Sobota 12. október 2024Meniny má Maximilián

Futbalisti Leeds zničili Newcastle v 13. kole Premier League

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Marko Erd

Nádej na víťazstvo zobral Arsenalu brazílsky obranca Gabriel, ktorý v priebehu piatich minút dostal dve žlté karty.

Londýn 16. decembra (TASR) - Futbalisti Leedsu United vyhrali v stredajšom zápase 13. kola anglickej Premier League nad Newcastlom vysoko 5:2. V bránke hostí stále chýbal zranený slovenský brankár Martin Dúbravka.

Prvý polčas sa skončil nerozhodne 1:1, po zmene strán rozpútali domáci ofenzívne peklo, strelili štyri góly, z toho tri v záverečnej štvrťhodine. O päť zásahov Leedsu sa podelilo päť rôznych strelcov.

V trápení pokračuje Arsenal, ktorý doma remizoval s tretím Southamptonom 1:1. Hostia viedli od 18. minúty po góle bývalého hráča Arsenalu Thea Walcotta, ale v druhom polčase vyrovnal Pierre-Emerick Aubameyang, keď zakončil vydarenú akciu londýnskeho tímu. Nádej na víťazstvo zobral Arsenalu brazílsky obranca Gabriel, ktorý v priebehu piatich minút dostal dve žlté karty a v 63. minúte putoval predčasne pod sprchy.

Na domácom trávniku zaváhal aj Leicester, ktorý prehral s Evertonom 0:2. Víťazstvo hostí zariadili Richarlison a Mason Holgate.

sumáre - 13. kolo:

Arsenal Londýn - Southampton FC 1:1 (0:1)

Góly: 52. Aubameyang – 18. Walcott, ČK: 63. Gabriel (Arsenal)

Leeds United - Newcastle United 5:2 (1:1)

Góly: 36. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alioski, 88. Harrison - 26. Hendrick, 65. Clark

Leicester City - Everton FC 0:2 (0:1)

Góly: 21. Richarlison, 72. Holgate