ruiz, Rakúšan Alexander Prass, Rumun Dennis Man, Švajčiar Michel Aebischer a Chorvát Ante Budimir, všetci majú po dve presné prihrávky.

Williams po triumfe Španielska: Gruzínci boli skvelí súperi

V úvode druhého polčasu sa k šanci z polovice ihriska dostal Kvaracchelija, no vybehnutého Unaia Simona neprekvapil.

Rakúsko i Turecko chcú písať históriu

Rakúšania sa pod vedením Rangnicka predvádzajú nátlakovou hrou, ktorá im v uplynulých desiatich zápasoch priniesla osem víťazstiev a len jednu remízu a prehru.

Holandsko sa musí proti Rumunsku zlepšiť

Štatistiky sú na strane Holandska, momentálna forma sa mierne prikláňa k Rumunom.

Calzona je na hráčov hrdý: Jedinečné nasadenie a prístup

Slovákov poslal do vedenia v 25. minúte Ivan Schranz. Brankára Jordana Pickforda prekonal strelou zblízka a zaznamenal tretí gól na podujatí.

Bero dostal prvýkrát väčší priestor: Vážim si, že sme vôbec tu

Dvadsaťosemročný hráč Bochumu sa dostal do záverečnej nominácie ME na tretí pokus.

Strelec s asistenciou, miesto v základe neberie automaticky

Mladý útočník bol pri jedinom góle "sokolov" v podaní Ivana Schranza.

Anglicko prvýkrát prehrávalo, Schranz: Ukazuje to našu silu

S favorizovaným súperom nakoniec Slováci prehrali 1:2 pp a vypadli v osemfinále.