Podľa slov štátnej tajomníčky agrorezortu Kristíny Vavríkovej platia doterajšie opatrenia.
,aktualizované- Na Slovensku vznikne nová linka pomoci v kompetencii Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR. Linka pomoci 116117 bude slúžiť pre neurgentné stavy, aby sa odbremenila tiesňová linka 155.
- Turecká polícia vo štvrtok násilne rozohnala protest študentov na univerzite v Ankare, ktorým chceli vyjadriť nesúhlas so zatknutím istanbulského primátora a opozičnej osobnosti Ekreme Imamogla.
- Najmenej päť ľudí utrpelo zranenia pri útoku nožom v Amsterdame, vyhlásila vo štvrtok holandská polícia.
- Chorvátsky prezident Zoran Milanovič vo štvrtok prisľúbil, že vojaci jeho krajiny nebudú súčasťou európskych síl, ktoré by sa na Ukrajine mohli nasadiť v prípade ukončenia vyše trojročnej vojny.
- Slovenská republika opäť rozširuje svoje snahy o ochranu a podporu nehmotného kultúrneho dedičstva, keď sa uchádza o zápis tradícií spojených s ovčiarstvom, salašníctvom a sezónnym pasením oviec.
- Na Slovensku zatiaľ nepribudli nové ohniská slintačky a krívačky, naďalej sú štyri. Uviedol to vo štvrtok minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) po zasadnutí ústredného krízového štábu.
- V Nitre potvrdili ďalší prípad ochorenia osýpok. Ide o 35-ročnú osobu, ktorá sa nakazila v zahraničí. Z momentálne dostupných informácií nie je možné určiť, či bola osoba proti osýpkam očkovaná. TASR o tom informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.
- Kto v súčasnej dobe volá po zrušení sankcií voči Rusku, stojí podľa českého premiéra Petra Fialu na strane ruskej agresie a Moskve tým pomáha.
- Pápež František, ktorý sa zotavuje z ťažkého zápalu pľúc, udelí na Veľkonočnú nedeľu (20. apríla) svoje tradičné požehnanie Urbi et Orbi (mestu Rím a svetu).
- Holandsko je pre SR významným obchodným partnerom a patrí medzi piatich najväčších investorov na Slovensku. Takto zhodnotil vo štvrtok minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár rokovanie s holandským ministrom Casparom Veldkampom.
- Rakúska vláda oznámila vo štvrtok balík opatrení v súvislosti s prepuknutím nákazy slintačky a krívačky na Slovensku a v Maďarsku vrátane zákazu dovozu živých zvierat z oboch krajín.
- Prioritou Európskej komisie je obnoviť a zamerať vzťahy medzi Úniou a Čínou na dosiahnutie hmatateľnej obnovy rovnováhy v dôležitých sektoroch nášho hospodárstva. Uviedol to vo štvrtok v Pekingu eurokomisár pre obchod a hospodársku bezpečnosť Maroš Šefčovič.
- Z iniciatívy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa vo štvrtok v Paríži koná summit tzv. koalície ochotných venovaný finalizácii bezpečnostných záruk, ktoré majú byť poskytnuté Ukrajine v prípade prímeria vo vojne rozpútanej Ruskom.
- Slovenská futbalová reprezentácia bude aj v nasledujúcej edícii Ligy národov účinkovať v C-divízii a pri žrebe bude zaradená do druhého koša. Informoval o tom web tntsports.co.uk.
- Český minister poľnohospodárstva Marek Výborný vo štvrtok kritizoval prevozy zvierat utratených pre slintačku a krívačku na Slovensku v nedostatočne izolovaných vozidlách.
- Britský premiér Keir Starmer vo štvrtok vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin dáva iba prázdne sľuby o prímerí na Ukrajine.
- Rádio Expres si drží prvenstvo v počúvanosti, pustilo si ho 29,4 percenta poslucháčov. Vyplýva to z aktuálnych výsledkov prieskumu počúvanosti Radioprojekt, ktorý realizuje spoločnosť Median SK.
- Opozičné hnutie Progresívne Slovensko vyzýva predsedu Národnej rady Richarda Rašiho (Hlas-SD), aby sa zasadil za zmrazenie poslaneckých platov.
- Najmenej 14 miliónov detí je v tomto roku vystavených zvýšenému riziku podvýživy alebo smrti, keďže hlavní medzinárodní darcovia, ako napríklad Spojené štáty, znižujú rozpočty na poskytovanie pomoci, varoval v stredu Detský fond OSN (UNICEF).
- Polícia obnovila vo štvrtok ráno premávku na tzv. malých hraničných priechodoch s Maďarskom. Počas nočných hodín boli na týchto priechodoch nainštalované zariadenia na dezinfekciu motorových vozidiel.
Priame prenosy z Národnej rady
zobraziť viac