FOTOGRAFIE Z ARCHÍVU
Všetky správy
Šéf Bieleho domu po telefonáte zároveň uviedol, že lídri hovorili aj o Iráne, ktorý v súčasnosti vedie jadrové rokovania s USA.
,aktualizované- Sýrsky minister vnútra Anas Chattáb v stredu oznámil, že štátne orgány prevzali kontrolu nad všetkými továrňami a ostatnými zariadeniami určenými na výrobu drogy captagon.
- Nemecko a Poľsko majú stále záujem rozvíjať vzájomnú spoluprácu aj po víťazstve Karola Nawrockého v nedeľných poľských prezidentských voľbách, potvrdili ministri zahraničných vecí oboch krajín.
- Americký prezident Donald Trump po stredajšom telefonáte s ruským prezidentom Vladimirom Putinom varoval, že na Ukrajine nenastane „okamžitý mier“. Lídri krajín okrem toho diskutovali aj o nedávnych dronových útokoch Ukrajiny na Rusko a o vývoji situácie v Iráne.
- Poslanci Národnej rady (NR) SR skončili stredajšie rokovanie návrhom opozičných poslancov na vykonanie poslaneckého prieskumu na Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Jeho cieľom je preveriť prideľovanie, realizáciu a kontrolu projektov podporených z dotácií agentúry.
- Vzdorujúci obyvateľ nemeckého mesta Kolín nad Rýnom odmietal v stredu rešpektovať príkaz na evakuáciu a bránil tak plánovanému zneškodneniu troch amerických bômb z druhej svetovej vojny, uviedol v stredu hovorca mesta.
- V obci Lendak v okrese Kežmarok došlo v stredu k tragickej nehode. Traktor tam zrazil maloleté dieťa. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air-Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková.
- Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov v stredu vyhlásil, že v súvislosti s odpoveďou Ruska na ukrajinský útok na letiská sú na stole všetky možnosti. Spojené štáty a Britániu vyzval na vyvinutie tlaku na Kyjev, aby s takýmito útokmi skončil.
- Ruský prezident Vladimir Putin v stredu obvinil Ukrajinu z víkendových útokov na infraštruktúru v pohraničnej Brianskej a Kurskej oblasti, ktoré označil za teroristické. Cieľom bolo podľa Putina podkopať pondelkové mierové rokovania medzi Moskvou a Kyjevom v Istanbule.
- Moldavský premiér Dorin Racean s odvolaním na informácie získané spravodajskými službami v stredu varoval, že Rusko chce v moldavskom separatistickom regióne Podnestersko nasadiť 10.000 vojakov.
- Predstavitelia Slovenského hnutia obrody (SHO) sú presvedčení, že prezident SR Peter Pellegrini porušil ústavu, keď odmietol vypísať referendum o zrušení sankcií voči Ruskej federácii. Uviedli to v stredu na tlačovej konferencii v Nitre.
- Z nominácie slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov vypadli pred domácim šampionátom Sebastian Kóša a Dominik Veselovský.
- Líder opozičnej SaS a poslanec Národnej rady (NR) SR Branislav Gröhling hovorí v súvislosti s nevyhlásením referenda o neuplatňovaní sankcií voči Rusku o možnom začiatku koaličnej krízy.
- Mesto Senec podpísalo s Ministerstvom zdravotníctva (MZ) SR zmluvu o výstavbe novej polikliniky v meste. Informovala o tom samospráva na sociálnej sieti avizujúc, že už v tomto roku by sa mohla nová poliklinika začať stavať.
- Prípad Petra V., obžalovaného vo vydieračskej kauze súvisiacej s prepisom trenčianskeho baru Fatima, sa vracia späť na Okresný súd v Trenčíne.
- Počet potratov v SR dlhodobo klesá, vlani ich bolo hlásených 10.373. U žien s trvalým pobytom v SR bolo vlani vykonaných 4896 umelých prerušení tehotenstva (UPT), čo bolo o 305 menej ako v roku 2023. Ide tak o druhý najnižší počet od roku 1997.
- Česko podpísalo zmluvu s juhokórejskou firmou Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) o dostavbe jadrovej elektrárne Dukovany.
- Referendum o sankciách voči Rusku nie je možné vyhlásiť. Prezident SR Peter Pellegrini o tom informoval na stredajšej tlačovej konferencii.
- Európska únia (EÚ) v stredu schválila zavedenie eura v Bulharsku od 1. januára 2026, ktoré sa tak stane 21. členom eurozóny.
- Opozičná strana SaS v stredu podala do podateľne Národnej rady (NR) SR návrh na zrušenie celej transakčnej dane.
- Jeden z obvinených v súvislosti s podozrením z činnosti neonacistickej skupiny, pôsobiacej na území Bratislavy, ostáva vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR o tom v stredu rozhodol na neverejnom zasadnutí.
Priame prenosy z Národnej rady
zobraziť viac