Pondelok 16. september 2024Meniny má Ľudmila

EURO 2024

Strelcovi nevadí pozícia náhradníka: Som na to zvyknutý

Dvadsaťtriročný hráč zo Slovana Bratislava má už 20 zápasov v národnom drese, no na pozíciu náhradníka je zvyknutý.

Rakúsko chce byť proti oranjes sebavedomé, píska Slovák Kružliak

Rakúšania si na favorizovaného súpera veria a pomýšľajú na prvý triumf nad Holandskom v súťažnom stretnutí od roku 1984.

Francúzi sľubujú streliť viac gólov, Poľsko hrá už len o česť

Otázny je štart kapitána francúzskeho tímu Kyliana Mbappeho, ktorý v súboji proti Rakúsku (1:0) utrpel zlomeninu nosa a nehral v šlágri proti Holandsku (0:0).

Dánom môže stačiť na postup z C-skupiny aj remíza, Srbi musia vyhrať

V horšej pozícii sú Srbi, ktorí potrebujú na udržanie postupových šancí bodovať naplno.

Angličania si veria a chcú proti Slovinsku umlčať kritikov

Do súboja proti Slovinsku vstúpia obhajcovia striebra ako líder "céčka" so štyrmi bodmi.

Schranz je medzi najlepšími strelcami aj po 10. hracom dni

V počte asistencií viedli Holanďan Nathan Ake, Rumun Dennis Man a Remo Freuler zo Švajčiarska, ktorí prihrali na dva góly.

Füllkrug zariadil Nemcom prvenstvo v A-skupine: Skvelý moment

Domáci sa dlho nevedeli presadiť cez obranu súpera, ale svoj tlak vystupňovali v druhom polčase a streleckú prevahu (18:4) nakoniec potvrdili v závere.

Maďari sú v hre o postup: V A-skupine porazili Škótov 0:1

Maďari si musia počkať na vývoj v tabuľke tretích tímov, z ktorej postúpia štyri tímy. Momentálne má mužstvo Marca Rossiho tri body, rovnako ako Rakúsko a Slovensko, no Maďari majú horšie skóre. ,aktualizované

Neuer nastúpil v 18. zápase na ME, prekonal rekord Buffona

V nedeľu nastúpil v stretnutí A-skupiny vo Frankfurte proti Švajčiarsku.,aktualizované

Albánsky útočník Daku dostal od UEFA dvojzápasový dištanc

Riadiaci orgán európskeho futbalu mu uložil sankciu pre nedodržanie všeobecných zásad správania.

Schick by mohol nastúpiť v stredajšom zápase proti Ture

Tréner českej reprezentácie Ivan Hašek bezprostredne po zápase uviedol, že Schickovu účasť v stretnutí s Tureckom nevidí optimisticky.

UEFA sprísni bezpečnostné opatrenia počas turnaja

Organizátori budú musieť na štadiónoch vykonať dodatočné bezpečnostné opatrenia, aby sa predišlo takýmto incidentom.

ME2024: Hancka musel proti Ukrajine nahradiť Obert

Slovákov čaká v stredu rozhodujúci zápas proti Rumunsku.,aktualizované

ME2024: Mikautadze sa po 9. hracom dni pridal na čelo tabuľky strelcov

Slováci sa v úvodných dvoch zápasoch dostali k 24 strelám a patrilo im priebežné 14. miesto.

ME2024:Belgičania zamotali éčko, historická bodová zhoda štyroch tímov

Rumuni boli v hre o zisk zrejme postupového bodu až do začiatku záverečnej desaťminútovky.

ME2024: Ak chce Chorvátsko pokračovať na ME musí zdolať Taliansko

Chorvátsko do turnaja vstúpilo prehrou 0:3 proti Španielsku, pričom všetky góly inkasovalo už v prvom polčase.

ME2024: Lobotka očakáva od Rumunov defenzívny prejav

Rumuni neprehrali v kvalifikácii na ME ani jeden zápas a I-skupinu vyhrali s 22 bodmi.

ME2024: Albánski futbalisti sú stále v hre o postup do osemfinále

Albánsko vstúpi do svojho tretieho zápasu opäť ako jasný outsider.

Martinez po postupe Portugalska: Sme pripravení na vyraďovačku

Portugalčania sú už istý víťaz skupiny, no o ďalších postupujúcich nie je zďaleka rozhodnuté.

ME2024: Belgicko zdolalo Rumunsko, všetky tímy majú tri body

Po druhom hracom dni E-skupiny tak majú všetky štyri tímy na konte po tri body a o postupujúcich sa rozhodne až v záverečnom kole v stredu 26. júna.

