EURO 2024

Rozhodnutia VAR budú na ME vysvetlené na obrazovkách štadiónov

Jednou z rôznych kritík technológie od jej zavedenia boli problémy, ktoré mali priaznivci s pochopením dôvodov prijatia určitých rozhodnutí.

Futbalista Pavlovič vypadol z nominácie Nemecka, nahradil ho Can

Pavlovič vynechal pre chorobu aj dva marcové prípravné zápasy proti Francúzsku a Holandsku a chýbal i v nedávnom stretnutí s Gréckom. V príprave nastúpil iba v zápase proti Ukrajine.

Ukrajinský obranca Mykolenko sa zranil v príprave proti Moldavsku

Dvadsaťpäťročný obranca Evertonu si v 26. minúte zápasu vyžiadal lekárske ošetrenie

Mníchovský štadión bude osvetlený v dúhových farbách

Organizátori pristúpili k tomuto kroku v súvislosti s dúhovým pochodom.

Kružliaka čaká prvé EURO, na zozname arbitrov aj Argentínčan

Dôveru od Európskej futbalovej únie (UEFA) dostal ako hlavný rozhodca, jeho asistentmi budú Branislav Hancko s Jánom Pozorom.

ANKETA OSOBNOSTÍ: Šesták favorizuje na ME Nemcov, SR vidí v osemfinále

Športová redakcia TASR oslovila pred štartom ME v Nemecku slovenské futbalové osobnosti so štyrmi anketovými otázkami.

Majster Európy Jurkemik verí Slovákom: Urobia dobré meno

Jurkemik, ktorý je majster Európy z roku 1976, v rozhovore pre TASR ocenil prínos hlavného trénera Francesca Calzonu a od jeho mužstva očakáva, že nechá na ihrisku všetko.

Hološko na ME verí Slovákom, titul želá Angličanom

Bývalý útočník si zahral za Slovensko na majstrovstvách sveta v Južnej Afrike v roku 2010.

Pivarník vidí paralelu s ME 1976: Mohli sme len prekvapiť

Pivarník je majster Európy z roku 1976 a v rozhovore pre TASR prezradil svoje očakávania a pohľad na súčasnú slovenskú reprezentáciu.

Šéf SFZ Kováčik očakáva špičkovú organizáciu EURO: Cieľ je postup

Jánovi Kováčikovi sa páčili výkony mužstva Francesca Calzonu v príprave na šampionát, v ktorej zdolalo San Maríno a Wales zhodne 4:0, nechcel by ich však preceňovať.

Škriniara čaká tretie EURO: Máme silnejšie mužstvo

Stopér Paríža St. Germain si zahral aj na predošlých dvoch finálových turnajoch ME.

ZAČÍNA SA FIESTA: EURO 3-krát so Slovákmi, na titul viacero favoritov

Stretnutím domáceho Nemecka so Škótskom v základnej A-skupine odštartuje v piatok 14. júna o 21.00 h v Allianz Arene v Mníchove európsky šampionát vo futbale s poradovým číslom 17.

Portugalsko zdolalo v príprave Írsko 3:0, dvojgólový Ronaldo

Strelecky sa najskôr presadil Joao Felix a po ňom dvakrát Cristiano Ronaldo, ktorý tak má na konte už 130 reprezentačných gólov. ,aktualizované

Slováci už v Nemecku absolvovali prvý tréning i autogramiádu

Prvý zápas Slovákov je na programe v pondelok, vo Frankfurte nastúpia o 18.00 h proti favoritovi E-skupiny z Belgicka.

Švajčiarom sa nepozdáva trávnik v Stuttgarte, podali sťažnosť

Tím v pondelok trénoval na domácom štadióne klubu Stuttgarter Kickers. Kamery zachytili, ako si tréner Murat Yakin prezerá trávnik na štadióne Waldau a tvári sa nespokojne.

Škótsky kapitán Robertson bude do zápasu s Nemeckom fit

Obranca FC Liverpool nedokončil v pondelok tréningovú jednotku pre menšie zdravotné problémy.

Lewandowski vynechá úvodný duel Poľska na turnaji pre zranenie

Poľsko už prišlo o útočníka Arkadiusza Milika, ktorý utrpel poranenie kolena v piatkovom stretnutí proti Ukrajine. ,aktualizované

Maatsen nahradí de Jonga v tíme Holandska

Dvadsaťsedemročný de Jong robil maximum pre to, aby na ME štartoval, boj s časom však prehral.,aktualizované

Talianov po príchode do Nemecka vítali stovky priaznivcov

Stredopoliar Nicolo Barella z Interu Miláno bol prvý z hráčov, ktorý vystúpil z lietadla po pristátí na letisku v Dortmunde.

