Streda 9. október 2024Meniny má Dionýz

Hromada prispel gólom k víťazstvu Liberca nad Plzňou 4:1

Jakub Hromada, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Kým Liberec slávil zisk prvých troch bodov v sezóne, Viktoria Plzeň vedená slovenským trénerom Adrianom Guľom utrpela prvú prehru.

Praha 30. augusta (TASR) - Slovenský futbalista Jakub Hromada prispel v nedeľu k víťazstvu Liberca 4:1 nad Plzňou v 2. kole českej ligy. Domáci mali expresný nástup, slovenský stredopoliar v 14. minúte zvýšil už na 3:0 pre Slovan. Kým Liberec slávil zisk prvých troch bodov v sezóne, Viktoria Plzeň vedená slovenským trénerom Adrianom Guľom utrpela prvú prehru. Hromada odohral celý zápas, rovnako ako jeho spoluhráč Martin Koscelník, za hostí nastúpil v 47. minúte Miroslav Káčer.

Česká liga - 2. kolo:

Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 0:0
/P. Štepanovský celý zápas, A. Čermák celý zápas a v 89. min dostal ŽK - P. Le Giang celý zápas/

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 4:1 (3:1)
Góly: 4. a 55. Mosquera, 11. Júsuf Hilál, 14. HROMADA – 34. Čermák (z 11 m)
/J. Hromada celý zápas a v 14. min dal gól, M. Koscelník celý zápas - M. Káčer hral od 47. min/

FK Pardubice – FK Teplice 2:1 (1:0)
Góly: 43. Tischler, 63. Surzyn – 49. Toml (vl.)