ME2024: Portugalskí futbalisti si zaistili postup do osemfinále

V sobotňajšom zápase F-skupiny zdolali Turecko 3:0 a obsadia prvé miesto v tabuľke.,aktualizované

ME2024: Ronaldo sa odfotil s chlapcom, ktorý vybehol na trávnik

K incidentu došlo v 69. minúte, mladý fanúšik vybehol z tribúny do stredového kruhu, kde stál Ronaldo. Hviezdny útočník sa ku chlapcovi naklonil a bez okolkov si s ním spravil "selfie".

Schick si poranil lýtko, jeho štart proti Turecku je otázny

Schick strelil v dueli s Gruzínskom vyrovnávajúci gól v 59. minúte, no o necelých desať minút neskôr ho musel Hašek z trávnika stiahnuť.

ME2024: Českí futbalisti remizovali s Gruzínskom

Mužstvo trénera Ivana Hašeka figuruje na treťom mieste neúplnej tabuľky, na konte má jeden bod, rovnako ako štvrté Gruzínsko.,aktualizované

Slováci o postup opäť ako trojbodoví, pred štyrmi rokmi nepostúpili

Slováci zdolali na úvod ME 2020 Poľsko (2:1) a v druhom zápase nestačili na Švédov (0:1). V záverečnom stretnutí podľahli Španielsku 0:5 a neprebojovali sa do vyraďovacej fázy.

RITUÁLY ME2024: Haraslín prichádza ako posledný, je to isté jedlo

Najprv si obúva pravú kopačku, potom ľavú, ale zaväzuje si ich naopak, čiže najprv ľavú.

Euro 2024 môže priniesť Nemecku 1 miliardu eur, tvrdí inštitút Ifo

Odborníci sa zhodujú, že celkový vplyv Eura 2024 na najväčšiu európsku ekonomiku závisí aj od toho, ako sa na turnaji bude dariť nemeckému národnému tímu.

Škriniara mrzí nevyužitá šanca na postup. Prestali sme si veriť, tvrdí

Tím trénera Francesca Calzonu mal zo začiatku navrch a svoj druhý gól na šampionáte strelil v 17. minúte Ivan Schranz.

Schranz je s dvoma gólmi najlepší strelec po 8. hracom dni

Na spoločnom treťom mieste medzi nahrávačmi figuroval Juraj Kucka s jednou asistenciou, ktorú si pripísal pri Schranzovom víťaznom góle do siete Belgicka (1:0).

Poľsko na turnaji končí, Rakúšania o postup proti Holandsku

V 60. minúte sa Poľsko dočkalo momentu, na ktorý čakalo.

Francúzsky tréner Deschamps: Ak by sa rozhodovalo, Mbappe by hral

Úradujúci vicemajstri sveta Francúzi si v prvých dvoch stretnutiach na šampionáte pripísali iba jeden gól a aj ten dal do vlastnej siete rakúsky obranca Maximilian Wober.

Witsel vynechá pre zranenie zápas proti Rumunsku

Witselovu absenciu potvrdil novinárom na tlačovej konferencii hlavný tréner Belgicka Domenico Tedesco.

Škóti aj Maďari potrebujú na postup z A-skupiny v nedeľu tri body

Remíza nič nerieši, obe mužstvá si potrebujú pripísať víťazstvo.

Nemci proti Švajčiarom v nedeľu o prvenstvo v A-skupine

Švajčiari sú už jednou nohou medzi najlepšou šestnástkou a môžu sa ešte pokúsiť preskočiť svojho súpera v tabuľke.

Holanďania remizovali s Francúzmi, Koeman: Mali lepšie šance

Francúzi nastúpili bez svojho kapitána Kyliana Mbappeho, ktorého tréner Didier Deschamps pošetril, keďže proti Rakúsku utrpel zlomeninu nosa.,aktualizované

Futbalisti Rakúska zaznamenali prvé víťazstvo na ME, zdolali Poľsko

Rakúšania sa v záverečnom treťom kole skupiny stretnú v utorok s Holanďanmi (18.00 h). Poliakov čaká v rovnaký deň súboj s topfavoritom turnaja Francúzskom (18.00 h).,aktualizované

Škriniar kritizoval vykrývanie stredu: Tréner to prízvukoval

Aj napriek prehre majú Slováci stále postup vo svojich rukách.

Jediný slovenský strelec Schranz: Na góloch má zásluhu celý tím

Útočník sa stal prvým Slovákom, ktorý vsietil na ME dva góly.

Slováci podľahli Ukrajine 1:2, rozhodol Jaremčuk

O tom, či Slováci postúpia do vyraďovacej fázy, sa tak rozhodne v záverečnom skupinovom dueli s Rumunskom, ktorý je na programe v stredu o 18.00 h vo Frankfurte.,aktualizované

Média reagujú na slovenský zápas s Ukrajinou: Víťazný žolík