Nedela 6. október 2024Meniny má Natália

EURÓPSKA LIGA: Basaksehir so Škrteom zdolal Kodaň

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V ďalšom stretnutí dominoval Manchester United na ihrisku rakúskeho LASK-u Linz, anglický veľkoklub vyhral 5:0.

Bratislava 12. marca (TASR) – Futbalisti Istanbulu Basaksehir aj so slovenským obrancom Martinom Škrtelom vyhrali v prvom zápase osemfinálového kola Európskej ligy UEFA 2019/2020 nad dánskym FC Kodaň 1:0. Rozhodujúci gól padol v závere zápasu po nariadenom pokutovom kope, o ktorom rozhodol VAR. Bývalý slovenský reprezentant absolvoval plnú zápasovú minutáž.

V ďalšom stretnutí dominoval Manchester United na ihrisku rakúskeho LASK-u Linz, anglický veľkoklub vyhral 5:0. K výhre "červených diablov" posunul už v prvom polčase Nigérijčan Odion Ighalo, 30-ročný útočník skóroval v 28. minúte, keď po krátkom driblingu namieril spoza šestnástky pod brvno gólmana domácich. Hostia mali v prvom polčase výraznú hernú i streleckú prevahu, úradujúci rakúsky vicemajster sa nedostal ani k jedinej strele na bránku. Po prestávke poistil víťazstvo Walesan Daniel James, ktorý využil nedôsledné bránenie domácich v 16-tke. United svoju dominanciu potvrdilo ďalšími tromi gólmi v závere zápasu. V Linzi sa hralo bez divákov ako reakcia na riziko šíriaceho sa nového koronavírusu.

Podobne pred prázdnym hľadiskom sa uskutočnil aj duel Eintrachtu Frankfurt s FC Bazilej. Vedenie švajčiarskeho tímu zariadil v prvom dejstve pekným priamym kopom stredopoliar Samuele Campo, ďalšie dva góly pridali v druhej 45-minútovke hostia po rýchlych protiútokoch.

Z dôvodu rizika šírenia nového koronavírusu boli úplne odložené dva zo štvrtkových plánovaných osemfinálových zápasov, v oboch prípadoch taliansko-španielske súboje: FC Sevilla – AS Rím a Inter Miláno - Getafe CF.