Nedela 13. október 2024

Futbal

Real Sociedad získal po 34 rokoch Kráľovský pohár

Finálový zápas 118. ročníka súťaže sa mal pôvodne konať vlani v polovici apríla, no duel museli odložiť pre pandémiu koronavírusu.

Futbalista Robinson sa stal terčom rasizmu

Dvadsaťšesťročný útočník sa stal terčom útoku na sociálnych sieťach po tom, ako dvoma gólmi prispel k sobotnému ligovému víťazstvu na ihrisku Chelsea 5:2.

Futbalista Söyüncü sa infikoval koronavírusom a zostal v Turecku

Turecký futbalista Caglar Söyüncü v službách Leicestru City sa cíti dobre.

Pre Kalmára sa sezóna zrejme skončila, utrpel vážne zranenie kolena

Maďarský stredopoliar si vážne zranil koleno v zápase kvalifikácie MS 2022 proti Andorre a čaká ho dlhá absencia.

Grifo z Freibrugu mal pozitívny test na koronavírus

Infekciu odhalili pred zápasom v Mönchengladbachu. Informovala o tom agentúra DPA.

Real Madrid zdolal v 29. kole La Ligy Eibar 2:0

V závere prvého polčasu najprv VAR neuznal gól Marca Asensia pre ofsajd, no vzápätí sa 25-ročný stredopoliar presadil opäť a tentoraz v súlade s pravidlami. ,aktualizované

Bayern uspel v Lipsku a poistil si vedúcu pozíciu v tabuľke

Bavori nastúpili bez svojho kanoniera Roberta Lewandowského, ktorý sa zranil počas reprezentačnej pauzy a bude mimo hry niekoľko týždňov.

Manchester City zvíťazil v Leicestri 2:0

Líder tabuľky Premier League vyhral tretíkrát v sérii a pred mestským rivalom United vedie o 17 bodov.

Juventus remizoval v turínskom derby s FC Turín 2:2

Bod pre hostí zachránil v závere duelu Cristiano Ronaldo, ktorého zásah odobril VAR.,aktualizované

Paríž St. Germain prehral v zápase o 1. miesto s Lille

Hostia sa dostali na čelo súťaže o tri body pred ich sobotného súpera.,aktualizované

West Bromwich zvíťazil v 30. kole Premier League nad Chelsea 5:2

Dosiahli tak prvý triumf po troch dueloch.,aktualizované

Wolfsburg vyhral v 27. kole Bundesligy nad Kolínom 1:0

V drese hostí hral do 81. minúty slovenský stredopoliar Ondrej Duda.

Dortmund nepočíta s odchodom Haalanda

Špekulácie rozprúdila cesta otca Alfieho Haalanda a agenta Mina Raiolu do Španielska, kde sa mali stretnúť so zástupcami FC Barcelony a Realu Madrid.

Neapol zdolal v zápase 29. kola Serie A Crotone 4:3

Tri body pre Neapolčanov zabezpečil v 72. minúte Giovanni Di Lorenzo.,aktualizované

Vo veku nedožitých 77 rokov zomrel prvý predseda BFZ Marián Horský

Na volebnej konferencii BFZ v roku 1980 ho vo veku 36 rokov zvolili za jeho predsedu. Funkciu zastával trinásť rokov, na jeseň 1993 z pozície odstúpil.

Iheanacho a Leicester City sa dohodli na novej zmluve do roku 2024

Dvadsaťštyriročný útočník pôsobí v Leicestri od roku 2017, keď prišiel z Manchestru City.

McKennie, Dybala a Arthur porušili protokol, v derby budú chýbať

Všetci traja sa zúčastnili na oslave, na ktorej bolo celkovo desať osôb.

Klopp nechápe absenciu Alexandra-Arnolda v tíme Anglicka

Angličania v úvodných troch dueloch nezaváhali, zdolali Albánsko, San Maríno i Poľsko.

Huesca vyhrala na pôde Levante 2:0, Vavro hral od 43. minúty

O bod zaostávajú za sedemnástym Elche, ktoré má duel k dobru.

