Utorok 15. október 2024Meniny má Terézia

Futbal

Kanaďanky v semifinále vyradili USA gólom z penalty

V pondelok v semifinále zdolali štvornásobné olympijské šampiónky z USA 1:0.,aktualizované

Žilina môže hrať v play off so Celticom Glasgow

Možných súperov v tejto fáze spoznali aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia.,aktualizované

Slovan v play off proti Olympiakosu alebo Razgradu

Ak by Slovan nezvládol konfrontáciu s gibraltárskym súperom v 3. predkole EL, pokračoval by v play off novovytvorenej súťaže Európskej konferečnej ligy.,aktualizované

Kane chýbal na testoch v Tottenhame, skloňuje sa prestup do City

Nový tréner mužstva Nuno Espirito Santo v júli uviedol, že s Kaneom ráta aj pre novú sezónu.

LM: Slavia v prípade postupu v play off proti Klužu alebo YB Bern

V drese Genku bojuje o miestenku v európskom pohári číslo jeden stredopoliar Patrik Hrošovský.

USA triumfovali na Gold Cupe, vo finále zvíťazili nad Mexikom

Vo finále kontinentálneho šampionátu triumfovali v Las Vegas nad obhajcami trofeje Mexičanmi 1:0 po predĺžení. Autorom víťazného gólu bol v 118.

Pred 90 rokmi sa narodil Viliam Schrojf, vicemajster sveta z roku 1962

Najpamätnejšie chvíle však zažil v drese československej reprezentácie počas majstrovstiev sveta 1962 v Čile.

Futbalový klub Senica zdolal Spartak Trnavu 2:1

V úvode zápasu mali loptu viac v moci Trnavčania, domáci sa sústredili na brejkové situácie.,aktualizované

Lille ukončilo nadvládu PSG a získalo francúzsky Superpohár

PSG je rekordný 10-násobný víťaz Superpohára, no víťaznú sériu trvajúcu od roku 2013 nenatiahol.

DAC Dunajská Streda zvíťazila nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1

Hostia mali na pôde vicemajstra raketový štart do stretnutia.,aktualizované

MŠK Žilina porazila FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0

Od úvodných minút sa na ťažkom teréne v hustom daždi hral obojstranne otvorený futbal.,aktualizované

Ševčenko po piatich rokoch skončil na lavičke Ukrajiny

"Veľká vďaka patrí všetkým hráčom, s ktorými som pracoval a tiež fanúšikom za ich podporu, ale aj kritiku," povedal Ševčenko.

Almási gólom prispel k výhre Ostravy nad Zlínom 5:1

Pre Almásiho to bol premiérový súťažný zásah v drese ostravského klubu.

Varta Poznaň remízoval s Pogon Štetín 1:1

Išlo o úvodný zápas 2. kola poľskej futbalovej Ekstraklasy.

Zomrel bývalý anglický reprezentant a ikona Leedsu Terry Cooper

V drese Leedsu United odohral Cooper 351 duelov v rokoch 1964-1975 a skóroval jedenásťkrát.

Nedvěd je presvedčený, že Juventus Turín získa Locatelliho

Dvadsaťtriročný Locatelli predvádzal na EURO 2020 výborné výkony a výrazne prispel k zisku zlatých medailí.

Bratislavský Slovan nedal na tehelnom poli šancu futbalistom Trenčína

Slovan vyrukoval v základnej zostave aj s Križanom, ktorého prestup práve z Trenčína dotiahol len tento týždeň. ,aktualizované

Dick Advocaat sa stal trénerom irackej reprezentácie

Sedemdesiattriročný Advocaat v minulosti viedol národné tímy Holandska, SAE, Ruska, Belgicka či Srbska, v kluboch pôsobil v PSV Eindhoven, Borussi Mönchengladbach či Zenite Petrohrad.

Futbalista Jaremčuk prestúpil z Gentu do Benficy Lisabon

Jaremčuk bol súčasťou ukrajinského tímu na EURO 2020, v piatich zápasoch strelil dva góly.

