Piatok 11. október 2024Meniny má Valentína

Grécko vyhralo v prípravnom dueli nad Cyprom

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V Aténach rozhodli domáci o svojom triumfe dvoma gólmi v prvom polčase.

Bratislava 11. novembra (TASR) - Futbalisti Turecka remizovali v stredajšom prípravnom medzištátnom dueli s Chorvátskom 3:3. Chorváti v druhom polčase zásluhou Maria Pašaliča a Josipa Brekala otočili nepriaznivé skóre, posledné slovo však mal v Istanbule domáci Cengiz Ünder.

Dánsko si poradilo doma so Švédskom 2:0, strelecky sa presadili Jonas Wind a Alexander Bah. Gréci vyhrali nad Cyprom 2:1, v Aténach rozhodli domáci o svojom triumfe dvoma gólmi v prvom polčase. Rumuni zdolali doma Bielorusko 5:3, keď sa dvoma presnými zásahmi prezentoval obranca Ionut Nedelcearu. Čierna Hora hrala na svojom štadióne v Podgorici s Kazachstanom nerozhodne 0:0.

Prípravné medzištátne zápasy - streda:

Grécko - Cyprus 2:1 (2:0)

Góly: 8. Tzolis, 17. Giakoumakis - 58. Ilia

Elbasani:

Albánsko - Kosovo 2:1 (1:0)

Góly: 31. Balaj, 65. Uzuni - 85. Muriqi (z 11m)

Ploješť:

Rumunsko – Bielorusko
5:3 (4:0)

Góly: 31. a 55. Nedelcearu, 11. Mitrea, 20. Marin (z 11m), 44. Puscas – 63. Kendyš, 80. Bachar, 90.+2 Klimovič

3:0 (2:0)

Góly: 5. Mifsud, 20. Borg, 84. Farrugia (z 11m)

Serravalle:

San Maríno - Lotyšsko
0:3 (0:1)

Góly: 32. Brolli (vla.), 71. Dubra, 78. Gutkovskis (z 11m)

3:3 (2:1)

Góly: 23. Tosun (z 11m), 41. Turuc, 58. Ünder – 32. Budimir, 53. Pašalič, 56. Brekalo