Na kandidátnych listinách je 324 kandidátov. Slováci budú 8. júna voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. ,aktualizované
Za europoslanca môže byť zvolený občan SR, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕši 21 rokov a má trvalý pobyt na území SR.
Do europarlamentu kandidujú tiež Ján Figeľ, Ivan Štefanec, Branislav Škripek, Mária Červeňová a Slavomír Gregorík. ,aktualizované
Lídrom kandidátky bude predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) a poslanec Národnej rady SR Branislav Becík.
Informoval v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo podpredseda Hlasu-SD a minister investícií Richard Raši.
Do europarlamentu kandidujú tiež expremiér Eduard Heger, Andrea Letanovská, Juraj Šeliga, Dorota Nvotová, Michal Kiča, Jozef Mihál a Kristián Čekovský.
Na kandidátke Republiky bude aj Jozef Viktorín, Pavol Slota, Miroslav Kamenský, Marek Géci, Marián Ďuriš či Ondrej Ďurica.
Toto nie je žiadna hra, aby ste si nemysleli, že nastavujeme nejaké známe politické tváre, ktoré budú na seba ťahať hlasy a potom sa vzdajú výsledku a zostanú tam, kde sú, podotkol R. Fico.
Na kandidátke nasleduje Zdenko Čambal, bývala poslankyňa parlamentu Romana Tabák, štátni tajomníci Filip Kuffa a Štefan Kuffa.
Volebný manifest v sobotu prijali aj európski socialisti.
Prezident zdôraznil, že je nevyhnutné, aby v eurovoľbách "opäť zvíťazila demokracia a nezosilneli hnutia, ktoré sú založené len na nostalgii minulosti a ponúkajú falošné riešenia pre ľudí".
Kandidátka je plná slušných ľudí, odborníkov, takí, ktorí sú odhodlaní od prvej sekundy robiť v prospech Slovenska a ukazovať na Západe, kam patríme, vyhlásil volebný líder Ódor.
Júnové eurovoľby podľa neho prinášajú možno poslednú šancu zmeniť Európsku úniu. Úspech v nich označil za stranícku prioritu.
Za europoslanca môže byť zvolený občan SR, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕši 21 rokov a má trvalý pobyt na území SR.
Každý volič dostane vo volebnej miestnosti na Slovensku rovnakú zostavu hlasovacích lístkov.
Hnutie si zároveň na sobotnom sneme v Bratislave zvolilo piatich členov predsedníctva.
Nebude chýbať ani predseda PES a švédsky expremiér Stefan Löfven či rumunský premiér Marcel Ciolacu, o ktorom sa vo vlasti uvažuje ako o budúcom možnom eurokomisárovi.
Nemecká poslankyňa a spolupredsedníčka skupiny Zelení/EFA v EP poskytla rozhovor počas tohtotýždňového plenárneho zasadnutia europarlamentu v Štrasburgu.
Na štvrtom mieste kandiduje poslankyňa NR SR za SaS Jana Bittó Cigániková, z piateho miesta Karol Galek a zo šiesteho Ján Oravec.
Kremeľ nemôže priamo ovplyvniť mysle a srdcia európskych ľudí. Potrebuje na to domácich zástupcov, uviedla podpredsedníčka Európskej komisie (EK) pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová.
Za prioritu v Európskom parlamente (EP) považuje strana zachovanie práva veta a suverenitu Slovenska.
TASR o tom informoval hovorca hnutia Ondrej Ďurica.
Čo sa týka personálnych otázok, predsedu hnutie voliť nebude, keďže pozíciu doterajšieho lídra Igora Matoviča potvrdilo nedávno, uviedol Michal Šipoš.
Kandidátku podľa Forróa aliancia zostavovala zo skúsených politikov, odborníkov a mladých ľudí.,aktualizované
Peniaze pre štatistický úrad zahŕňajú výdavky súvisiace so spracovaním výsledkov volieb.
Veronika Cifrová Ostrihoňová chce byť hlasom otvoreného, férového, empatického a silne proeurópskeho Slovenska.
Leggeri pôsobil vo funkcii riaditeľa Frontexu od roku 2015 do 2022.
Korčok za podporu poďakoval.,aktualizované
Strana Hlas-SD pre TASR uviedla, že sa momentálne sústreďuje na prezidentské voľby. Do eurovolieb chce však ponúknuť kandidátov, ktorí budú presadzovať národnoštátny záujem Slovenska.
Finančné prostriedky určené na kampaň musí kandidát viesť na osobitnom účte v banke.
Politické strany alebo koalície, ktoré sa chcú zúčastniť na voľbách, by mali doručiť svoje kandidátne listiny zapisovateľovi štátnej volebnej komisie najneskôr 90 dní pred dňom volieb.
PS sa obáva, čo by sa stalo, ak by vládna koalícia ovládla aj prezidentský úrad. Ak by sa šéf Hlasu-SD Pellegrini stal prezidentom, podľa Šimečku to môže byť s našou demokraciou na šikmej ploche.