Futbal

Sporting Lisabon oslavuje po troch rokoch portugalský titul

Hráči Sportingu v sobotu triumfovali nad Portimonense 3:0.

Juventus remizoval s AS Rím v 35. kole Serie A

Futbalisti Hellasu Verona urobili dôležitý krok k záchrane. Doma nad Fiorentinou zvíťazili 2:1 a figurujú priebežne na 14. priečke, päť bodov od pásma zostupu.

Sevilla porazila Granadu v 34. kole La Ligy

Sevilla doma zdolala Granadu hladko 3:0 a posledná Almeria zvíťazila vo Vallecane 1:0.

Maguire bude chýbať Manchestru United asi tri týždne

Tridsaťjedenročný stopér vynechá pondelkový zápas United s Crystal Palace a možno aj tri posledné ligové zápasy v Premier League proti Arsenalu, Newcastlu a Brightonu.

Vo veku 85 rokov zomrel tréner majstrov sveta z Argentíny Menotti

Argentínska futbalová asociácia s veľkým zármutkom oznamuje smrť Cesara Luisa Menottiho, bývalého trénera majstrov sveta Argentíny.

Sparta triumfovala nad Slováckom 4:2, Haraslín strelil gól

Sparta má na čele tabuľky štvorbodový náskok pred svojím mestským rivalom Slaviou.

Leverkusen je stále nezdolaný, nad Frankfurtom zvíťazil 5:1

Dôležitý krok k udržaniu sa v najvyššej nemeckej súťaži urobil Bochum v zostave so slovenským stredopoliarom Matúšom Berom.

NIKÉ LIGA: Podbrezová prehrala s DAC Dunajská Streda 0:3

V Podbrezovej rozhodol DAC o svojom triumfe v druhom polčase, o góly sa postarali Matej Trusa, Milan Vitális a Damir Redzic.,aktualizované

Chelsea deklasovala West Ham 5:0 v 36. kole Premier League

Štvrtá Aston Villa prehrala v Brightone 0:1, o triumfe domácich rozhodol v 87. minúte útočník Joao Pedro. Brazílčan pritom len dve minúty pred zásahom nepremenil pokutový kop.

Guerreiro z Bayernu nenastúpi v stredajšej semifinálovej odvete LM

Guerreiro musel striedať už po 17 minútach pre zranenie v sobotňajšom zápase Bundesligy v Stuttgarte (1:3), keď sa pokúsil zblokovať strelu.

Titul v Holandsku získal PSV Eindhoven

Zverenci Petra Bosza si definitívne zaistili zisk trofeje nedeľným triumfom nad Spartou Rotterdam 4:2.

Žilina strelila Slovanu prvé góly v sezóne, vyhrala po vyše roku

Žiline sa darí po príchode nového trénera Michala Ščasného.

Real Madrid získal titul a navýšil svoj rekord, Ancelotti: Zaslúžené

Madrid dokázal zdolať Cadiz napriek tomu, že v základe chýbali kľúčoví hráči ako napríklad Jude Bellingham, Rodrygo, Vinicius Junior či Antonio Rüdiger.

Messi strelil gól a pri piatich asistoval, Suarez mal čistý hetrik

Päť asistencií v jednom zápase MLS je nový rekord ligy.

Barcelona prehrala s Gironou a Real oslavuje 36. titul v La Lige

Madridčania môžu oslavovať titul už v sobotu, ak "Blaugranas" zakopnú v katalánskom derby na pôde tretej Girony (18.30 h). ,aktualizované

Haaland zariadil štyrmi gólmi triumf City nad Wolverhamptonom

Citizens patrí druhá priečka so stratou jedného bodu na vedúci Arsenal, ktorý však odohral o zápas viac.

FC ViOn Zlaté Moravce vyhral nad MFK Skalica 1:0 v 8. kole

Rozhodujúci gól strelil v 11. minúte Marek Kuzma. Zlatomoravčania sa presadili z jedinej strely do priestoru brány.

NIKÉ LIGA: AS Trenčín zdolal Zemplín Michalovce 1:0

Jediný presný zásah v stretnutí zaznamenal v 40. minúte Chinonso Emeka, ktorý zužitkoval presný center Hilaryho Gonga a hlavou zariadil tri body pre Trenčanov.

NIKÉ LIGA: Slovan Bratislava prehral s MŠK Žilina 2:3

Slovan už má istý titul v najvyššej slovenskej súťaži.

