Streda 9. október 2024Meniny má Dionýz

Neapol nedokázal poraziť Parmu, zápas 35. kola skončil 2:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Všetky tri góly padli z pokutových kopov, víťazný strelil v 86. minúte domáci Dejan Kulusevski, ktorého predtým fauloval v šestnástke Kalidou Koulibaly.

Rím 22. júla (TASR) - Futbalisti FC Parma zdolali v stredajšom súboji 35. kola talianskej Serie A na domácej pôde SSC Neapol 2:1. Všetky tri góly padli z pokutových kopov, víťazný strelil v 86. minúte domáci Dejan Kulusevski, ktorého predtým fauloval v šestnástke Kalidou Koulibaly. Slovenský reprezentačný stredopoliar v službách Neapola Stanislav Lobotka nastúpil v 85. minúte, jeho krajan v drese Parmy Juraj Kucka absentoval v zápasovej nominácii.

Parma ukončila sériu siedmich duelov bez víťazstva a posunula sa na 10. priečku. Neapol nebodoval prvýkrát po piatich zápasoch a skomplikoval si boj o pohárové priečky, v tabuľke je siedmy o dva body za šiestym AS Rím, ktorého čakal ešte večer na pôde SPAL-u.