Streda 9. október 2024Meniny má Dionýz

FC Nantes v 2. kole francúzskej ligy porazil Olympique Nimes 2:1

Na archívnej snímke Emiliano Sala z FC Nantes. Foto: TASR/AP

Víťazný vstup do aktuálneho ročníka Ligue 1 má za sebou aj AS St. Etienne. Vo svojom prvom zápase sezóny zvíťazili na domácom ihrisku nad nováčikom FC Lorient 2:0.

Paríž 30. augusta (TASR) – Futbalisti FC Nantes zvíťazili v 2. kole francúzskej najvyššej súťaže nad Olympique Nimes 2:1, hoci dohrávali po dvoch vylúčeniach len v deviatich. Kanárici profitovali z dvojgólového náskoku, ktorý si vytvorili v prvom polčase.

Víťazný vstup do aktuálneho ročníka Ligue 1 má za sebou aj AS St. Etienne. Vo svojom prvom zápase sezóny zvíťazili "zelení" na domácom ihrisku nad nováčikom FC Lorient 2:0. Zápas rozhodol dvomi gólmi 33-ročný útočník ASSE Romain Hamouma.

Futbalisti OSC Lille vyhrali na ihrisku Stade Reims 1:0. O triumfe hostí rozhodol v 32. minúte útočník Jonathan Bamba.

Ligue 1 - 2. kolo:

Stade Reims – OSC Lille 0:1 (0:1)
Gól: 32. Bamba

SCO Angers – Girondins Bordeaux 0:2 (0:2)
Góly: 25. Maja, 27. Bašić

FC Metz – AS Monaco 0:1 (0:1)
Gól: 22. Badiashile, ČK: 47. Fofana (Monaco)

FC Nantes – Olympique Nimes 2:1 (2:0)
Góly: 11. Girotto, 27. Louza (11m) – 57. Ferhat, ČK: 47. Louza, 87. Fabio (obaja Nantes)

AS St. Etienne – FC Lorient 2:0 (1:0)
Góly: 19. a 51. Hamouma