Voličov v EÚ podľa prieskumu najviac trápi ekonomická situácia

V odpovedi na otázku, čo bola najdôležitejšia vec, ktorá ovplyvnila ich hlasovanie v eurovoľbách, respondenti uviedli zlepšenie ekonomickej situácie a zníženie inflácie.

Real Madrid na MS klubov pôjde, Ancelottiho slová dezinterpretovali

Ako hlavný dôvod uvádza skutočnosť, že riadiaci orgán súťaže podcenil kompenzáciu, ktorú by mal klub dostať. ,aktualizované

Prezident UEFA Čeferin nemá obavy o bezpečnosť šampionátu

Čeferin napriek tomu priznal, že za problém považuje geopolitickú situáciu vo svete, ktorá prináša čoraz viac násilia a agresie.

Slováci opäť štvorgóloví, Škriniar a Boženík poukázali i na chyby

Slováci zvíťazili na Walesom o štyri góly len raz, zároveň je to najväčší rozdiel v histórii.

Calzona po Walese videl rezervy: Musíme hrať ako tím

Na ME v Nemecku by podľa neho hra v nedeľnej generálke proti "drakom" nestačila na dosiahnutie úspechu.

Mužstvo Francesca Calzonu vstúpi do šampionátu v pondelok 17. júna o 18.00 h proti Belgicku. ,aktualizované

Futbalisti Talianska zvíťazili nad Bosnou a Hercegovinou 1:0

O jediný gól duelu na štadióne v Empoli sa postaral v 38. minúte stredopoliar Interu Miláno Davide Frattesi. ,aktualizované

Sadílek vynechá šampionát pre zranenie, Hašek: Veľké oslabenie

Sadílek ešte v piatok odohral prípravný duel Čechov proti Malte (7:1), osudná sa mu stala jazda na bicykli nasledujúci deň.

Portugalčania podľahli v závere prípravy na ME Chorvátsku

Maďari si poradili s Izraelom 3:0, dvoma gólmi k tomu prispel Barnabás Varga.,aktualizované

Calzona očakáva proti Walesu lepší výkon

Wales podľa talianskeho kormidelníka disponuje veľkou kvalitou.

Volebné moratórium predĺžili, potrvá do nedele 1.00 h

Dôvodom je predpoludňajší incident vo volebnej miestnosti v Palárikove, ktorú pre nález bieleho prášku na tri hodiny uzatvorili.,aktualizované

V nomináciii Škótska nefiguruje brankársky veterán Gordon

Brankár škótskeho klubu Hearts utrpel na konci roka 2022 vážne zranenie nohy a do hry sa vrátil po viac než ročnej prestávke.

Poliaci budú na šampionáte bez zraneného útočníka Milika

Tridsaťročný Milik, ktorý pôsobí v Juventuse Turín sa zranil po dvoch minútach po zásahu Ruslana Malinovského do achillovky.

Česi zvíťazili v prípravnom dueli nad Maltou vysoko 7:1

V generálke na šampionát nastúpia zverenci Ivana Haška v pondelok 10. júna v Hradci Králové proti Severnému Macedónsku.,aktualizované

FINÁLNA NOMINÁCIA NA EURO 2024: Calzona vyradil Polievku i Kadáka

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona určil v piatok konečnú nomináciu 26 hráčov na majstrovstvá Európy v Nemecku. ,aktualizované

Stredopoliar Iličič figuruje v konečnej nominácii Slovinska

Iličič sa vrátil do národného tímu po vyše dvojročnej prestávke, v utorkovom prípravnom zápase proti Arménsku strelil víťazný gól na 2:1.

Z nominácie Rakúska vypadli Lawal, Ballo a Lainer

V kádri sa nachádza dvanásť hráčov pôsobiacich v nemeckej Bundeslige.

Ako posledný vypadol z nominácie Švajčiarska útočník Zeqiri

Dvadsaťštyriročný útočník z belgického klubu KRC Genk bude v pohotovosti v prípade zranenie niektorého z ofenzívnych hráčov.

Brankárskou jednotkou Belgicka bude Casteels

Belgičania budú 17. júna prví súperi Slovenska na ME, v základnej E-skupine sa stretnú aj s Rumunskom a Ukrajinou. Informovala agentúra dpa.

Nagelsmann mal zmeniť rozhodnutie, z nominácie vyradí Nübela

Hlavný tréner na domácom turnaji nevyužije štyroch brankárov v 26-člennej nominácii, ako mal pôvodne v pláne.