Utorok 15. október 2024Meniny má Terézia

USA aj Kanada vstúpili do Gold Cupu víťazne

Futbalista USA Sam Vines (vľavo) sa teší po strelení gólu v zápase základnej B-skupiny USA - Haiti na CONCACAF Gold Cupe v Kansas City v nedeľu 11. júla 2021. Foto: TASR/AP

V A-skupine Salvádor zdolal Guatemalu a je na čele tabuľky, keďže obhajca titulu Mexiko v úvodnom súboji turnaja len remizoval s Trinidadom a Tobago bez gólov.

New York 12. júla (TASR) – Futbalisti USA zvíťazili vo svojom úvodnom zápase na CONCACAF Gold Cupe nad Haiti 1:0. Súboj základnej B-skupiny v Kansas City rozhodol hlavičkou už v 8. minúte Sam Vines, pre ktorého to bol prvý gól v najcennejšom drese.

Lídrom skupiny je Kanada, ktorá si poradila s Martiniquom hladko 4:1. Góly strelili Cyle Larin, Jonathan Osorio, Stephen Eustaqio a Theodor Corbeanu potom, ako outsidera dostal do vedenia v 10. minúte Emmaiel Riviere.

V A-skupine Salvádor zdolal Guatemalu 2:0 a je na čele tabuľky, keďže obhajca titulu Mexiko v úvodnom súboji turnaja len remizoval s Trinidadom a Tobago bez gólov.