Piatok 11. október 2024Meniny má Valentína

Ženský tím Lyonu prehral v lige po takmer štyroch rokoch a 80 zápasoch

Futbalistka Olympique Lyon Amandine Henryová (uprostred) so svojimi spoluhráčkami počas tréningu na štadióne, archívne foto. Foto: TASR/AP

V predchádzajúcich piatich sezónach vyhrali aj ženskú Ligu majstrov.

Lyon 21. novembra (TASR) – Futbalistky Olympique Lyon prehrali v ligovom zápase presne po 80 zápasoch, prvýkrát od decembra 2016. V 9. kole najvyššej francúzskej súťaže boli nad ich sily rovnako ako takmer pred štyrmi rokmi hráčky Paríža St. Germain, ktorým podľahli 0:1.

Rekordnú sériu ukončil gól Marie-Antoinetty Katotovej zo 17. minúty, ktorý zároveň posunul PSG na prvé miesto tabuľky o jeden bod práve pred Lyon. Klub z hlavného mesta sa snaží prelomiť hegemóniu úradujúcich majsteriek, ktoré vo Francúzsku kraľujú bez prestávky od roku 2007. V predchádzajúcich piatich sezónach vyhrali aj ženskú Ligu majstrov.