Futbalisti FK Pohronie zvíťazili nad Michalovcami

V sobotnom domácom zápase 2. kola Fortuna ligy zdolali súpera 2:0.,aktualizované

Hráč Realu Madrid A. Odriozola je pozitívny na koronavírus

Dvadsaťpäťročný Odriozola je v izolácii, klub nešpecifikoval, či mal symptómy.

FC Košice remizovali s Humenným, góly padli už v prvom polčase

Hralo sa 2. kolo druhej futbalovej ligy.,aktualizované

Futbalisti Mladej Boleslavi zvíťazili nad Jabloncom

Česká futbalová liga mala v sobotu na programe zápasy 2. kola.,aktualizované

Bývalý hráč Trenčína Bailey mieri z Leverkusenu do Aston Villy

Bailey odohral v Leverkusene uplynulé štyri sezóny, predtým pôsobil v Genku. Pred príchodom do Belgicka hral v rokoch 2014-2015 za AS Trenčín.

Šestnásťročný futbalista Noah Gesser z Ajaxu zomrel pri nehode

Informoval o tom jeho klub Ajax Amsterdam, ktorý si uctí jeho pamiatku minútou ticha pred nasledujúcim zápasom.

OH 2020: Futbalisti Španielska sa stretnú v semifinále s Japoncami

Španieli v sobotnom dramatickom štvrťfinálovom dueli zdolali Pobrežie Slonoviny 5:2 po predĺžení.,aktualizované

Nórsky brankár Klaesson posilnil Leeds United

Dvadsaťročný Klaesson prišiel do tímu účastníka Premier League z Valerengy.

Španieli sú po dráme prvými semifinalistami, spasil ich Mir

Mir prišiel na ihrisko v druhej minúte nadstaveného času za stavu 1:2 a o pár sekúnd neskôr strelil gól, ktorým zachránil pre Španielov predĺženie.

UEFA nemôže sankcionovať zakladajúce kluby Superligy

V apríli zverejnilo dvanásť klubov z Anglicka, Talianska a Španielska zámer vytvoriť Superligu, UEFA im hrozila v prípade vzniku rozsiahlymi sankciami, okrem iného vylúčením z Ligy majstrov.

Ružomberok vyhral v prestrelke so Sereďou, góly padali po prestávke

Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Alexander-Arnold predĺžil zmluvu s Liverpoolom do roku 2025

Alexander-Arnold odohral v drese Liverpoolu 179 stretnutí.

Schranz strelil hetrik a Slavia vyhrala v Tepliciach

Deväť minút pred koncom riadneho času prekonal lobom brankára a tešil sa z hetriku.,aktualizované

Slovan získal z Trenčína stopéra Križana

V Slovane videl možnosť osobnostne rásť a napredovať.

Arsenal Londýn posilní obranca White

Anglický reprezentant, ktorý v minulej sezóne odohral 36 zápasov v najvyššej súťaži, podpísal údajne zmluvu do leta 2025.

Arsenal údajne súhlasil s hosťovaním Bellerina v Interi Miláno

Bellerinov agent sa stretol v predstaviteľmi kanonierov vo štvrtok, aby s nimi prorokoval podmienky hosťovania.

Útočník United Rashford musí podstúpiť operáciu

Manchester United odštartuje nový ročník najvyššej súťaže 14. augusta domácim zápasom s Leedsom United.

Kanaďanky do semifinále, v rozstrele vyradili Brazíliu

Strieborné medailistky z Ria 2016 Švédky si vo štvrťfinále v Saitame poradili s domácimi Japonkami.,aktualizované

Žilina a Trnava postúpili, DAC v Európskej lige končí

Žilina na Cypre zvíťazila 3:1, doma jej stačila na prechod do ďalšej fázy aj remíza 2:2.

Van Dijk po deviatich mesiacoch nastúpil za Liverpool

Tridsaťročný holandský stopér utrpel zranenie kolena v októbri minulého roku v derby proti Evertonu, následne prišiel aj o ME 2020.

EKL: Dunajská Streda prehrala s Partizanom 0:2 a vypdala v 2. predkole

Skóre otvoril v 20. minúte Danilo Pantič, DAC mohol vyrovnať v druhom polčase, ale v 78. min Andrija Balič nepremenil penaltu. Naopak, vzápätí pridal druhý zásah hostí Ricardo Gomes.