Pondelok 14. október 2024Meniny má Boris

Tottenham vyhral pri premiére trénera Masona nad Southamptonom 2:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Spurs sa v tabuľke vyšvihli na šiestu priečku o skóre pred obhajcu titulu FC Liverpool, ktorý má zápas k dobru. Southampton je štrnásty.

Londýn 21. apríla (TASR) - Futbalisti Tottenhamu Hotspur vyhrali v dohrávke 29. kola anglickej Premier League nad Southamptonom 2:1. Vydarenú premiéru v pozícii trénera domácich absolvoval Ryan Mason, ktorý nahradil v pondelok prepusteného Joseho Mourinha.

Tottenham nebodoval naplno v predchádzajúcich troch ligových súbojoch, ale proti Southamptonu dokázal v závere otočiť skóre vo svoj prospech. Hostia viedli po polhodine hry zásluhou Dannyho Ingsa, v 60. minúte vyrovnal na 1:1 Gareth Bale. Štvrťhodinu pred koncom síce gól Heunga-Mina Sona neplatil pre ofsajd, ten istý hráč však v 90. minúte premenil pokutový kop, nariadený až na základe systému VAR, a zariadil triumf Tottenhamu.