Futbalisti Interu zdolali Bolognu a vylepšili si náskok na čele

O jediný presný zásah sa postaral v 32. minúte Romelu Lukaku. Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral za hostí celý zápas.

Futbalisti Liverpoolu vyhrali na pôde Arsenalu

Liverpool figuruje na 5. mieste tabuľky, Arsenal je deviaty.

Real Sociedad zdolal Athletic Bilbao a získal Kráľovský pohár

O jediný gól sa v baskickom derby postaral Mikel Oyarzabal, keď v 63. minúte premenil penaltu po faule Iniga Martineza na Portua.

Verratimu z PSG potvrdili koronavírus, vynechá prvý duel s Bayernom

Tento rok je to už druhýkrát, keď mal Verratti pozitívny test na koronavírus. Koncom januára a začiatkom februára vynechal dve ligové stretnutia.,aktualizované

McKennie, Dybala a Arthur prídu o turínske derby

Tréner úradujúceho talianskeho majstra Andrea Pirlo ich nezaradil na zápasovú súpisku za účasť na nepovolenom večierku.

Guardiola sa obáva, že Citizens nedokážu nahradiť Agüera

Tridsaťdvaročný kanonier po skončení sezóny opustí aktuálneho lídra anglickej Premier League, ktorého dres obliekal desať rokov.

Khedira bude k dispozícii Herthe v berlínskom derby proti Unionu

V kádri Herthy figuruje aj slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík.

Systém VAR sa cez víkend prvý raz objaví vo Fortuna lige

O používaní VAR na Slovensku rozhodol v lete 2019 výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu.

Klopp chce dostať Liverpool do prvej štvorky Premier League

Na štvrtú pozíciu Chelsea Londýn stráca Liverpool päť bodov. V sobotu sa predstaví na pôde deviateho Arsenalu Londýn, cez týždeň vo štvrťfinále LM proti Realu Madrid.

Rapid Viedeň sa s trénerom Kühbauerom dohodol na predĺžení zmluvy

Momentálne patrí jeho zverencom druhá priečka v ligovej skupine o titul, štyri body za lídrom RB Salzburg.

Ronaldovu kapitánsku pásku vydražili za 64.000 eur

Ronaldo po minulotýždňovom stretnutí kvalifikácie MS 2022 na pôde Srbska (2:2) zahodil modrú pásku po tom, ako mu rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali regulárny víťazný gól.

Müller verí Bayernu aj bez Lewandowského: Musíme ho gólovo zastúpiť

Obhajca nemeckého titulu vedie osem kôl pred koncom ročníka tabuľku o štyri body pred Lipskom.

Jorginho zostane v Chelsea, jeho agent vylúčil návrat do Talianska

Zároveň odmietol dohady, že 29-ročný brazílsky rodák sa chce vrátiť z Británie do Talianska, pretože dáva prednosť teplejšiemu podnebiu.

Slovenský brankár Dúbravka je otcom, má syna Viliama

"Najlepší moment v mojom živote," napísal 32-ročný Dúbravka k rodinnej fotografii.

Uruguajčan Torreira chce po smrti matky odísť z Európy a hrať za Bocu

25-ročný Torreira minulý víkend odcestoval do Uruguaja za svojou chorou 53-ročnou matkou. Zomrela v utorok, s koronavírusom bojovala 11 dní.

Hornyák predĺžil zmluvu s Puskásovou Akadémiou do leta 2023

Prácu 47-ročného trénera pochválil aj riaditeľ klubu Balázs Tóth.

FC Barcelona má záujem o Haalanda, Laporta sa stretol s jeho otcom

Haaland je s 10 gólmi najlepším strelcom v tejto sezóne prestížnej Ligy majstrov.

Na Wembley budú diváci v apríli na FA Cupe a finále Ligového pohára

Na finále Ligového pohára by sa mohlo dostať 6000 fanúšikov oboch klubov.

Pre Blinda sa sezóna skončila, Holanďan však verí v štart na EURO 2020

Ajax vedie s 11-bodovým náskokom tabuľku Eredivisie a 18. apríla ho čaká finále Holandského pohára.