Utorok 22. október 2024Meniny má Sergej

PSG vyhralo 4:2 nad Štrasburgom, Škriniar odohral celý zápas

Hráč PSG Bradley Barcola (vpravo) sa pozerá na svoj tretí gól v zápase francúzskej futbalovej ligy medzi Paríž Saint-Germain a Štrasburgom v Parku princov v Paríži v sobotu 19. októbra 2024. Foto: TASR/AP

Škriniar bol v základe po vyše mesiaci a žltú kartu obdržal v nadstavení za podkopnutie.

Paríž 20. októbra (TASR) - Futbalisti Paríža Saint-Germain vyhrali v sobotnom zápase 8. kola Ligue 1 nad Racingom Štrasburg 4:2. V základe domácich bol aj slovenský reprezentačný kapitán Milan Škriniar, ktorý odohral celý zápas a dostal žltú kartu. Jeho tím udržal prvé miesto v tabuľke, o skóre pred Monacom.

Domáci otvorili skóre v 18. minúte zásluhou Sennyho Mayula, v 66. minúte prišiel víťazný gól Bradleyho Barcolu na priebežných 3:1. Škriniar bol v základe po vyše mesiaci a žltú kartu obdržal v nadstavení za podkopnutie. Štrasburg je v neúplnej tabuľke siedmy, o skóre pred Olympique Lyon.

V ďalšom zápase remizovalo Stade Brest so Stade Rennes 1:1. V tabuľke figurujú priebežne na deviatej priečke, Rennes je dvanáste. Hráči Lens ukončili šnúru piatich remíz triumfom na ihrisku Saint-Etienne 2:0 a poskočili na piatu pozíciu.

Ligue 1 - 8. kolo:

Paríž Saint-Germain - Racing Štrasburg 4:2 (1:0)

Góly: 18. Mayulu, 47. Asensio, 66. Barcola, 90. Lee Kang-In - 58. Mara, 90.+1. Diongue

Stade Brest – Stade Rennes 1:1 (0:0)

Góly: 54. Del Castillo (z 11 m) - 87. Jota

AS Saint-Etienne – Racing Lens 0:2 (0:1)

Góly: 21. Frankowski, 80. Labeau Lascary