Rakúšan Schlager vynechá turnaj pre roztrhnuté väzy v kolene

Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa v nedeľu v Innsbrucku podrobí operácii, jeho rekonvalescencia by mala trvať približne šesť mesiacov.

Komárno si vybojovalo historický postup do Niké ligy

Dve kolá pred koncom majú zverenci trénera Mikuláša Radványiho na čele tabuľky nedostihnuteľný sedembodový náskok pred Tatranom Prešov.,aktualizované

NIKÉ LIGA: FC Spartak Trnava zdolal MFK Ružomberok 1:0

Trnava je v tabuľke priebežne druhá, Ružomberok piaty.,aktualizované

Stuttgart zvíťazil nad Bayernom Mníchov 3:1 v 32. kole Bundesligy

Borussia Dortmund triumfovala nad FC Augsburg 5:1, hoci šetrila viacero hráčov pred odvetou semifinále Ligy majstrov.

Bayern Mníchov údajne oslovil trénera Julena Lopeteguiho

Bayern potrebuje nájsť trénera čo najskôr, keďže podľa dohody súčasný kormidelník Thomas Tuchel odíde na konci sezóny.

Ipswich Town sa po 22 rokoch opäť predstaví v Premier League

V play off o tretiu miestenku do Premier League budú účinkovať Leeds, Southampton, West Bromwich Albion a Norwich.

Arsenal zdolal Bournemouth 3:0 a pred City vedie o štyri body

"Kanonieri" majú na čele tabuľky štvorbodový náskok pred Manchestrom City, úradujúci majstri však odohrali o dve stretnutia menej a v sobotu večer ich čakal duel s Wolverhamptonom.

Mak sa 2 gólmi podieľal na postupe FC Sydney do semifinále play off

Sydney spozná semifinálového súpera po nedeľňajšom stretnutí medzi Melbourne Victory a Melbourne City.

Dolný Kubín prehral v L. Mikuláši 1:2 a zostúpi z MONACObet ligy

Mikuláš prelomil štvorzápasovú šnúru prehier a s 36 bodmi si upevnil deviatu pozíciu v tabuľke. ,aktualizované

Šafranko sa blysol hetrikom v rumunskej lige,zariadil triumf Sepsi 4:1

Sepsi patrí priebežne piata priečka v tabuľke.

Východniari prehrali štvrtý duel z uplynulých piatich a navyše sa im zranil Medved, keď pre bolesti chrbtice musel cez prestávku striedať. ,aktualizované

UEFA umožní účastníkom zaradiť do nominácie až 26 hráčov

Všetkých 26 hráčov bude môcť zároveň figurovať aj v nominácii na každý zápas.

Nagelsmann oznámi nomináciu Nemecka v polovici mája v Berlíne

Prvý tréningový kemp reprezentácie je na programe od 26. mája v Blankenhaine v spolkovej krajine Durínsko.

Tréner Xisco Muňoz predĺžil zmluvu s DAC Dunajská Streda

Futbal-NL: Tréner Xisco Muňoz predĺžil zmluvu s DAC Dunajská Streda

Reus po tejto sezóne ukončí dlhoročné pôsobenie v Borussii Dortmund

V tejto sezóne je Borussia v semifinále LM, v prvom dueli zdolala doma Paríž St. Germain 1:0.

Courtois sa po deviatich mesiacoch vráti do bránky Realu Madrid

Tridsaťjedenročný Courtois vynechal celú sezónu pre zranenie väzov v kolene, ktoré utrpel v auguste minulého roka.

Klopp o roztržke so Salahom: Všetko je vyriešené

Klopp a Salah sa dostali do konfrontácie pri postrannej čiare.

Fodena zvolili novinári za Futbalistu roka v Anglicku

Hráči Citizens ju získali v troch z uplynulých štyroch rokov. Erling Haaland si ju prevzal vlani a Ruben Diaz v roku 2021.

Bayern sa musí proti Stuttgartu zaobísť bez de Ligta a Musialu

De Ligt vynechal utorkový semifinálový zápas Ligy majstrov proti Realu Madrid (2:2) pre poranenie väzov v kolene.

Diawara dočasne povedie francúzsky klub Stade de Reims

Diawara doteraz pôsobil ako asistent v belgických kluboch Union Saint-Gilloise, Charleroi a Anderlecht Brusel.

Slovan sa s Rodriguesom dohodol na rozviazaní zmluvy

Rodrigues si v drese Slovana pripísal osem súťažných štartov, v ktorých si pripísal päť presných zásahov.